E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Velmi zajímavý motiv a to ponuré prostředí, ač mu zrovna neholduju mi tady vůbec nevadilo. Právě naopak, dodalo to Elize Graves báječnou atmosféru. A kdyby se tady nacházelo o něco méně trpkosti, tak by to ustrnutí, nebylo tak viditelné, a já bych hned dala o jednu hvězdu navíc, protože tenhle snímek opravdu famózně graduje.7/10

Mezi náhrobními kameny (2014)

Tenhle snímek sice není úplně klasická Neesonovská akčňárna, ale řekla bych, že jeho spontannost v tomto příběhu má hodně blízko k jeho tradiční nevyzpytatelné povaze. Tenhle film je napínavý, ale jsou tady věci, které byly odhaleny až příliš brzy..a ten závěr byl už opravdu přemrštěný, takový ten konec, který chce vytáhnout z celého filmu nejvíc a nakonec se z něho vydoluje jen špatný spád.

The First Time (2012)

Opravdu jsem myslela, že po úvodních deseti minutách The First Time nedám šanci. Někdo se v lidských konverzačních hovorech vyžívá, já ovšem potřebuju víc, než jen hledání dobrého slova a pravého slova smyslu. Tohle moderní rozmluvačné drama má ale něco do sebe. Je tady konverzace jako hlavní střed a vše kolem je doplňkem, který ale dodává filmu tu správnou zábavu a energií. A v konečné fázi se člověk ani nenudí, ba naopak se i dobře baví =)

Hvězda kriminálu (2013)

Ne že by J, O' Connell nebyl téměř pro tuhle roli jako stvořený, ale já jsem prostě čekala víc. Vězeňské prostředí mám ráda, je to takový ten svět s pravidly o přežití a zachování si sebe sama. Tahleta hvězda chce být tvrdá a násilná, jenže někdy se táhne za jiný provaz, než je vám dáván. A tady je ten provaz o něco kratší, než očekáváte.

Svatební cesta (2014)

Naprosto upřímně říkám, že tu jednu hvězdu navíc jsem dala za kouzelnou a naprosto fantastickou Rose. Jinak snad nemám co říct. Popis tohoto snad thrilleru ani neodpovídá tomu, co jsem viděla já. Filmy kolem mimozemšťanů jsou mraky, a vždycky to většonou stojí za ztracenou bačkoru, ale tohle teda bylo unikum. Kdyby však Honeymoon nedopadl, tak jak dopadl, ta bych se dívala na tuto netvorbu o něco méně skepticky. Ale v tomhle případě se to fakt nedalo.

The Captive (2014)

Líbila se mi myšlenka tohoto snímku, zmizelé děvče, naděje, že není úplně po všem, výčitky a spoustu dalších otázek, které se nabízí. Jen ty psychologické konverzace jestli teda je, nebo není vinný otec, by nemusely být tak intenzivní, protože víc akce, by dodalo The Captive větší jiskru.

Para Elisa (2013)

Jestliže náleží tomuto filmu větší hodnocení, než je 20 % chci vědět proč. Para Elisa nemá vůbec žádnou pointu, nevím, proč a z jakého důvodu se dělo, to co se dělo a myslím, že to vůbec nebyl ani záměr, dát pár věcí dohromady,. Kdyby alespoň jedna minuta dávala nějaký smysluplný smysl, ale bohužel. Pár náznaků, které skočily u náznaků. A samozřejmě jeden z těch nejhloupějších a nejsnadnějších závěrů vůbec, tomuto filmu dodal hlavu bez koruny.

Banghwanghaneun kalnal (2014)

Ač víte hned od začátku, kam film směřuje, není to úplně špatně pojaté. Akorát po bezvadném počátku, začíná snímek stagnovat a ubírá se pouze jedním směrem, který se stává velkým stereotypem. Tudíž těch dlouhých 122 minut, je opravdu zatraceně dlouhých.

Chraň nás od zlého (2014)

Deliver Us from Evil je napínavý, nebojácný, drtivý, chladný a tajuplný příběh. Není tady pasáž, která by mě vyloženě nudila, jen si myslím, že k závěru už snímek začíná ztrácet to rychlé tempo, které je samozřejmě nemožné udržet v takové rychlosti. E. Bana se svým parťákem bouraly veškeré zábrany. Škoda pár momentů, myslím si, že tenhle film by měl mít na víc. Přesto si své nadprůměrné hodnocení zaslouží a vřele doporučuju.

The Canal (2014)

Tak tenhle filmek jeho tvůrci trochu zazdili. Ne že by nebylo jasné už od začátku, co jak a proč, ale proč se tady musely zobrazovat psychotronické stavy, to teda nechápu. Děj byl hodně laciný, a jeho směřování na duchovno, nedávalo vůbec smysl. Pomatení je jedna věc, ale být z ničeho nic bláznem, maniakem nebo co to bylo, je věc druhá.