Pink Floyd: The Wall (1982)

Film nebo hudba?....a co takhle oboje? :-)...v podaní Pink Floyd se člověk málem musí hodně snažit aby dokázal vstřebat jak prvky filmové tak hudebí, ale i přes to, dílo je to takřka dokonalé a nezaslouží si míň než 4*...skoro 90% 90minutový videoklip na celé album :-)

Byl jednou jeden král... (1954)

"Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát. Chce se mi spát! Spát se mi chce. Co se mi chce? Spát. Spát se mi co? Chce. Komu se chce spát? Mně ne. Já neusnu a neusnu." :-D....Česká pohádková klasika. Dvojka Werich Burian tu pohádku posunuje okamžitě i na 6* :-D

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Pohádka mého dětství...ještě na videokazetě :-D...klasická Disneyovka, které nechybí Happyend :-D

Příšerná tchyně (2005)

"What are you doing the rest of your life?"...Nic jiného než obyčejná americká romantická komedie, která staví na nějáké té "hezké" tvářičce a klasickém ohraném humoru. Vzhledem k tomu, že je to právě až tak ohrané měl jsem v plánu dát ještě nižší hodnocení, ale skutečnost, že v dnešním světě i taková tchýně je reálná mě nutí pomalinku ty procenta přidávat. A poslední kladné body které to zaokrouhlí na čistý průměr dávam za dvojku Jennifer a Jane, protože co dokážou na sebe vymyslet je občas až neuvěřitelné a u těch pár scén jsem se vážně upřímě občas zasmál. 50%

Hunger Games (2012)

"My mother said, 'It looks like District 12 may finally have a winner.' But she wasn't talking about me. She was talking about you."...Na film jsem se něják zvlášť netěšil, tak trochu odsuzuju vždycky ta davová šílenství...nakonec jsem se teda po nějakém tom měsíci na film podíval a byl jsem mile překvapen. I když jsem věděl o námětu tak mě zpracovaní potěšilo a i když to občas bylo jen běhání po lese a nic víc tak se na to určitě dalo koukat. Nějaké to další mínus musím dát za délku, protože 140 minut o lesích a přípravě na pobyt v lese mi příjde trochu moc. Na druhou stranu zase plusko za Jennifer a Joshe (i když se mi obzvlášť k němu spíš hodí ty dětské role), kteří odehráli dobrý výkon a na mě působili jako normální lidé nikoli dnes už hvězdy s mnoha ciferným číslem na výplatní pasce :-D...a v neposlední řadě plus za Woodyho, který zase perlí (např. scéna s prasetem a jablkem)...kdybych mohl tak je to tak 4,5 hvězdy.

Výplata (2003)

!Oh, great. You can see into the future but all you remember are Polly and Tweety?"....Pro mě milé překvapení. Na film jsem se podíval čistě náhodou a jen kvůli Eckharta a nestačil jsem se divit. Akční Sci-Fi podle mého gusta. Víc než půlku filmu jsem jen čuměl a čekal co se stane v další chvíli, protože popravdě řečeno člověk asi tak dlouho nemá vlastně ponětí o co jde a ten pocit mám u filmu snad skoro nejradši. Pravdou je, že třeba takové obsazení vážně za moc nestojí, jak už jsem víceméně uvedl výš ve finále jsem se málem cítil jako bych spíš fandil Eckhartovi, ale co už. Nic se s tím už nenadělá, já jsem spokojen i s tímto výsledkem a nebudu řešit o kolik by to bylo lepší kdyby bylo lepší obsazení. Prostě spokojenost na 80% a hotovo :-)

Dilema (2011)

"Great moments come from great opportunities"...No viděl bych v tom teda spíš tu komedii než jakékoli drama, protože i všechny dramatické momenty působí hrozně usměvně až vtipně :-D To všechno je ještě umocněno obsazením, dvojka Vince a Kevin, z této blbé komedie dělají o třídu lepší a díky Jennifer a Winoně je i na co se dívat. Znovu to asi vidět nepotřebuju, ale překvapivě jsem se bavil :-)...i tak je to jen lehký nadprůměr 3 a kousek *

Let's Dance 3D (2010)

Věřím, že ve 3D z toho musel být ještě lepší zážitek, ale ve 2D to působilo stejně jako předchozí díly. Hold to je úděl sérií, dost často se díly podobají až moc, obvzlášť dvojce a to je zrovna případ Step Upu. Neříkám, že jsem se nebavil nebo že by se na to nedalo koukat, ale v těch dílech vážně nevidím moc rozdíl. Jsem zvědav co předvede čtvrtý díl. Bohužel bez 3D takže jen 40%

Let's Dance 2 (2008)

O něco slabší než první díl, navíc nevychytali ani jednu z těch drobných chybiček z jedničky. Námět je vlastně furt stejný, jen se využilo jiného místa a jiné situace, anem Step Up se vrací tam kde začal v jedničce...na ulici :-)...60%

Let's Dance (2006)

"I'm fighting, for something that's real for the first time in my life!"...Zajímavě zahraný příběh o lásce, ulici a "něčem co je fakt důležitý". Rozhodně to bylo fajn se na film podívat, ale přesto je v něm hodně děr. Přece jen bych čekal, že k tanci patří hudba, ale ta v tomto případě trochu pokulhává. To stejné se dá říct i o štěstí jednoho chudáka z ulice, to je taky trochu moc idilické. A o tom zvratu na konci a vytvoření happyendu...to vážně umí vymslet jen v americe :-D...nejsou to rozhodně čisté 4*, ale myšlenka, tanec a Jenna se na ty 4 dokážou tak tak vyškrábat.