Rambo II (1985)

Příjemné pokračování jedničky, i když zde u nejde ani tak o příběh, jako o svaly a zabíjení. Tady je ještě cítit ta pravá vůně filmového průmyslu 80 a 90.let.

Kobra (1986)

Tvrdý, neoblomný a nekompromisní polda se ženským jménem Marion Cobretti, zvaný Kobra se snaží ochránit Ingrid před zabijáky. Nepřátelé jsou nemoc a Kobra je lék, který nemoc léčí. Tvrďáckej film s tvrďáckým obsazením a tvďáckým příběhem. Přesně to, co mám rád. 5*.

Do útoku (1987)

Nařachaný kamioňák Hawk se snaží dostat svého syna zpět do své péče. Ukáže mu, jak se vítězí, novej kamión a syn je jeho. Prosté a jednoduché a přece tak milé. Rád trávím víkendy takovými filmy. 5*.

Rambo III (1988)

Nejsilnější a nejnařachanější Rambo ze všech. Afgán, Rambo, záchrana Trautmana a pravý ruský záporák. 5*

Tango a Cash (1989)

V tomhle filmu se u mě stalo něco .. neočekávanýho. Musím říct, že v T&C zastínil tak trochu Russel Slyho. Film, ve kterém spíš padaji víc hlášky než mrtvoly k zemi, to je příjemná změna. Takže další z vydařených a oblíbených filmů. 5*.

Kriminál (1989)

Správné drama, odehrávající se v lochu. Sutherland jako best záporák, kterýho jsem chtěl snad zabít víc než Sly, příběh, kamera a ostatní herci mi též seděli. Na tenhle film rád koukám. :) 5*.

Rocky V (1990)

"Hej Tommy, neslyšel sem gong.. ještě jedno kolo.". Rocky Balboa alias trenér Tommy Gunna (Tommyho Kulometa Gunna), kterého ztvárnil Tommy Morisson (opravdový boxer) se nejdřív budou kamarádit a pak si ty huby rozbijou. Možná budu jediný, komu se tenhle (podle někoho nejslabší díl ságy) díl líbí, ale je to tak. Necítím z něj, že by byl nejslabší, protože neni Rocky v ringu (to je totiž to, co od něj každej divák čeká žejo), cítím z toho, že svět není jenom samý slunce a duha, je to hodně zlý a drsný místo a právě v 5ce nám to Rocky ukazuje. Právě proto neřadím tenhle díl Rockyho jako neplnohodnotný, ale jako srovnatelný s ostatními. 5*.

Oscar (1991)

Pravá rodinná komedie, nabitá záměnou tašek, plná zmatků, plná dcer, co vlastně nejsou ničí dcery ale nakonec jsou to dcery všech. Prostě film k nedělnímu odpoledni. 4*.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Když jsem byl mladší, tak se mi na tom něco líbilo .. bohužel teď už nemůžu přijít na to, co. Hvězdu dávám za Slye a tu druhou, že byl tak crazy a upsal se k tomu.

Demolition Man (1993)

Tenhle film mám ze Slyho "komedií" nejraději. Miluju ty hlášky a Snipes jako záporák = bezchybný! Bullock jako policajtka nový doby, kdy se dělá sexuální rozkoš pouze myšlenkově též bezchybná. Tenhle film se prostě povedl, pecka! 5*.