Dobrá znamení (2019) (seriál)

Tennant a Sheen skvělí (hlavně Tennant se vyřádil), John Hamm taky k sežrání, ale další vedlejší postavy už tak moc úžasné nejsou, a seriál maličko shazuje i příliš vyprávěcího voice-overu (jakkoli miluju, že je Bůh žena, pořád v tom slyším Gaimana a nemůžu se zbavit dojmu, že si to měl namluvit sám). Využití hudby Queen absolutně dokonalé, ale opět platí - KNIHA BYLA LEPŠÍ.

Psychiatr (2018) (seriál)

Klišé na klišé na dalších klišé na podloží špatného CGI, špatné kamery a zoufale neobjevného příběhu. Herci skvělí, ale ani oni tuhle neoriginální rádobydobovou jakožedetektivku nezachrání (Daniel Brühl je sice můj miláček, ale ani plnovous, ani angličtina mu nesluší).

Branky, body, kokoti (2018) (pořad)

Dávám 5*, abych vyrovnala ty zoufalce, co tu hází odpady, protože absolutně nepochopili.

Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

Slušná, precizní adaptace, jíž porozumí i lidé, kteří knižní předlohu nečetli. Skvělá hudba a skvělé obsazení (lidé, co dělali casting, mi nejspíš vidí do hlavy, protože všichni herci vypadají přesně tak, jak jsem si ty postavy při čtení představovala).

Trojí hranice (2019)

Co v tom není: cokoli novýho, neokoukanýho nebo objevnýho. Co v tom je: čtyři sexy chlapi (plus teda Ben Affleck, který ale nakonec je po zásluze vytrestán).

No není to romantika? (2019)

To bylo tak blbý, až to bylo geniální. Hlavně ty detaily v "zromcomovaném" New Yorku (Litle Cupcake Bakery FTW!)

Velvet Buzzsaw (2019)

Killer art? Paráda! Lituju všechny, kdo nepochopili, jak geniálně subverzivní tenhle film je, protože čekali horůrek.

U brány věčnosti (2018)

Po Loving Vincent je už každý další film o Van Goghovi tak trochu zbytečný, ale tohle natočil geniální Julian Schnabel, takže jsem to musela vidět - a zklamaná nejsem. Schnabel tyhle filmy zkrátka umí, Dafoe, ač o pětadvacet let starší než Vincent, když zemřel, ho zahrál skvěle, a kamera, no... vizuální orgie. Kvalit Basquiata a Než se setmí to možná nedosahuje, ale je to hodně blízko.

Krásný kluk (2018)

Jako videoklip ke spoustě parádních písniček asi dobrý. Herecké výkony taky prvotřídní. Jinak ale trochu zbytečný film, který nic moc nového neřekne, jen zcela nepokrytě žadoní o nějaké to ocenění.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Teda že pro mě jedním z nejlepších filmů roku bude animovanej Spider-Man, to by asi nečekal nikdo. Ani já ne. Ale je to tak.