Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Kultova komedia z 50. rokov z nasich Koncin s kopou prvorepublikovych hercov. Martin Fric vsak ako reziser na Vavru nema. Hoci bol film natoceny v temnej dobe komunistickeho teroru a budovatelskeho nadsenia, funguje Cisaruv Pekar a Pekaruv Cisar aj po vyse 60 rokoch. 91 %

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Kvalitny filmecek, v ktorom sa bojovo stretli 2 mlatacky Adkins a Marko Zaror. Je to pomerne slusna arenovka, ktora sice vykrada Bloodsport, ale u mna to vykradanie funguje a nevadi mi. Kvalitnych fight-ov je tu dostatok, 2 mlatacky /Adkins a Shannon/ sa najprv pobiju aby sa nakoniec skamaratili a spolupracovali. A ja im verim aj bitku, aj kamaratstvo a aj spolupracu. Film hodnotim ako chutne filmove zradlo a na poli arenoviek tu nieco take dost dlho chybalo. 81 %

Dvojitý zásah (1991)

Na Van Damme -ho to ma pomerne slusny scenar, reziser Sheldon Lettich taktiez vyzera, ze sa do filmu vyzna /dokaz v podobe Double Impact/. Aj ked Van Damme moc hrat nevie, a dejova linia je slabucka, chvalim perfektne akcne sceny, zaporaka Bolo Yeung-a a orientalne prostredie. Zral som to ako decko a zerem aj po 12 - 15 rokoch. Hodnotim ako celkom chutne filmove zradlo 84 %

JCVD (2008)

Van Damme v roli, v akej sme ho doposial nevideli. Zabudnite na teroristov/protiteroristicku jednotku/Univerzalneho Vojaka/Kumite .... Van damme sa nam predstavuje z uplne noveho uhla pohladu. Tento film pekne odsypa, je to pohlad na jednu skrachovanu existenciu a spominanie na vsetko, co bolo dobre a zle.... Chvalim atmosferu a par realnych akcnych scen. Na Van Dammeho dost novum, a myslim, ze konecne by sa dalo bavit o comebacku tohto herca, ktoreho kedysi /zaciatky 90. rokov/ bolo mozne povazovat za borca. Bohuzial, dnes uz nie. 75 % a to tuto osobu nemam rad.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Siesty James Bond je podpriemerny film.Teda film nebol prepadak, nie z financneho uhla pohladu, film si na seba dokazal zarobit. Ale pre mna je to priserny podpriemer. Preco? Povodne kvalitny scenar bol zabity  zaporakom : Zaporak vo filmoch 007 Musi predstavovat hrozbu, a nie demenciu. Telly Savalas mal podstane lepsie filmy nez toto, namatkovo  spomeniem Beau Geste 1966. Dalej : Lazenby nema na Conneryho ani herecky, ani drsnactvom a ani charizmou. Cize vyber agenta 007 naprosto tragicky. Film reziroval mne neznamy Peter R. Hunt, ktory ani zdaleka nedosahuje kvalit napr. Terence Younga. Bond v podani Lazenbyho sice sem-tam utrusi nejaku hlasku, ale oproti takym majstrstykom ako Goldfinger, You Only Live Twice... ich je tu zufalo malo. Bondgirl Diana Rigg mne nesympaticka a podla mna aj totalna krava, o jej sexappeale nema zmysel sa bavit. ChvalaHatsepsovet, Lazenby si uz v bondovkach viac nezahral, co je pre tuto seriu len dobre. Zaroven On her Majesty Secret Service splna pre mna vsetky atributy dementnej bondovky. Aby som vsak len nekritizoval, je tu vsak atraktivne prostredie svajciarskych Alp a par akcnych scen. 30 %

Žiješ jenom dvakrát (1967)

James Bond s poradovym cislom 5. K tomuto filmu ma pritiahla ustredna myslienka vesmirneho programu, Connery, vyborna bondgirl Akiko Wakabayashi, a skvele akcne sceny. Zaporak v podani Donalda Pleasence /ako pikoska moze sluzit fakt, ze neskor si Pleasence zahral s Budom Spencerom a Terence Hillom/ je maximalne uveritelny. Vyborne boli ninja akcne sceny, potopenie auta v oceane a totalne ma dostala posledna prestrelka na konci okorenena efektivnymi vybuchmi. Co dodat? Connery rules, jeho bondovky boli a su pre mna najlepsie bondovky. Tretia najlepsia bondovka pre mna s Connerym - po Goldfingerovi a po Thunderballe, pochopitelne. 100 %

Thunderball (1965)

V poradi stvrtu bondovku Thunderball reziroval opat Terence Young, a ja som s jeho reziserskou pracou maximalne spokojny. Vo filme najdem vsetko, to, co v sekcii 007 mam rad : perfektny scenar, Sean Connery, bondgirl Claudine Auger, Aston Martin, vyhravky pana Q, zaporak Adolfo Celi taktiez. A najviac sa mi lubili podmorske akcne sceny /male ponorky, potopena stihacka.../ : jo a hlavne ten akcny masaker na konci. Druha najlepsia bondovka po Goldfingerovi. 100 %

Goldfinger (1964)

Najlepsia bondovka je pre mna doposial urcite nesmrtelny a nadcasovy Goldfinger. Goldfinger je tvrdy, drsny film, ale je zaroven aj neskutocne inteligentny, ba dokonca genialny. Reziser Guy Hamilton nam v tomto filme serviruje vsetko, co je treba k agentovi 007 : spionaznu atmosferu, vyhravky pana Q /Desmond Llewelyn/, auto Aston martin, skvely zaporak Gert Frobe a. k.a Goldfinger a jeho pomocnik Oddjob, Sean Connery, bondgirl Honor Blackman. Okorenene perfektnym scenarom - kradez zlata z Fort Knox, paradoxne Goldfinger nechce ukradnut, ale radioaktivne zamorit, cim niekolkonasobne stupnu jeho vlastne zasoby zlata. Vykreslene realie Fort Knox potesia, a aj par akcnych scen - to je uz len takou ceresnickou na torte. Plus ten dolezity fuckt, ze dobro zvitazilo nad zlom - to kaze v zivote aj taky obstarozny mentalny invalid ako som ja. Nesmrtelny film a najlepsia bondovka - vdaka tomuto filmu som sa stal fundom celej serie. 100 %

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Druhy James Bond zaznamenal urcite zlepsenie oproti debutu Dr. No. Ide hlavne o kvalitny scenar, spionaznu atmosferu mi film serviruje presne tak, ako ju mam rad, Connery je skvely a aj jeho bondgirl Daniela Bianchi je vyborna. Akcie sice trochu menej, ale o to viac si ju vychutnam. Zaporak Robert Shaw taktiez ujde, a najlepsia bola zaverecna scena, ako baba s bodakom v topanke sa snazi kopnut agenta 007. Za toto vsetko 79 %

Dáždnik svätého Petra (1958)

Velmi dobry filmecek, kde je krasne zobrazena ludska chamtivost a hon za majetkom. 80 %