• Krátkometrážní

Na hraně temnoty (2010)

Je skvele vidiet Gibsona spat v hlavnej ulohe (po osmich rokoch od Signs!). Je skvele vidiet, ze napriek veku, ktory ho na tvari poznacil, to ma chlapik stale v sebe. No Edge of Darkness ma bohuzial daleko k jeho najlepsim kuskom. Atmosfera je ok, namet tiez nie zly (podla povodneho britskeho serialu, ktory natocil ten isty reziser Martin Campbell). No scenar hapruje s kazdou pribudajucou minutou, aby vyvrcholil do dost chaotickej konspiracie. Takze ak chcete vidiet Mela v konspiracnom filme, tak radsej v jeho 16 rokov starej klasike. 6/10

Hlavně nezávazně (2011)

O dost slabsi bracek Friends with Benefits. S pridavkom "no comedy attached". Proste klasicka romanticka schema, standardne natocena, kvalitne zahrana. Jedno pozretie ok, avsak nic extra naviac cakat netreba.

Ctihodný občan (2009)

Tri stvrtiny filmu paradne - Gerard Butler maniakalny, niektore sceny sokujuco tvrde a krvave. Avsak vela veci ostane na konci nevysvetlenych, nehovoriac o tom, ze prave spominany koniec mohol byt urcite lepsi - trosku hlbsi ako len tuctove standartne zakoncenie thrilleru. Je to skoda, pretoze temy, ktore film nadhodil urcite stoja za zamyslenie. O to viac na Slovensku, kde sudnictvo a spravodlivost su utopene v bahne.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Preboha o com tento film bol? Ani za svet si neviem spomenut. Akurat si pamatam pocity nesmiernej nudy. Ok k tomu daka akcia, ale ta bola totalne bez napadu, vlastne ako cely film. Preco sa na toto dal ukecat Jeremy Renner netusim. Ani to, ako som to dokazal dopozerat dokonca. Neskutocne prazdny film.

Noc je ještě mladá (2011)

Prekvapivo fungujuca komedia. Ten pribeh sme uz videli 100x. Ale presvedcivi herci, vydareny casting a vtipny scenar namiesali dobry koktail z 80. rokov. Nemam rad to obdobie, ale Take Me Home Tonight dokaze vyvolat nostalgiu spomenutej doby a navodit pocit dobrej teenagerskej (a nekorektnej) zabavy. Zabavil som sa. 7/10

Mistrovský plán (2011)

Ani akcna, ani komedia. Je to vlastne drama o blbcoch. Este prva polovica dava nadej na rozumny film. Ta druha veskeru nadej majstrovsky pochova. Vsetky tie hollywoodske mena absolutne nevyuzite. Zaver na smiech. Slabe ako stisk anorekticky. 4/10

Elysium (2013)

Neill Blomkamp nedokazal zopakovat svoj odvazny pristup, ako tomu bolo v District 9. Namet, budget, aj hercov na to mal. Treba priznat, ze vizual je spickovky. Jedna radost sledovat nalety na Elysium a nasledne zoomy dovnutra. Tiez vykreslenie tvrdo pracujucej spodnej vrstvy spolocnosti (rozumej novodobych otrokov) je spravene uveritelne a drsne a zmurka na vsetkych tych ludi s minimalnou mzdou v realnom svete. Horsie je to uz s celkovou logikou pribehu, ktora viac a viac ustupuje s bliziacim sa koncom. Jodie Foster absolutne nevyuzita, zaver velmi slabunky bez silnejsej emocie. To je vlastne ten najvacsi problem - tam kde District 9 triafal do cierneho, Elysium ostava na pol ceste. Skoda, ze sa reziser neodvazil ist dalej a zakoncil film velmi zjednodusene a vlastne nezmyselne. Svetlym momentom filmu je maniakalny Sharlto Copley, ktory bol zamaskovany a vykresleny na nespoznanie od jeho predoslej role. 6/10

Útok na Bílý dům (2013)

Roland Emmerich dosiahol vrchol svojej filmarskej tuposti uz v 2012. Vo White House Down sa prvu polovicu kroti, aby nasledne vybuchol a ku koncu sa uz uplne utrhol z retaze. Nemyslim to v dobrom. Keby sa mu podarilo ustat svoje nutkanie pridat vsetky klise sveta, bol by to vydareny akcny kusok, obcas nevhodne vtipny (ale stale vtipny). No poslednych 10 minut mi skoro sposobilo zachvat. Nebyt mena rezisera a jeho predchadzajucej tvorby, asi by som siel na jednu hviezdicku. Ale ok, je to stary Roland, a vacsia cast filmu bola neviazana zabava, tak preco nie. No jeho dvojca Olympus has fallen ma zabavilo viac, jednak vdaka vacsej krvavosti, druhak vdaka omnoho presvedcivejsiemu Gerard Butlerovi. Channing Tatum sa snazi, co mu sily stacia, ale jeho modelkovsky xicht veskeru snahu mari. 6/10

Nejhorší obavy (2002)

Nie tak zle ako som sa obaval (a aj preto dlho odkladal pozretie). Dokonca ma film silne interkontinentalne posolstvo mieru. Knihu som necital, ale su tu jasne citit dozvuky studenej vojny a k tomu vynarajuca sa hrozba terorizmu. Nakoniec ale film neprinasa ziadne silne emocie, ani extra zapamatatelne sceny, ci dialogy. Azda zaver najviac stoji za to - predpokladam, ze vdaka tomu su tu tak pozitivne hodnotenia. S odstupom casu je to ale "len" slusny hollywoodsky thriller. Milo potesila rola sympataka Liev Schreibera. 7/10

Drsňačky (2013)

Neskutocne vtipna hovadina. Pribeh treba od zaciatku ignorovat, pretoze sluzi len na priehrsel gagov. A ze to baby vytasili vo velkom! A tym nenarazam na vahu Melissy McCarthy. No bez toho, aby som chcel Sandru znevazovat, treba povedat, ze hlavnou hviezdou je prave Melissa. Velmi vtipna a 100% presvedciva. Mimochodom Sandra tiez fajn, ocividne to babam sadlo a musim povedat, ze aj mne. Dobrych komedii je malo. Tato je dobra.