Želvy Ninja (2014)

Nooo, co k tomu říct..jako April byla M. Fox půvabná, ne že by její herecké schopnosti byly nějak zvlášť dokonalé, ale hezky se na ni kouká. Želvy..tak půl na půl. Nebyla to vyloženě nuda, ale já jsem čekala něco exkluzivního, nového, úchvatného. Vždyť želvy byla v mém mládí věčná klasika. Každý zná tuhle čtyřku, a když přehlédnu velmi netradičního třísku, tak trhače opravdu nezvládli. Trochu mi přijde, že si tvůrci spletli želvy ninja s robocopem, či terminátorem, nebo co já vím. Děj podpůrný spíš spádu, než vpádu do nezapomenutelnosti. Zklamalo mě to. Přesto do vyložené podprůměrností má tento snímek daleko. 6/10.

Každá smůla jednou končí (2012)

Pokud shlédnu průměrnou komedií, čekám, že herecké výkony na té průměrné hranici obstojí, ale tahle německá fraška opravdu nudila. Námět nezajímavý, a předem jasný. Jednoduše při zahájení filmu, čekáte na jeho konec s velkým a únavným oddechováním.

"O" (2001)

Přiznám se, že mám raději Joshe v kladných rolích, ale na tom se nic nemění. On prostě hrát umí, ať už má tvář jakoukoliv. "O" je nezvyklé zpracovní uměleckého Shakespearového díla. Řekla bych, že se na to koukat dá, ale v téhle moderní verzi nějak hercům tu jejich zoufalost a žárlivost nevěřím. Buď jsou všichni až příliš labilní, nebo to nebylo smyslně uchopené, a herci trochu přehrávali, ač se v divadle nenacházeli. JInak vcelku průměrné drama na jedno skouknutí. 5/5

Amélie z Montmartru (2001)

Já jsem jednoduše Amélií neporozuměla. Nechápu tak velké hodnocení a nechápu, co kouzelného se v tomto snímku dá najít. V komentářích čtu, film vlastně o ničem, ale o všem..??? Tomu nerozumím taky..Tak buď v tom filmu najdete to, co v jiných ne, nebo v něm nenajdete nic a tudíž ani nemáte důvod hodnotit vysoce. Já jsem pointu nepocopila. Nebo možná nechtěla pochopit, protože mi ten příběh přišel strašně uhozený, možná umělecký, ale ne oslavující. Pokud se jedná o pohled na fádní věci, klerých si většinou ani nevšimneme, a pokud jde o to jak ty věci trochu popostrčit a jít naproti svému štěstí, nechápu proč je to natočené tímto nic neukazujícím a netradičním způsobem, který je tak dějově nepestrý.

Holka na roztrhání (2002)

Romantikcá komedie se sympatickými herci ten průměr potvrzuje. Vztah mezi R. Witherspoon a J. Lucasem je rozhodně zábavně buranský =)

Hrdina ulice (2010)

Neřekla bych, že jsem čekala víc, přesto jsem dala tři hvězdy s domněním, že Boy Wonder by se bez problému mohl vytáhnout mnohem výš. Žádné bojové umění, žádný super rváč a nebojácný hrdina. Obyčejný kluk, který jen chce spravedlnost. Spravedlnost pro sebe, a přitom bezmálá pomáhá těm, kteří jsou v dané situaci na tom (ne) správném místě. Jsem nadšená s hlavní role a bezútěšného prostředí. A poita filmu, ta byla odzbrojující. Co snižuje kvalitu filmu, je jeho zpracování, trochu má tendeci nudit. 65%

Síla country (2010)

Pokud příběh preferuje hudbu, je velká pravděpodobnost, že budu vysoce hodnotit. Tohle hudební drama nebylo vůbec sladké, přehnané a emotivně svírající. Řekla bych, že Country strong byl až nemorálně realistický a G. Paltrow tomuhle snímku dala své já.

Letuška 1. třídy (2003)

G. Paltrow je tady skvostná, a ikdyž je to lehce usazené do tuctového romantického průměru, má to své kladné stránky. Kdo říká, že realně nemožné se neplní =)

Strážci Galaxie (2014)

Ani nevím jaká slova použít, protože Strážci je perfektní dobrodružné sci-fi, u něhož nechybí humor, akce, báječné vizuální zpracování, a úchvatné herecké výkony. Snad jen na těch pět hvězd to u mě není dějově a ani strukturově na 100 procent.

Úsvit planety opic (2014)

Souhlasím s názorem Golfisty, že pro film by měla být obsahová stránka tím prvotním a vizuálním stránka spíš tím dokreslením. Ale dneska je divák stále náročnější a je hrozně těžké tyhle dvě věci od sebe odlišit. Pro mě byla verze od R. Wyatta mnohem obsahově silnější, úplně na jiné úrovni. Zrození na mě působilo spíš psychologicky a herci ke své roli byli adekvátnější. Ovšem Úsvit od M. Reevese byl sice zaměřený na akci a vizuální stránku, přesto mě jeho děj nijak nepopichoval. Možná byla primární vizualizace, ale v příjemném světle. Možná, že tady si člověk uvědomil úplně jinou podstatu sebe sama, než v prvním díle, kde byla v popředí spíše emotivní stránka. A ač je mi bližší Zrození, tenhle Úsvit si ty čtyři hvězdy rozhodně zaslouží.