Křehká identita (2012)

Vyberte si. Buď som slabý národovec, alebo ma to tématicky kompletne minulo. Je pekné, že Piussi dáva priestor obyčajným ľuďom, ktorých sa snaží vykresliť tak, ako sa ich snaží vykresliť, a teda vo svojej podstate. Čo z toho, že je forma tak žalostne amatérska.

Selský rozum (2017)

Konečne vecná, informatívna záležitosť bez zbytočného pátosu! Piussi vyzliekla Babiša do noha, pričom si viem živo predstaviť ten jeho jebnutý ksicht, keď sa o tomto počine dozvedel. Potom, ako tento dokument vyšiel na svetlo sveta, Piussi sa ocitla na zozname nepriateľov štátu. No a treba dodať, že absolútne zaslúžene :D Ja na záver len dodám. Toto je doposiaľ asi najlepší dokument od Piussi, ktorá nie malou, ale veľkou palicou zašpárala do toho najväčšieho hovna. Bože Ja to mám tak rád :D ..

Nemoc třetí moci (2011)

Ďaleko lepšie spracované, ako všetko, čo bolo doposiaľ mnou od Piussi videné. Tentokrát sa jej čiastočne podarilo vyhnúť určitým režijným prešlapom, vďaka ktorým takmer vždy zničila hodnotu informácií, ktoré sa snažila predložiť. Na záver treba len dodať, že zato v akok štáte žijeme, si v prvom rade môžeme sami.

Od Fica do Fica (2012)

Dzurinda: “O kauze Gorila som sa dozvedel z médií”. Kokot to nevymyslíš. Zločinec a podvodník najhrubšieho zrna. Dokument je spracovaný, ako inak, neuveriteľne amatérsky, s množstvom hluchých pasáži a zbytočných záberov. Tie si nevedno prečo, vždy nájdu miesto v Piussiných dokumentoch, pričom aj keby mal tento dokument hneď výpovednú hodnotu v podobe informácií, tá forma je tak žalostná, že mu dokonale podráža nohy.

Fenomén Šmejdi (2014) (TV film)

Dokument síce viedol k zmene zákona, ktorý sa vyslovene postavil podvodníkom, ktorí zneužívali najmä ľudí v staršom veku, no ako to už je u Piussi zvykom, nemá “dušu”. Za krátky čas, dokonca ani nijak extra o téme neinformuje, čo bolo zrejme aj úmyslom, keďže k danej problematike je spracovaný ďaleko lepší dokument: “Šmejdi”.

Mandrake (2022)

Tiež by som si rád, ako podaktorí diváci, nad týmto snímkom "vyhonil", no keď ostávam počas jeho sledovania impotentní, asi ťažko budem ejakulovať (teda aspoň v mojom prípade). Kým mňa osobne prvá polovica celkom zaujala, nakoľko človek netušil koľká bije, tá druhá mi bola od určitého, zlomového momentu, absolútne ľahostajná. Za mňa málo, od snímku, ktorý sa chce opierať o pradávne, priam mystické hodnoty, očakávam trochu viac, ako len čumeť na parohy. To som sa mohol aj na suseda cez okno ..

Draculovy nevěsty (1960)

Stará klasika, pekné kulisy, pochmúrna kamera - viacej sa toho nedočkáte ..

Frost (2022) odpad!

V 21. storočí točiť filmy pomocou “angličákov” od Matchboxu za “zeleným” plátnom, ako v nejakom letnom kine v Ostraticích u Pelhřimova, tak to je kurva na lakeť z 15 cm vzdialenosti rovno na zátylok .. Vám regulérne zajebalo ..

V mlze (2021)

Dám štvrtú z milosti, za záverečnú pointu, ktorá visí nad celým tým pozlátkom, vďaka ktorému v čase volieb, vždy ojebú nie polku, ale takmer celý národ. Mňa tá Piussi tak neskutočne serie (v dobrom). Ona naozaj vie pracovať s informáciami (!), dokáže sa k ním nejakým spôsobom prehrabať, no kurva fix, ona tú svoju chabú, dokumentárnu štruktúru jednoducho nemení, a tak divák vo výsledku dostáva len filmárske (NE)zručnosti, bez popudu emócií. Nie, ona nikdy nenatočí dokument, ktorý by pobúril tak, ako by pobúriť mal. Nebude z nej "dobyvateľ" Netflixu, ktorého si budú pamätať ako jedinca, ktorý sa dokonale mácha vo vlasteneckých sračkách, ako mnoho iných žurnalistických dokumentaristov, ktorí permanentne osierajú svoju krajinu. Ja osobne som veľmi rád za "Očistu", ktorá omnoho viac ako na Fila, či neprávom prenasledovaného, fekálneho fantóma, poukazuje na týchto kokotov vo vláde, ktorí populisticky ojebali celý národ, aby si poplnili vlastné sny. V živote nezabudnem na tie vyhlásenia blízkych, ale aj neblízkych, ktorí jak jebnutí, pristupovali k volebným urnám s myšlienkou vedomia, že je Matovič a spol banda kokotov, no budú ich voliť aj tak, lebo že veď sranda bude, lebo že šak recesiu treba. Dnes sú v totálnom kokote a Ja nemám voči ním štipku ľútosti. Tak Vám treba VY dementi! Lebo VY zato môžete, nie tí, čo ich volili z vnútorného presvedčenia pričom sú tak mentálne či intelektuálne slabí, že to čo iní videli z vesmíru, by oni nepoznali, ani keby im to niekto napíše na luxusný zdrap papiera keramickým, tužkovým perom od Vuittona.

Bounty (1984)

Videné dávno, zopakované dnes, pocity dostatočné, no nijak výnimočné.