Babovřesky (2013)

„Dozvěděl jsem se, že v Čechách a na Slovensku vidělo Babovřesky už skoro osm set tisíc diváků,“ řekl Troška. Musím se pochlubit, že jsme v žebříčku návštěvnosti přeskočili Avatara, Pána prstenů nebo Harryho Pottera,“ dodal Troška. A můžete brečet a dávat si kolik odpadů chcete, klidně i jen po zhlédnutí traileru. :-)

Mládí v hajzlu (2009)

Michael Cera není a nikdy nebude Nick Twisp. Pokud takto špatně obsadíte hlavní postavu, nezachránil by to ani geniální scénář. Ale ten tu navíc není. Charaktery ostatních postav jsou také úplně jiné než v knížkách. Veškerý humor, genialita různých zloplánů a přetvářek tu naprosto chybí. Navíc je to celé takové seškrtané a skáče to od jedné pasáže v knize ke druhé. Převádění deníku na filmové plátno určitě nepatří k tomu nejlehčímu, ale rozhodně to šlo udělat daleko lépe.

Hon (2012)

Viděli jste ten díl South Parku, kde děti navykládají o dospělých, že je zneužívají a všichni rodiče a učitelé ve městě jsou zatčeni? Tak to už pak skoro nemusíte vidět toto. Zatímco ve zmiňovaném americkém seriálu to byla recese, tady to mysleli smrtelně vážně a brali to jako drama. Buď jsou v Dánsku všichni na hlavu, nebo jen ti, co pracovali na filmu. Zatímco u nás a pravděpodobně i všude jinde ve světě se počítá s tím, že si děti vymýšlí, pro všechny Dány to zřejmě byla novinka. Film to může být dobrý, pokud se přenesete přes tuto závažnou trhlinu v logice. Já se nepřenesl.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

První 3 série je HIMYM bezkonkurenčně pětihvězdičkový seriál, po právu pasován do role nástupce Přátel. Vtipné hlášky létají vzduchem plným humorných situací jako žonglérovy kuželky. Byl to tehdy jasný člen mojí TOPky seriálů. Ovšem ouha. Čtvrtá série, jenž obsahuje nadprůměrné Interventions a parádního Naked mana také přivedla na svět zrůdy jako Best burger a podobné. Vtip se vytratil a přišla spousta předvídatelných scén vykradených z jiných seriálů. Barney pomalu přecházel z vedlejší postavy na hlavní, z polotrapáckého avšak velmi zábavného Tedova (skoro)nejlepšího kamaráda začali dělat frajera a ze seriálu se stával brak. Další série škoda psát. Až na pár majáků zábavy jako díl s Katy Perry to bylo moře nudy. Scénáristé byli snad vyměnění a hercům stoupla sláva do hlavy a začali šíleným způsobem přehrávat. Pisklavý hlas Robin když něco zapírá asi straší ve snech nejednoho z nás. Korunu tomu nasadili tvůrci tím, když po X sériích, kdy Marshall s rodiči občas promluvil, najednou přišli s informací, že je se svým otcem nejlepší kamarád a pořád si volají. Bylo to tak samozřejmě jen pro to, aby ho později mohli zabít a udělat z toho dramatickou ztrátu se smutnými scénami. Když pak Lilly přidali její naprosto nevtipnou hlášku "Where is the poop", člověk nad tím jen mávl rukou. Díly 8 série jako: Nannies, The Autumn of Break-Ups, Splitsville, P.S. I love you - patřily k tomu nejhoršímu, co jsem kdy v seriálech viděl. Veškerá "překvapení" tvůrců začala být hrozně čitelná. Seriál už nemá co dělat v mojí TOPce a i 4* jsou příliš lichotivé. Všem samozřejmě doporučím originální znění, protože nepovedený dabing ještě každému dílu hodnocení sníží, takže z toho nakonec vyjde něco těsně nad úrovní Ordinace v růžové zahradě. Mimochodem když pozdější díly vysílali zaráz se seriálem Comeback, hádejte, co bylo vtipnější? Seriál bohužel jen těží z prvních 3 sérií a zbytek dílů za víc než jedno zhlédnutí nestojí.

Hořící keř (2013) (TV film)

I přes místy tragicky napsané dialogy a tradiční ódu na špatný herecký výkon v podání Kotka a pár dalších mladých herců, musím hodnotit 5*.

Amazing Spider-Man (2012)

Pokud budu srovnávat Amazing Spidermana s tím Raimiho, tak jsou oba velice nepovedené. Tento má o poznání horší scénář, na druhou stranu Peter Parker je sympatičtější, ale zas není takový loser, jako měl být. Pavučina mu nestřílí z rukou, ale z přístroje, což mi u Raimiho verze vadilo. Nesmysly se ale objevují doslova v každé scéně. Obecně nechápu proč se toto natočilo.

Sněhurka: Jiný příběh (2012)

Podle zajímavostí režisér připravoval film 8 let. Podle zdejších komentářů film kopíruje styl The Artist, který vyšel rok před tímto (tedy 7 let po tom, co ho režisér začal připravovat). To ho jako 7 let připravoval se zvukem a nakonec to natočil bez něj?

Čepel smrti (2009)

Režisér absolutně postrádá soudnost. Herecké „výkony” představitelů bijí do očí, stejně jako tragické dialogy, které jim lezou z pusy, do toho naprosto zmatený a nelogický scénář, který se snažil napodobit Vřískot a nepřináší absolutně nic nového. Vymlouvat na nízký rozpočet se nemůže, protože i s tím by většina lidí zvládla natočit lepší film.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

"This is not one of those stories that starts with inviting a strange chick in and then has you waking up in the bathtub missing a kidney." "And you have no trepidation about doing this." "You heard her. It's going to be fine." "She didn't say it was going to be fine. She said we could keep our kidneys."