Mrtví muži nenosí skotskou sukni (1982)

Vtipná noirová pocta se skvělým Stevem Martinem. Začalo to podle mého gusta, ale o dost lepší by bylo, kdyby to nebylo poskládané ze starých noirovek, ale mělo vlastní postavy. Myslíš, že kdyby si tu někdo pohrál více se scénářem byla by to celkem řacha.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dílo jako pocta pro Stenleyho Kubricka a jeho 12-ti letou práci. Bůh ví jak by to dopadlo a jestli by se mu zpracování jeho kolegy líbilo. No určitě by to dopadlo jinak. Spielberg točí filmy tak, aby byly zajímavé pro maximum diváků. Kubrick točil tak, že chtěl předat svou vizi, ať to stojí, co to stojí. To je rozdíl, který nejde opomenout.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Láska, čas a smrt. 3 veličiny, které ovlivňují život. Příběh, který dává divákovi prostor rozvinout mysl v širším hledisku chápání. Neporozumění, validita a strach. Tyto všechny pojmy vycházející z veličin jsou ve filmu spolu s dalšími rozebrány a spleteny k určitému bodu.

Cvok (1979)

Díky zmínění, že je to jeden z oblíbených filmů Stenleyho Kubricka jsem se na to musel podívat. A ono hle je to totální nářez. Troufám si říci, že by se snímek měl dostat více mezi lidi, protože hodnocení by vzrostlo. Dá se říct, že se jedná o určitého kladného a svou hloupostí ohromně vtipného hrdinu. Steve Martin tu předvádí svůj nejlepší výkon snad vůbec a to rovnou na začátku své kariéry.

Štěstí na dosah (2006)

Jeden z nejlepších autobiografických snímků vůbec. Syrová realita, která provází spousty lidí. Smůla, které se nejde zbavit, ale vždy jde něco udělat pro to, aby se s tím dalo bojovat a vyhrát = být šťastný.

Apocalypto (2006)

Z pokojného kmene Mayů v džungli, který žije v harmonii se stává boj o život. Gibson dokázal zachytit detailně, jak moc dokáže člověk za svůj život bojovat, když musí přežít pro někoho dalšího. Bravo !

Říkejte mi Kubrick (2005) odpad!

Příjde mi to jako strašná úrážka pro Mistra filmu. Navíc hudbu, kterou Kubrick pečlivě vybíral, aby seděla do určitých scén takhle zprznit, to mě prostě hlodá až uvnitř. Opravdu by mě zajímal názor pana Kubricka na tenhle snímek.

Ronnie Coleman - Relentless (2007)

Poslední extrémní hardcory s Ronniem Colemanem. Ubírám hvězdičku za bordel, co udělal na stole v restauraci. Tím mě totálně vytočil. To se prostě nedělá. Začali mu dávat talířek a dál to sype prostě na stůl jak nějak čů..k.

Ronnie Coleman - Invincible (2008)

Tak Ronnie už tu má posilovnu doma a taky herní automat. Už začíná i trochu kvůli bedrům cvičit jako pumpička a žádnej extra hardcore, jak jsme zvyklí se nekoná.

Výkupné (1996)

Hodně podhodnocené drama o únosu. Ze začátku to nevypadalo, ale Mel se zase vybarvil.