Alpha Dog (2006)

Tak tohle byl dobrý nářez. Celý film je založený asi na hereckých výkonech, protože myšlenka je dost přiblblá. Kamaradský spory, únos, vražda...prostě magorárna. Výkony jsou v pohodě Hirsch sice vypadá dost blbě, ale hraje fajn, Foster, Timberlake a Yelchin taky v pohodě. Byl by to asi jen mírný nadprůměr nebýt slečen jako Olivia Wilde, Amanda Seyfried nebo Amber Heard. Takhle aspoň 70%

Benga v záloze (2010)

Slušná blbost před kterou se občas divákům musí tajit dech. Některé scény jsou někde mezi žánry Akční/Komedie/Blbost...např. skákání na chodník :-D...Mark a Will jsou celkem dobrá dvojka, Samuel a Dwayne zase akčně pobaví a na Evu Mendes se taky dá koukat :-)...no prostě stupidní Hollywoodská akční komedie za 3*

Odpočítávání (2010)

"Every man, no matter how strong he is, lies to himself about something. I will find your lie. I will break you."...Film jsem viděl spíš náhodou a byl jsem v šoku. Víceméně nízkorozpočtový film zakládající jen na 2-3 hercích a dokonalé myšlence. Nic víc v tom není. Všichni tři v hlavních rolích předvádí více než dobrý výkon a nikdy bych netušil, že někdo o tomhle natočí film jako z přímého přenosu vyšetřovaní CIA někde na Guantanamu. Bohužel škoda, že rozpočet byl tak ošizený, s větším rozpočtem by to mohla být fakt bomba. 80%.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

"If we can stop him, we shall prevent the collapse of Western civilization... No pressure."...jen o chlup slabší než jednička. I tak samozřejmá spokojenost. Abych pravdu řekl nevím co mi na tom filmu malinko vadí, ale už z toho nemám ten pocit jako z jedničky. To je asi pravě ten úděl pokračovaní. I tak si to 4* zaslouží.

Sherlock Holmes (2009)

"Never theorize before you have data. Invariably, you end up twisting facts to suit theories, instead of theories to suit facts."..,Sherlocka mám rád od dětství, stejně jako knižní předlohy. Ovšem jakožto dítě filmu musím značně ocenit i toto filmové zpracování. Má úžasný spád, obsazení je taky paráda (obvzlášť hláškující Robert Downey) a po trikové stránce je to taky zvladnuté líp než perfektně. Spokojenost snad až na půdu. Někde na půl cesty mezi 4 a 5 *

Jezero smrti (2008)

"Follow the blood!"...Hollywood se může jít zahrabat, toto tam nikdy nedokázali vytvořit, i když se snaží. Takové napětí, brutalita, zoufalství a o tom konci ani nemluvě. Výkony jsou ucházející, ale obsazení by se dalo vybrat i líp, ale hold není to hollywood :-D navíc je mi hrozně líto Michaela. Koukatelné, neuvěřitelně skutečné, napínavé a člověk navíc netuší jak to vlastně dopadne. Paráda za 4*

Jsem číslo čtyři (2011)

"My planet is called Lorien, but Earth is my home now. It's as good a place as any in the universe. At that's how it's going to stay."...další akční fantasy pohádka z Hollywoodu. Dá se na to koukat, nechybí nějáká ta akce, sympatické obsazení i některé efekty se dají snést, zatimco zbytek je tak umělí až to bolí :-(...letající monstra mě vážně neoslovily. Průměr + Teresa jako bonus. 60%

Čarodějův učeň (2010)

"Uh, Becky, there's something I forgot to mention to you. I really have no idea how to land this thing..."...No tento film trochu neví co bude, jestli bude dobrodružné fantasy pro starší diváky nebo jen pohádka pro děti. Bohužel výsledek je smíchaní obojího. Celý děj by se dal odehrát jako fajn pohádka, ale herci jako takový a ostatní drobné (podřadné) dějové linie tomu dávají spíše ráz, který by dítě obtížneji chápalo. Kdyby jedno z toho bylo potlačeno na úkor druhého byl bych spokojenější. Až teda na tenhle hokej žánru je to fajn snímek na který se dá určitě dívat (za předpokladu že nečekáte nic duchaplného) :-D...takže 60% za film + aspoň 15% za Teresu Palmer mě nutí přidat i tu další hvězdičku.

Hon na čarodějnice (2011)

"Honor is not a thing to be dismissed or forgotten."...průměrný fantasy film, s MÍRNĚ nadprůměrným obsazením (ne že by Cage a spol. hráli tak dokonale, ale dalo se to snést. Perlman prostě klasika. Celé to bylo trochu moc digitální a hodně moc přitažené za vlasy i na to, že to má být dobrodružné fantasy. Výsledkem toho všeho je průměrný dojem, protože nemohu říct, že by se mi film nelíbil, ale jednou to bohatě stačilo. Takže 50%

Machete (2010)

"We didn't cross the border; the border crossed us!"...Ani nevím od čeho co se pozitiv týče začít. Takže: ať to jsou obě stránky Dannyho Treja (zahradník a Machete), tak úžasná Jessica Alba nebo nabroušená Michelle Rodriguez. Taktéž scéna s Dannym od mlácení křovinořezem až po bazén vážně stojí za to. A Seagal? Ten na mě konečně v těch jeho nových filmech nepůsobí tak přehnaně jako v "Seagalovkách" nýbrž jako pohodová skoro vedlejší role. Takže až na trochu moc umělý dojem z celého filmu jsem spokojen. 80%