Nová noční můra (1994)

Děsivější než samotnej Fredy je to dítě (ten dabing! :D) a výkon hlavní představitelky.

Nové trable staré Christine (2006) (seriál)

Julia Louis-Dreyfus alias Christine je mi opravdu, ale opravdu nesympatická... což už je dost špatný samo o sobě. Nicméně mě nebaví ani jiné postavy, situace a vtipy, takže z mého pohledu je tento sitcom tragédie. // 19. Dala jsem tomu druhou šanci a musím přidat na hodnocení... líbí se mi Christinin brácha a nejlepší kámoška (prakticky jen díky jejich laškování mně to znovu zaujalo). / 21.1. jsem trapná, ale musím zase o hvězdičku přidat. Když tomu tu šanci dáte, tak zjistíte, že minimálně průměr to je.

Obchod s bílým masem (2005) (TV film)

Viděna první část. Tohle se děje, právě teď, a je to humus. Nevím, zda budu mít žaludek na druhou část.

Obleva (2022) (seriál)

Obleva je spíš průměrný krimi s klady i zápory. Poláci hodně opisují od severu (hlavně prostředí, hudba, ponurá atmoška) a opisují dobře. Případ je brutální, zapeklitý, ale u rozuzlení si říkáte, že jste to vlastně už viděli. Vyšetřovatelka má svý osobní démony, no aspoň že jsme se vyhnuli suspendování. :D

Obleva - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Prostředí fajn. Hudba fajn. Případ zajímavý. Hlavní hrdinka drsná jak šmirgl papír, přijde mi, že Katarzyna kapku tlačí na pilu. Koukám na to s dabingem a rozčiluje mě, jak si všichni tykaj. :D A taky mi přijde divný,  že policie přijde za rodičem/manželem/kamarádkou a oznámí, že našli tělo jejich těhotné dcery/manželky/kamarádky a oni se zeptají na prosté a jediné KDE? a co třeba dítě? K tomu žádný otázky?

Obleva - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Vypadá to, že vykačka frčí jen na záchranné lince. Máme tu dalšího drsného policistu Radwana. V Polsku evidentně hra hodnej a zlej policajt nefrčí. A matka roku, která tahá do práce uprostřed noci pětiletý dítě a nechá ho někde na kraji lesa samotný v autě se slovy: Čuč na pohádku a nevylízej z auta! předváděla v té výslechové místnosti a v závěru v autě co? :)

Obleva - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Konečně nám objasnili, proč si Radwan a Zawieja poměřují kulky a občas setnou drápkem. U ní mi přijde, že se dostavuje nějaký opožděný šok ze smrti manžela a vůbec nechápu, proč se s tchánem nedomluví, aby do konce případu měl holku u sebe, protože v těch vzácných chvílích,  co ji má u sebe ona, je stejně máma na baterky a duchem jinde. To je asi hlavní gró dílu. A i přes pár wtf momentů to ke konci chytne zajímavé tempo. Mimochodem můžete mi říct, proč se ten stalker obléká tak, aby si ho všichni ZARUČENĚ všimli? A s teleportem souhlasím. Asi ve škole závodně běhal.

Obleva - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Na konci dílu vím stejný prd jako na začátku. :D A stejně jako hlavní hrdince mi to začíná lézt na mozek a fakt se těším, až se dozvíme, jak to celé bylo. Snad na cestě za sprdancem kolegů nezapomněla zamknout dveře od bytu. :D

Obleva - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Možná SPOILERY!! Co já vím.... Takže to je fakt "jen" o tom, že Kreutze potřeboval Strzeleckiho vyprovokovat, aby ho pustili z izolace a ven? Doufám, že to tak nebude, protože by to bylo vskutku neoriginální. A fakt mám věřit, že by se Strzelecki mohl v tom případu tak angažovat a prakticky rozhodovat o tom, co bude? Jako otec zavražděné a děda pohřešované? Really?

Obleva - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Nebylo to špatný. Spoilery!!! Překvapilo mě, že padouši měli vlastně prázdný ruce a že Zawieje tak dlouho trvalo, než si tu indicii, co "golf" vypustil, spojila. A nechápu, jak si to Anka představovala.