Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Bylo to o chlup lepší než svého času První rytíř, a o hodně lepší, než by místní hodnocení mohlo naznačovat. Kdyby se z toho vyndaly ty přitroublý písničky, klidně bych dala ještě o hvězdu víc. Jinak: mladí herci by byli o něco lepší, kdyby jim někdo napsal přirozeněji znějící dialogy, čerti by byli lepší, kdyby se tolik nepitvořili (Liška hraje už asi postopadesáté stejnou roli), za Kříže zas hrála spíš jeho paruka. Ale příběh vysloveně debilní nebyl, z výpravy a triků nebolely oči, takže nechápu, proč místní kritická klika zase plive žluč.

Aquaman (2018)

Slabší 3. Moje reakce celou dobu přeskakovaly mezi "UHHH WHAT" a "LOL". Tvůrci okopírovali svoje oblíbené pasáže z jiných filmů, slepili je k sobě, plácli na to hodně CGI, odškrtali si ze seznamu superhrdinské položky jako zničit jedno menší město, zachránit dítě, pozabíjet spoustu CGI potvor, utrousit pár suchých hlášek atd., zkrátka originálního na tom nebylo absolutně nic. Což neznamená, že bych se nebavila... ale snaha dotáhnout se na Marvel pořád nějak nevyšla.

První člověk (2018)

Technicky vyňunaný, skvěle zahraný (až na přízvuk Claire Foy, která v sobě prostě Angličanku nezapře, ani když se hodně snaží), ale celou dobu jsem si říkala: ach jo, takovýchhle vesmírných NASA filmů říznutých "osobním" příběhem hrdiny jsem už viděla... ale pak přišla sekvence přistání na Měsíci a já se klepala jako ratlík. Pátá hvězda je za melodii The Landing (díky, Justine).

Má večeře s Hervém (2018) (TV film)

Jako dobrý a tak, ale použít jako finální píseň Bittersweet Symphony by už mělo bejt zakázaný.

Jarmark marnosti (2018) (seriál)

Zatím asi nejlíp obsazená adaptace Vanity Fair, co jsem viděla - nejlepší Becky Sharp ze všech. Jinak je to pěkné, ale ničím výjimečné.

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

Hodne barviček, hodně srdíček a lásky a "jsme kamarádi a potřebujeme jeden druhého, protože jinak bysme tu nebyli". Pár vtipných archivních záběrů ze samého začátku kapely. Coldplay jsem přestala poslouchat zhruba po Viva la Vida, od té doby s nimi mám jeden zásadní problém: působí na mě jako "jsme velká stadiónová kapela, která lidstvu předává zásadní message". Film je roztomilý, ale bezzubý, a jako proč je po titulkách ještě další asi čtvrt hodiny filmu, to mi hlava nepobrala.

Ostré předměty (2018) (seriál)

Suverénně a řemeslně skvěle natočené a zahrané, ale pokud jste jako já četli knihu, nedá vám to absolutně nic (především vám to ani nebude připadat napínavé).

Mrakodrap (2018)

Ten film je tak špatnej, až je skvělej.

Mary Shelleyová (2017)

Se skutečností to nemá nic moc společného, ale Fanning hraje skvěle a Booth je nádhernej.

Solo: Star Wars Story (2018)

Plus: Lando. Mínus: "herecké" výkony Aldena a Emilie, příšerně neoriginální hudba (a tím nemyslím útržky ikonických melodií, které všichni známe, ale to bezostyšné kopírování Pána prstenů a dalších bijáků).