Profesionálové z CI5 (1998) (seriál) odpad!

Nemať to názov Profesionáli z CI:5, nezavadím o tento pokus ani pohľadom. Po pár dieloch môžem s kľudným svedomím skonštatovať, že návrat sa hlboko nepodaril. Nefunguje chémia medzi hercami a s ich charizmou je to tiež pri bode mrazu. Ženská posila dvojici taktiež moc neprospela a pritom túto zmenu som zo začiatku vnímal ako vydarený nápad. Neporovnávam s originálom, ale iba s odkazom naň sa medzi veľkú konkurenciu veru neprestrieľa.

Profesionálové (1977) (seriál)

Stará škola, ktorá stále funguje. Baví ma to dodnes.

Hledání Země Nezemě (2004)

Ani neviem ako začať, čo vlastne napísať. Film si pustila manželka, ja som sa hrabal v notebooku a ani za boha to neplánoval pozerať a to aj napriek tomu, že Deppa si ako herca nesmierne vážim. Rodinná dráma? Pche! Po úvodných minútach mi film ale natoľko učaroval, že som mu ihneď prepadol.

Vikingové (1999)

Fantastický dobrodružňák podľa knihy Michaela Crichtona Netvori z hmiel (Eaters of the Dead). A tá Goldsmithova hudba. Ta hudba! Jeden z tých mála prípadov, kedy sú vám lapsusy vo filme u piči. Videné snáď desaťkrát.

Mafstory (2006) (seriál)

Jediný seriál, ktorý - po akej vlastne dobe? - dokážem pozerať. Začiatky boli veru trápne a suché, ale po príchode Sklára a Dzuríkovej je to iná káva. Škoda len, že jednotlivé diely sú kvalitatívne nevyrovnané. Dr. Béla, prezývaný Röntgen, u mňa jednoznačne vedie: „A nedáme si radšej ešte jeden pohárik?

Prokletý ostrov (2010)

Rozčarovaný? V takom stave som odchádzal z kina. Neviem či mám film vynášať do výšin, lebo na také scenáristické puzzle je radosť pozerať, alebo byť sklamaný (aj keď len mierne). K dokonalosti snímku čo to chýba, možno to chcelo viac nervák, hlavne v bloku C, alebo menej naznačiť v rozhovore o stratenej pacientke, že si... Skrátka, tu som prišiel na pointu. Za jediný skutočne do očí bijúci neduh ale považujem Danielsove lezenie po vlhkých skalách. Inšie už nemám snímke čo vytknúť. Od Titanicu som žiaden ďalší film s DiCapriom nezhliadol ale už teraz začínam mať toho chlapca rád (za scénku pri jazere najvyššie ocenenie, veril som každej slze). UPDATE: Na druhé pozretie vyvrátené akékoľvek pochyby, ktoré som mal po premiére. Fantastický pôžitok a absolútna spokojnosť.

Soudný den (2008)

WTF?! Marshall nasekal poriadne mäso. A že je chutné! Kašlem na to, že originalita zostala niekde za Stenou, je to ohromne zábavné a krvavé. V úvode sa vyvalí stokrát videná apokalypsa o smrtiacej nákaze so slušnou hororovou atmosférou. Lenže príde prvá prestrelka a s ňou prvý obrat. A potom ďalší a ďalší a ďalší, a ja sa nestíham diviť, kde všade a v akom žánri sa s hlavnou postavou ocitám. Nelogický extrémny zlepenec so šialenou jazdou v štýle 80. rokov v závere. Hlasité wow!

Pod kůží (2008)

Malý veľký horor, ktorý má tú smolu, že doplatil na nižší rozpočet. Strih je o hubu ale časom som si naň privykol. Pre finálnu scénu je to dokonca nutnosť. Napriek tomu si v tom chaose nejde nevšimnúť postavy oblečenej v kostýme. Inšpirácia Carpenterovov Vecou je viac ako náhodná, ale pre mňa, po už nudiacich, zdegenerovaných a vyšinutých vraždiacich maniakoch, pôsobí sviežo a originálne.

Rukojmí (2005)

Film ničím neprekvapí ale ani neurazí.