Tarzan (1984)

Ten příběh a jeho zpracování je pro mě děsně depresivní a proto se na Tarzana kouknu jednou za velmi dlouhý čas - a to z důvodů pohledu na, pro mě neodolatelného, Christophera Lamberta (škoda ho pro céčkové až déčkové filmy, ve kterých se objevuje). Rozhodně je to ale velmi dobrý film, kterému (pro dobu, kdy byl natočen) odpustíte i lidskou mimiku opic.

Dívka v modrém (1939)

U mě jasných pět! Ten film miluju už od dětství a to nejenom z důvodu krátkého záběru na náš krásný zámek. :) Lída Baarová je nádherná, vystrojená za komtesu a Oldřich Nový je jedna z lásek mého života. Představa tajemného upíra mě dokázala jako dítě příjemně zamrazit na zádech a... je to prostě taková pohádka. ,,Ten obraz je prokletý!" ,,Prokletý?" ,,To se ovšem jen povídá..."

Dům na Tara Road (2005)

Narozdíl od knihy film dost pokulhává, ale já před tím tak nějak zavírám oči. Olivia Williams v roli Rii je mi tak trochu nesympatická a docela mi vadilo, že film vůbec neukázal, proč vlastně za takového blbečka tolik bojovala. Její nejlepší přítelkyně by měla být sexbomba jak když vyšijete, ale já ji tam nikde neviděla. Andie McDowell je opravdu okouzlující a i když mi v některých trpitelských výrazech připadala spíš trapná než smutná, budiž jí odpuštěno. Knižní příběh je tedy osekaný, upravený a nejsem si jistá zda bych viděla všechny souvislosti, kdybych knihu nečetla... ale pořád je to příjemný film, někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček.

Kancl (2005) (seriál)

Bohužel jsem neviděla původní britskou verzi (musím napravit!) a tyhle americké obšlehy nemám vůbec v lásce, ale já se u toho opravdu bavím. A to jsem si vážně myslela, že mě tento "trapný" humor vážně bavit nebude. No... dost jsem se spletla.

Sabrina - mladá čarodějnice (1996) (seriál)

Občas se na tento seriál podívám, ale Sabrina a všechny ty postavičky kolem ní, jsou v mnoha případech tak trapní (ne, fakt ne vtipní), až je mi to nepříjemné za ně. :) Řekla bych, že zde platí úměra čím novější díly, tím horší (nebo ne?). Navíc mám občas problém pochopit moralizování, kterým jsou díly postupně prošpikovány. Ale mám docela ráda Salema a Harveyho.

Univerzální uklízečka (2005)

Mám ten film vážně ráda. On si tak nějak v poklidu plyne a já si to užívám a bavím se u něj. Rowan Atkinson tu ukazuje, že se umí vymanit z role Mr. Beana, Kristin Scott Thomas je v roli nespokojené manželky zábavná a Maggie Smith je zase sympatická babička vražedkyně. A jako bonus se vše odehrává v mnou milované Anglii. Co víc si přát!

Falco (2008)

Myslím, že se tento životopisný film opravdu povedl. Hodně mě zaujal už trailer (aby taky ne... Rock me Amadeus!). Manuel Rubey, myslím, vystihl Falca docela přesně a do role se hodí i vzhledově. Film mapuje převážně zpěvákovu kariéru, která je stejně bouřlivá a nevyrovnaná jako jeho osobní život. Ukazuje zejména na tlak, kterému musel zpěvák čelit a to, jak se s ním neuměl vyrovnat. Rozhodně to pro mě bylo zajímavé!

Mary a Max (2009)

Pro mě trošičku (ale vážně jen trochu) zklamání. Můžu si za to sama, protože jsem ten film tak dlouho oddalovala a tak dlouho v mysli hádala jaký asi bude, že jsem pak byla dost rozčarovaná. Ne ze všeho. Každopádně je to snímek, který rozhodně stojí za vidění!

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Je to sprosté, je to drsné.... a u mě to funguje. Jasně, některý vtípky jsou přes čáru, ale já se u tohoto filmu vždycky hodně zasměju a to od komedie očekávám. ,,Tak co holčičko budeš si ještě hrát na silnici?" ,,Povím to tatínkovi!" ,,Špatná odpověď."

Přátelé (1994) (seriál)

Nepatřím ke skalním fanouškům tohoto seriálu a popravdě jsem ho začala v televizi sledovat teprve nedávno. V mnoha .ohledech si zaslouží být mezi těmi nejlepšími, to nepopírám. Leč mě nějak minulo to absolutní nadšení z nich. // 3.7.2017 Odvolávám... a tak.

Časové pásmo bylo změněno