• Krátkometrážní

Stav beztíže (2009) (seriál)

Podrobněji se rozepisuji v komentářích k jednotlivým epizodám. Celkově mě však Defying Gravity dost mile překvapilo, hodně se mi líbilo a rozhodně bych ho nepřirovnal k Melrose Place. S tím to totiž nemá nic společného, tam se totiž neprobírá psychologie postav. Tady ano. A i kvůli tomu celý ten seriál funguje, každým dílem napíná a jeho předčasné utnutí mě dost naštvalo. Navíc má i nějakou hloubku, to se v dnešních seriálech zas tak často neděje. Fakt, já jsem nadšený a přemýšlím i nad přidáním do oblíbených seriálů. Jenže těch kandidátů nemám málo, takže budu dlouho vybírat, který by si tam své místo zasloužil. Asi bych měl konečně vyhodit Simpsonovi, které miluju už od dětství, ale s každým novým dílem (obzvlášť od 24.série a úpadek byl znát už dřív) mě ten seriál štve a nedá se na něj dívat, takže bych mohl to desáté místo dát seriálu, který si ho opravdu zaslouží... Ještě si to rozmyslím, každopádně Defying Gravity se mi hodně líbilo a dávám mu 5*

Stav beztíže - Kiss (2009) (epizoda)

Tak nám Defying Gravity dospělo ke svému useknutému konci a já osobně jsem z něj nadšený. Takhle napínavé finále série jsem viděl naposledy v 2.sérii Projectu Blue Book. To sice není tak dávno, každopádně jen málokdy jsem takové nadšení z konce (úplného nebo série) měl. Popravdě, stěží takové seriály, jako tyhle dva, najdu. Jen mě strašně štve - a bohužel je takový osud skoro všech mých oblíbených seriálů, jen někdy mají o jednu nebo dvě série víc - že byl zrušen. Přitom by mě strašně zajímalo, co bude dál a jak by celý seriál skončil, ale to už asi nikdy neuvidím... 5*

Život je hra - Zjistit pravdu (2020) (epizoda)

Tyhle vážnější epizody mi k tomu seriálu moc nesedí. Ale zase jsem se nenudil a pár hlášek (od moderátorů, samozřejmě) nebylo špatných, takže dám slabé 3* nakonec. Snad těch vážných epizod nebude tolik.

Život je hra - Konečně se vyspat (2020) (epizoda)

Jsou to silné 3*, celkem jsem se bavil, ale přiznejme si, znova - bez Suchánka a Marka (jeho obzvlášť) by to za nic nestálo. Škoda jen, že to na konci strašně zvážnělo, protože jinak bych tu čtvrtou hvězdu dal.

Gumballův úžasný svět - The Coach (2014) (epizoda)

Že by 3.série pokračovala v představování vedlejších postav? Tady se zas dozvídáme něco víc o Jamie + jedné, nové postavě. A tuhle epizodu bych označil za povedenou, bavil jsem se u ní, sice mě trošku překvapil ten předěl dějů (nejprve se to věnuje Coachovi a hodinám tělocviku, pak Jamie), ale ten konec, ze kterého jsem byl šokován stejně jako Gumball s Darwinem, tu slabou 5* dám.

Gumballův úžasný svět - The Fan (2014) (epizoda)

Sarah je - aspoň pro mě - dost zajímavá postava a tahle epizoda je zase o něco víc představila. Škoda jen toho dost slabého konce, který to stáhl z plného počtu na 4*.

Gumballův úžasný svět - The Kids (2014) (epizoda)

Skvělý nápad, skvěle vedený, ale trochu pokažený přehnaným používání písní. Hlavně jedna tu trvá 2 minuty, což mi přišlo prostě moc. Silné 4*

Stav beztíže - Venus (2009) (epizoda)

Tady se seriál dostal k druhé věci, na které jsem se těšil už od začátku. A jak jsem předpokládal - jednalo se o jednu z nejlepších a nejnapínavějších epizod, u které jsem si každou minutu náležitě užíval. Navíc ten konec mě tak nalákal, že se na závěrečnou epizodu kouknu ještě dnes (i když vím, že seriál byl zrušen a oficiální konec nikdy nevznikl). 5*