Fantom Paříže (2001)

Příběh byl pro mě až moc průhledný. SPOILER to, kdo je fantom, je jasné při jeho první scéně, jakož i to, že s tou smrtí Vidocqa to tak horké nebude. Spousta komentářů zde vychvaluje to, jak byl film udělaný, atmosféru... nu, atmosféra mě nějak minula a způsob natočení nijak neoslnil. Nechci říct, že je to vyloženě špatný film, ale podruhé už si ho rozhodně nepustím a proto dvě hvězdičky.

Fany a pes (2019)

Moc se mi to líbilo, konec mě dojal. Myslím, že jako přiblížení tehdejší doby pro děti to je fajn.

Fargo (1996)

Asi u mě někde udělali soudruzi chybu, ale... co to bylo? Každej, koho sleduju a ohodnotil tento film, tomu dal pět hvězdiček a většinou i nadšený komentář. A já se musela fakt donutit k tomu, abych se dodívala, protože co kdybych v průběhu na to tajemství skvělosti došla a docenila to.

Faunův labyrint (2006)

Když jsem fauna uviděla v jakési recenzi v časopise, tak jsem věděla, že ten film chci vidět. Já na tohle (teď nevím jak to přesně nazvat) trikové vizuálno nejsem. Nevzpomínám si, kdy jsem řekla, že by nějaký film byl moc pěkně udělaný... vždycky se zaměřuju spíš na příběh. Ale tady mě to dostalo (a zvlášť ten faun, to si řekněme narovinu). Nevím, jestli jsem si ten konec vyložila dobře... ale to je fuk. Líbilo se mi to!

Ferdinand (2017)

,,Býk nikdy nevyhraje." Asi nejzásadnější věta celého filmu. Corrida... já na ní neshledávám vůbec nic pozitivního a asi i to ovlivňuje můj pohled na tuhle "pohádku". A tak mě asi nejvíc bavili koně. A potom honička. A to je na jeden film sakra málo.Dvě až tři *.

Filmy našeho dětství (2019) (seriál)

Musela jsem si zvyknout na ten styl podání, první díly to drhlo a trvalo mi se chytnout, ale vyplatilo se udržet zvědavost k tématu. Jednotlivé díly jsou více či méně zajímavé, některé i vtipné. Asi každý si tu najde nějaký oblíbený film, nebo prostě takový, jehož vznik ho zajímá. Palec hore.

Filmy našeho dětství - Cesta do Ameriky (2021) (epizoda)

Cestu do Ameriky jsme měli na VHS, viděla jsem ji x-krát a pokaždé se podívám ráda. Jo, je to pohádka a je to zábava, díky tomuto filmu jsem si Eddieho zamilovala. Jsem ráda, že tento film do 4 série zařadili. 4,5*

Filmy našeho dětství - Forrest Gump (2021) (epizoda)

Trhák, na kterým chtělo studio škudlit (a když se zamýšlím, tak nad jakým filmem nechtělo :D). Nejvíc se mi líbil závěr s nadací Garyho Sinise, v tom ten film dostal ještě větší smysl.

Filmy našeho dětství - Halloween (2021) (epizoda)

Co si ve ztichlým, tmavým baráku pustit ve dvě ráno, když nemůžete spát? Kdo by neznal Halloween, ke zježení chlupů na těle stačí jen typická, dnes už kultovní, hudba. Nízkorozpočťák s drahou kamerou, nadšením, minimem krve, který si vzal za úkol, aby se divák děsil především sám vlastní představivostí. Vyšlo jim to. Klobouček.

Filmy našeho dětství - Hříšný tanec (2019) (epizoda)

Zpracování dokumentu mi nesedí, působí hodně zastarale. Patřím k fandům Hříšňáku, i když je to naivní pohádka. Miluju.soundtrack. Dokument o hercích asi neřekl nic moc navíc, co by už člověk nečetl přes léto v kdejakým bulvárním plátku - nicméně záběry z castingů mají u mě za jedna (a vůbec se nedivím, že se do Patricka hned zamilovali, to charisma a sex z něj jen sršelo). Zajímavá byla tedy hlavně nesnadná cesta k tomu, aby film vůbec vznikl, nicméně osobně by mě asi zajímaly spíš jiné, konkrétnější věci ohledně natáčení a vzniku různých scén - ale to asi nebylo zajímavý.