Looper: Nájemný zabiják (2012)

Začátek dobrý (jen ten jeden zvrat jsem nepochopil a nebyl vysvětlen), prostředek nudný a nezajímavý (vodotrysk emocí si mohli tvůrci odpustit - nejedná se o romantické drama) a závěr byl parádní a nečekaný (mohlo to skončit jakkoli). Herecky je to dobré až na Emily Blunt (té jsem tu milující matku nevěřil). Podařilo se tady z mála vytěžit dost a navíc originální nápad, jen škoda té prostřední části filmu.

Superman: Soudný den (2007)

Na animák velice zdařilý příběh (není tak tradiční, takže za mě plus). Divák se nenudí, bo akci střídá během krátké chvilky další akce, zbytek je již normálka. Trochu mě štve, že souboje jsou mimo nejen po anatomicko-fyziologické stránce (žádné stopy po bolesti, žádné šrámy), ale i po stránce fyzické (zběsilé tempo a přitom žádné vysílení ani únava), ale to není chyba jen tohoto snímku. Na takový snímek by se měli podívat všichni, kteří si myslí, že animované snímky jsou jen pro děti. K vysokému věkovému ratingu jen chybí mnohem více krve, mrtvol a jejich částí.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Je to vtipné (spíš tragikomické) a je to hlavně ke konci hodně akční, ale kvalit Soumraku mrtvých to ani zdaleka nedosahuje. Je to celkem stravitelná jednohubka, kde musí jít myšlení a rozum stranou, jinak to moc smysl nedává. Je v tom jistá nadsázka, ale nezdolný britský veterán z druhé světové je prostě borec.

Labyrint lží (2008)

Přítomnost DiCapria a režie Scotta mě přivedlo k tomuto politicko-špionážnímu thrilleru ze současnosti, kdy se moc akce nečekal a přecde nějaká byla. Jinak je to celkem klasika, kdo někdy viděl film podobného ražení, tak ví o čem píši. Příběh je kvalitní, herecké výkony velmi dobré, hudba odpovídající a má to jedinou chybu - vcelku mizerné sledování přes satelit při dnešní nabídce termovize a jiných technologií, kdy by mrak písečného prachu nebyl problém, ale vím, co tím tvůrce zamýšlel (technologie není vše) a proč to dopadlo, tak jak to dopadlo.

Soudný den planety Země (2006)

Moc nového tento dokument nepřinesl, země vzniku mě nabádá pro jako skupinu obyvatel vznikl, ale předsudky stranou. Kdo nikdy neviděl žádný dokument o vesmíru nebo o jiných katastrofách, tak tímhle může začít. Je zde sice 10 katastrofických scénářů, ale je tu i vysvětlení, které třeba v "dokumentu" Apokalypse - kde a kdy chybělo (tam se hrnula jen jedna pohroma za druhou a bylo to k ničemu.

Wonder Woman (2009)

Zajímavé, obézního boha podsvětí Háda jsem ještě neviděl, asi americké pojetí. Je to tradiční animák, takže vynášet do nebe to nebudu, ale na 3,5 hvězdy to je. Hlavně ta prvotní myšlenka je dost stupidní: Proč má hlavní postava ve Vnějším světě sexy kostým, když nechtějí aby muži slintali?! Další blbost je s neviditelnou stíhačkou, když amazonky ani nevědí, co to stíhačka je? Jinak ta antická mytologie aspoň tolik nedrhne, jak by se v americkém snímku dalo čekat, za to palec nahoru.

Po sexu (2007)

Koncepčně to není špatné, bo tam jsou všichni (mladí i staří, hetero i homosexuálové - lesbičky jednou a gayové dvakrát a to pokaždé jinak), ale komedie tu často sklouzává k nezábavnosti a od tohoto typu filmu moudra rozhodně neberu (což se mi tady nejméně ve dvou povídkách snaží vnutit). Díky stopáží a rozdělením na povídky nedošlo k nudě.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Podařený seriál z právnického prostředí, zajímalo by mě kolik je z toho seriálu pravdivého, co se týče toho právnického procesu. Českého diváka může odrazovat to, že právní systém v USA je jiný než u nás. Seriál má jednotlivé epizody (každý případ=jedna epizoda), které spojují postavy a jejich vztahy, které naštěstí nejsou prioritou a pouze doplňují jednotlivé případy, někdy je to komické, jindy vážné. Navíc nejsou tady důležité jen hlavní postavy, ale i ty vedlejší (např. sekretářka Donna). Ve druhé řadě nastává změna a díly na sebe více navazují, vztahy se derou do popředí; seriál přichází o vtip a přidává drama. A třetí řada je série na sebe navazujících případů, takže jde o jeden monstrproces, který se ukončí několik dílů před koncem řady a pak se řeší nejvíce Mike - jeho minulost i budoucnost.

Na stojáka (2004) (pořad)

Velice povedený zábavný pořad, kdy úroveň jednotlivých dílů je někdy lepší někdy horší, ale vždy se pobavím.

Total Recall (2012)

Původně jsem chtěl nový Total Recall vynechat a škoda, že jsem se toho nedržel, jakási zvědavost byla silnější. Pro ty co neznají původní Total Recall to bude asi připadat našlapané, ale mě tam ten Mars prostě chyběl. Možná je to věrnější předloze, ale takhle blbě to Dick určitě nenapsal. 2/3 filmu docela šli, ale poslední třetina filmu, kterou by to mělo vrcholit je slabá až hanba, sice je tam akce, exploze, zpomalené záběry, ale to je na remake skvělého filmu málo, protože už námět není původní tudíž o originalitě či nějakém nápadu nemůže být řeč. A to, že chybí Mars je citelné i přes to, že příběh filmu je víceméně stejný. Pak ještě to nevysvětlení proč se hlavní hrdina rozhodl, tak jak se rozhodl, když ještě neměl úplně jasno kam patří, nebylo pro tvůrce podstatné (pro "starého" diváka asi slza měla být odkaz). A samozřejmě "nečekaný" zvrat na samotném konci s vytrvalou agentkou-manželkou, na kterou sedí vtip, že manželka vydrží všechno.