Bastardi 3 (2012)

S dalším dílem klesá kvalita filmu a já opět oproti minulému snímku snižuji hodnocení o jednu hvězdu. Jediné zábavné a odlehčující scény jsou flashbacky z Majerovy minulosti a scény ze školy ze současnosti, to jediné spojuji předešlé díly s tímto. Jinak se jedná o útěk a soud, kde i přes známé české herce jsou jejich role jaksi upozaděné (Hrušínský, Tříska). Naštěstí délka filmu není dlouhá, takže se ta celkem dalo shlédnout, i když se nuda dostavila. Být to delší, tak dám ještě nižší hodnocení.

Batman vs. Red Hood (2010)

Nejlepší animák, který jsem v poslední době viděl. Příběh by se klidně hodil na celovečerní batman film, hudba v pozadí je také dobrá. Velice se mi zamlouvá, že má batman i v animovaném podání temnou atmosféru. Jen mi vadí jedna věc, je opravdu nutné, aby všude vystupoval Joker? Mám ho jako záporáka rád (záporných magorů a bláznů je mnoho, ale Joker je geniální unikum), ale tady mohl chybět, to je jen malá výtka k jinak vynikajícímu filmu.

Konec světa byl a bude (2012) (TV film)

Konec světa nebude, jen možná začíná dvacet těžkých let přírodních katastrof. Nebo taky ne, ale měli bychom chránit přírodu a chovat se k naší planetě hezky. Takhle by se dal shrnout tento dokument. Mayové nebo až jejich potomci jsou hodně ekologičtí, jeden šaman kompletně zkritizoval současný způsob života nejen vyspělých států, ale i těch, kteří je podporují a to v těžbě nerostného bohatství atd.

Superhvězda Superman (2011)

Na mě je první polovina filmu až moc romantická, kdy se mimochodem dozvíme fakt cool věci z astrofyziky, které superman zná a ovládá (klíč z hvězdy, krmení "mazlíčka" slunci). Ale jinak je film v podstatě nudný, i když jsou tady bojové scény, dále některé záležitosti se vyřeší sami během chvilky (dvě postavy ze Supermanovy planety jak náhle se objevily, tak náhle zmizely - zbytečná účast) a nepochopitelné vylepšení už tak božských schopností, které nejen Superman využívá. Naopak se mi líbil vědátor Luthor, ale ten závěr...

Resident Evil: Odveta (2012)

Je to lepší než předchozí díl (kdyby ne, tak by to byla žalostná situace), takže tři hvězdy dám (s přivřenýma očima). 3D samoúčelných efektů oproti minule naštěstí ubylo, zpomalovačky zůstaly ke konci filmu je to lepší, ale na začátku jsou v míře větším než velkém, zmutované zombie se vrátily a hudba je podařená (v závěrečných titulcích jedna skladba místy připomíná hudbu z Bourna, ale není to poprvé co se něco vykrádá). Příběh je průměrný, je zde několik logických kopanců, které se ani nikdo nesnaží vysvětlit a za mínus považuji "rentgenové" snímky, kdy žebra praskají a přitom se zastaví srdce, tvůrci by mohli být reálnější a to se týká i těch soubojů, kdy je smrtelných chvatů přehršel. Naopak mnoho lidí nepřekvapí, že bude další díl a teď už snad opravdu poslední, pokud nevymyslí něco jiného (příběhy jiných postav) nebo nesmyslné meziprequely, aby se dále parazitovalo na téhle značce.

Bourneův odkaz (2012)

Bournea bohužel připomíná jen pár fotek Matta Damona, zmínění jeho jména a závěrečná skladba od Mobyho. Jinak takový příběh mohli tvůrci klidně vystavět i bez použití Bournea, jen by to asi bylo na vysvětlení o něco delší. Má to všechny atributy, ale ono pověstné něco tomu chybí. Nevěřil bych, že to řeknu, ale bez Damona dalšího Bournea netočte.

Movie: The Movie (2012)

Za to množství herců a hereček jedna hvězda navíc, ale jinak je to takové o ničem, existují mnohem lepší fake trailery např. tento The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon. Ale vtip s vystřižením Matta Damona je velmi povedený.

Elitní komanda zblízka (2012) (seriál)

Prostor pro zlepšení tu je, tak snad příště, název není příliš přesný, bo se jedná jen o boj na krátkou vzdálenost (ale jeden díl je o sniperech), kdežto tato problematiky je daleko rozsáhlejší a ne jen o boji na blízko. Lokace typu Irák, Irsko či dokonce USA nejsou opravdové (podle baráků bych to vypadá na ČR popř. Slovensko). URNA moc prostoru nedostala, jen je tu lektor střelby, nějaký sniper a medik. Jinak opakování záběrů a informací kvalitě nepřidá spíš naopak. Terry Schappert jako vypravěč působil dobře a jeho lámavá čeština byla zábavná.

Co zabilo mamuty? (2007) (TV film)

Průběh dokumentu: téměř celý dokument shání důkazy o tom, že to byla kosmická událost (srážka s meteoritem nebo kometou) a ke konci začne spekulace, že to mohlo být i něco jiného - nějaké kosmické paprsky nebo výbuchy supernov, které by mohly o několik tisíc let později způsobit to, že do nás meteorit narazil, a tím se dostáváme zase na začátek.