Spiknutí (1997)

Mel je skvělej, takovýho roztěkanýho nervózního taxikáře mu šel. Hlavně to jde poznat, když máte ještě v paměti nějakou vážnější roli. Tady byl vážně jak na tripu, ale to se právě hodilo ke kontrastu jeho geniality. Julie se zde taky vybarvila, ale mel to táhl neskutečně.

Vanilkové nebe (2001)

Zamiloval jsem se tady do Penélope Cruz. Nemůžu si pomoct, byla tu rozkošná. Ke konci jsem dokonce potřeboval kapesník, což musím uznat, že se tohle dlouho nestalo. Tom tu byl perfektní jako vždy ! Ale abych tu nevyléval jen emoce, tak řeknu i něco objektivně. Film jako by byl nějakou variací Total Recall a Počátku. Oba filmy jsem viděl před tímhle (originály). Takže díky chytání se za nit v počátku jsem měl nějaké zkušenosti, tak to trošku šlo i tady, ale chvílemi jsem měl namále. Nemilé, že jsem se takovému skvostu takovou dobu vyhýbal.

Hrdinové a zbabělci (2007)

Dialogový snímek protkaný jednou válečnou scénou. Film plný ideálů ohledně ameriky ve válce v 21. století a plný otázek, zda lze jako jediný člověk něco ovlivnit či zmizet v davu jako ovce.

Lincoln (2012)

První polovina byla čisté peklo. Strašlivá neutichající nuda, ale jakmile se dostal na scénu Tommy Lee Jones, tak se rozjel i Danie Day.Lewis a konečně jsem se začal chytat o co tady vlastně jde. Oba podali skvělé výkony a scény z hlasováním o dodatku o svobodě afroameričanů byla asi to největší vzrušení ve filmů. Od té chvíle jsem jaksi ožil na pozornosti a ke konci to i dojalo. Mohlo to být o trošku víc zaujatelné pro šírší publikum. Proto bohužel jen 3*

Obr Dobr (2016)

Pěkné barvy, Spielbergovská hřejivost a vtip. Avšak příliš dětinské a podání malé holčičky mi lezlo mírně na nervy.

Pravdivá romance (1993)

Nemilé, že jsem nějak zapomněl ohodnotit tenhle skvost z pera Tarantina. Opravdu luxusní gangsterská záležitost !

Uteč (2017)

Masterpiece !!!! Napínavé, krvavé, vtipné a perfektně atmosferické. Ani jedna z těchto vlastností se neruší a vše je krásně vypipláno, pro maximální zážitek. Bravo !!!

Život (2017)

Naprosto perfektní atmosférická hudba, která extrémně vládne nad obsahem. Béčkový scénář s aktuálně áčkovými herci. Mám z toho celého rozporuplné pocity. Je to takový lepší průměr.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Zábava, která nikdy nekončí. Sice zde není už Paul Walker, ale pořád to jede na pořádný otáčky. Stává se z toho akční blockbuster, na který se každým dílem těším a po 6 díle jsem myslel, že to půjde trošku k šípku, ale cítím, že kvalitou se tímhle dílem přiblížil k k nejlepšímu 5. dílu (FAST FIVE). Těším se na další !