Lásky jedné plavovlásky (1965)

Forman pokračuje v tom co nastavil v Černém Petrovi, jen v trochu jiném kabátě. Docela se divím jak pozitivně jsou jeho prvotiny přijímány, protože to podle mě pro dnešního diváka nejsou úplně jednoduše stravitelné filmy. Černého Petra mám sice radši, ale i tady je spousta skvělých pasáží. Zejména mám rád povedenou Mildovu rodinku v čele s maminkou.

Prezident Blaník (2018)

Tak trochu jinej Tonda než ho známe. Přiznám se, že jsem se celovečeráku docela bál ale dopadlo to obstojně. Přiběh je spíše vedlejší, ale hlášek je tu tradičně dost a nechybí ani velmi povedené typicky blaníkovské věci. Prolnutí se skutečnou kampaní je pak něco ojedinělého co má nezaměnitelnou přidanou hodnotu. Očekávání tak veskrze splněna. (Kino Benešov - 2. 2. 2018)

Mickovy modré oči (1999)

Překvapivě to nikde nevrže a vše tak nějak dobře klape. Narážky na všemožnou mafiánskou tvrobu vychází dobře a James Caan alias Sonny z Kmotra do role mafiánského tatíčka sedl skvěle. Příjemný překvapení, i díky mojí slabosti pro tématiku to na ty 4* je.

Dva v tom (1995)

No, mám rád ty volnomyšlenkářské hlody do rodičovství ale popravdě nejsem moc fanoušek těch náhlých ťuťu ňuňu zlomů a tak mě druhá část už moc nebrala. Místy mi to navíc přišlo moc tlačené a nepřirozené a jako celek je to pro mě průměrná romantická komedie s ničím příliš výrazným.

Dokonalá bouře (2000)

Čekal jsem spíše béčkovou produkci ale opak byl pravdou - po všech stránkáh vyvážený katastrofák se super obsazením. A jak je tu psáno, Emmerich by se od Petersena mohl učit. Příjemný překvapení.

Velká hra (2017)

Takový Vlk z Wall Street v sukni. Aaron Sorkin předvedl svoje schopni už pár let zpátky v The Social Network a směle pokračuje dál. Ten příběh je sám o sobě extrémně působivý a jeho přenesení na plátno rovněž nemá hluché místo. Svižná jízda, výborně odvyprávěná, bez patosu (finální otcovksý rozhovor na lavičce se mohl vypustit ale stejně tak vůbec ničemu nevadí) se skvělou Jessicou, která zraje jak víno a tyhle role jí neskutečně sedí. Druhé housle tu ale určitě nehraje ani Idris Elba. Velká očekávání byla ještě předčena, tohle se vážně povedlo. (Cinema City Chodov - 7. 1. 2018)

Nanga Parbat (2010)

Trochu škoda, že nebyla více rozvedená atmosféra při výstupu na horu, což byla fáze, která tu byla z mého pohledu naprosto nepochopitelně přeskočená. Jinak je to ale kvalitní film z kterého je cítit neamerická produkce a celkově jiný přístup. Žádné na dřeň tlačené emoce ale spíše takový pozorovatelský pohled na celou expedici a finální zápolení bratrů s horou.

Gambler (1974)

Tak jsem si konečně naservíroval předlohu mého oblíbeného Gamblera a jsem určitě spokojen. Byť je to celkem jiný film, obsahově i samozřejmě formou, trochu prostší, s takřka absencí vnitřních monologů ale s dobrými vnějšími náhledy na Axelovu duši.

Konfident (2011)

Ukázkou toho, že to mohlo být ještě horší je Zemský ráj to napohled. Mádl je sice naprosto toporný ale příběh dejme tomu nějak šlape a i tu pointu tu ve finále divák dostane. No budiž.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Jednička mi přišla vyváženější, zábavnější a hlavně si mě získala svojí originalitou. Napodruhé je to stále fajn ale ten šmrnc prvotiny se už trochu vytratil. I tak sympatická Vaughnovka, která se v současné tvorbě určitě neztratí.