• Krátkometrážní

Domov pro smyšlené kamarády - Cookie Dough (2005) (epizoda)

Modra je někdy strašný hovado, ale nemůžu si pomoct, on je tak charismatická postava, že jsem si ho napříč všemi epizodami naprosto zamiloval (a taky vím, že uvnitř je celkem citlivý) a zařadil se tak mezi moje nejoblíbenější animované postavy vůbec. Tahle epizoda je navíc hodně povedená, párkrát jsem se u ní zasmál nahlas a těch 5* si rozhodně zaslouží.

Domov pro smyšlené kamarády - Sight for Sore Eyes / Bloo's Brothers (2005) (epizoda)

Tak jsem se rozhodl, že se vrátím k tomuhle skvělému seriálu, ze kterého jsem tak 60% epizod viděl, ale ne všechny je mám ohodnocené, takže to budu muset napravit (akorát k epizodám, které jsem už hodnotil, asi nebudu přidávat komentář, jen výjimečně). Co se však téhle týče, tady mám radši, když se těch 20 minut věnuje jednomu dílu, ne dvěma. Každopádně tady se mi oba dva díly líbily, z čehož jeden má naprosto skvělou finální pointu. Lepší díl: Sight for Sore Eyes. Slabých 5*

Život je hra - Zbavit se holky na jednu noc (2020) (epizoda)

Připojuji se ke stejnému nepochopení, jaké má uživatel fabecc1222 - tvůrci opravdu jsou nějak úchylní na záchody, kadění a obecně fekální témata. Asi na to sází kvůli humoru, jelikož ten fekální se vymýšlí nejsnadněji, ale mě na tom nic vtipného nepřijde. A i když tady moderátoři zas nějaké hlášky na rozdíl od minula měli (a opět souhlasím s uživatelem fabecc1222, ta narážka na geologický vývoj Země byla skvělá), jenže i tak se opět jedná o další vážnou epizodu, ve které pořád převažuje drama nad komedií. Sice se to po té minulé dalo logicky očekávat, ale to už se ten seriál nevrátí ke stejné náladě, jakou měla 1.série? Zbývají dvě epizody, tak se bojím, že už asi ne... Lepší 2*

Život je hra - Vyhnout se rozchodu (2020) (epizoda)

Pokud je tu někdo, kdo moje komentáře k epizodám tohoto seriálu čte, tak tu (lepší) hvězdičku neberte zas tak vážně, objektivně bych dal 2*. Jenže mě už tyhle vážné epizody štvou a tahle byla vážná jako prase. 1.série byla pohodová a i přes ty fekální díly se na ni dalo v pohodě dívat, jako oddychovka svůj účel splnila. Jenže 2.série je většinou strašně vážná a všechna pohodovost a vtip, co byla v 1.sérii, se vytrácí. A tady už to došlo tak daleko, že se humor vytratil úplně. Ani moderátoři žádné hlášky neříkali, vlastně jen normálně komentovali situaci. Hergot, já se na to ale dívám jako na oddychový seriál, u kterého se alespoň pousměji, ne na smrtelně vážné romantické drama. A jelikož tyhle epizody začínají převažovat, už v hodnocení nebudu moc tolerantní. Slabá hvězdička.

Gumballův úžasný svět - The Gripes (2014) (epizoda)

Hodně povedená epizoda, u které jsem se dost bavil a často i nahlas. Navíc to má skvěle vedený příběh a celkově to prostě funguje. Kromě strašně utnutého konce si nemám na co stěžovat. Slabých 5*

Gumballův úžasný svět - The Extras (2014) (epizoda)

Jak se v druhé a evidentně i třetí sérii představují vedlejší postavy, tak tahle epizoda to vzala rázně a nikoho jiného než ty vedlejší zde nemáme (kromě Gumballa s Darwinem - ve vedlejších rolích). Ono to překvapivě ale fungovalo a bavilo celkem dobře, akorát mi na plný počet něco málo chybělo. Silné 4*

Gumballův úžasný svět - The Name (2014) (epizoda)

Tak jsem se zase po nějaké době dočkal další geniální epizody, opět s absurdním a až schizofrenním nápadem. Tahle navíc dokonale fungovala, bavila mě od začátku do konce a snad jí ani nemám co vytýkat. Prostě další důvod, proč mám tenhle seriál tak rád. 5*