Země kůlů (2010)

Postapo road movie, kde jsou upíři spíš tak nějak kulisou navíc. Pěknou kulisou. Famozní atmosféru virálových webizod se sice bohužel do filmu samotného tak úplně přenést nezdařilo, ale v dnešní době plné akčních blbostí je to i tak vítané osvěžení. Škoda jen do ztracena rozplizlého závěru.

Whitechapel (2009) (seriál)

Původně jsem si díval na první řadu jen kvůli jinému pohledu na Jacka Rozparovače. Nicméně atmosféra pro dnešní dobu tak neobvyklé detektivky mne zcela pohltila, a díky ní byla více než koukatelná i řada druhá. V aktuální třetí řadě pak nadšení graduje - tahle detektivka nestojí na vymakaných technikalitách, ne zcela na postavách, a dokonce ani ne příběhu, ale čistě na nepříjemně mrazivých pocitech, které v divácích styl vyprávění vzbuzuje. Brutalita zločinů kontrastuje s jistou naivní neschopností detektivů, kteří se k nějakému výsledku nakonec dopracují spíše důkazům navzdory, nejsou tu žádní nadlidsky inteligentní supermani. Fandové Psychoville rovněž ocení roli Steva Pembertona, a množství referencí na reálné sériové vrahy.

Underworld: Probuzení (2012)

Pro mě asi nejlepší díl série - protože čistá akce je prostě lepší, než děravá a nevěrohodná mytologie dílů předcházejících. Především úvod s čistkami vypadá jako něco, co by se mohlo stát, a coby "příběh" by mi to úplně stačilo. Příjemným překvapením je i na dnnešní dobu podprůměrná délka. Trochu jsem jen doufal, že Kate se konečně zbaví latexu - ale zázračně ho našla jen co vypadla z mrazáku, snad příště.

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Hodne nedoceneny serial, ktery z odstupem casu, a po sesti radach, mezi mnoha show o detektivovi s abnormalne vyvinutou pozorovaci schopnosti povazuju za zrejme nejzabavnejsi. Nepretrzity prival popkulturnich narazek a gagu muze byt sice nekdy az trochu prilis, a Shawnovo nutkani maskovat kazdou stopu do jasnovideckeho zachvatu pusobi obcas otravne, ale byla by chyba nechat se tim odradit. Nedoporucuju ale sledovat v dabingu, mnozstvi ulitlych dialogu, ktere pri nataceni casto vznikaji zivelnou improvizaci, se proste predabovat neda...

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Mozna za to muze jen me bezbrehe nadseni Sherlockem od BBC, mozna jsem na tohle jen starej, ale tohle proste nefunguje - tenhle Sherlock neni proste ani dost chytry, ani dost cool. Vetsina filmu je pekelne nudna, markyrovane akcni bojove sekvence vytvorene kompletne trikove zbesilym strihem jsou vice nez trapne, a vyvolavaji nostalgicke vzpominky na stare hongkongske filmy, kde jen par dratu stacilo k navozeni mnohem lepsiho vizualni dojmu. Plus - od filmu se Sherlockem Holmesem cekam opravdu neco jineho.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Druhá řada. Opět jsem na vážkách, první půlka sezony hrozná, ale postupně to gradovalo, a poslední dvě episody fakt měly koule. Navíc konec je příslibem báječných věcích příštích, je tam vidět (SPOILER)vězení a Michonne!(/SPOILER) Každopádně po letních dramatech jsem se obával, že to dopadne hůř, nakonec jsem docela spokojenej, a pokud se finanční nouze projevila jen tak, že se celou sezonu nehnuli z farmy, tak to ještě dopadlo dobře.

10 000 př. n. l. (2008)

Romanticka pohadkova verze Apokalypta. Ta naivita me celou dobu nicila, bud uz nejsem cilove publikum pohadek - a nebo tahle proste nebyla dobra...

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Tragédie. Koukat má cenu jen na úvodní desetiminutovku před titulky, kde je i nejpůsobivější scéna známá z trailerů, a pak na úplně poslední minutu. Vše mezi tím je vyplněno zoufalým balastem bez špetky atmosféry, hrůzy, humoru nebo alespoň originálních zabití. Postavy jsou navíc ještě blbější, než je v rámci žánru obvyklé.

První krok (2009) (seriál)

Řekněme si to na rovinu - na show typu Glee nemáme prostě u nás scénáristy, herce, ani štáb schopný to koukatelně natočit.

Doghouse (2009)

Z množství horrorových komedií mě v uplynulém roce nejvíc chytnul britský šovinismus, spousta dobrých hlášek a výhradně ženské, a tedy patřičně vyparáděné zombie. Celou dobu jsem měl pocit, že se skvěle bavím, což mi třeba u přehypovaného Zombielandu vydrželo jen první půlku, takže letošní vítěz subžánru byl docela jasný... [2010]