Poslední vládce větru (2010)

Na mě to bylo příliš primitivní a místy dost trapné. Příběh stál za pěkný houby a herci hráli jak začátečníci. Přišlo mi to spíše jako pohádka pro puberťáky nebo pro děti. Jednu hvězdu dávám za grafiku, ta jediná byla fakt moc pěkná.

Nesmiřitelní (1992)

Film plný úžasných herců nejde hodnotit negativně. Zas tak často si nepouštím westerny, ale tenhle jednoznačně patří mezi ty nejlepší, možná i tím, že je trochu víc moderní. Eastwood téměř každým filmem dokazuje, že na něj jen tak ledajaký herec a někdy i režisér fakt nemá. A vezmu-li spojení obojího, tak nikdo na něj nemá. Jinak závěr byl naprosto fascinující.

Absolutní moc (1997)

Moc se mi tenhle film líbil, ale nemůžu dát pět hvězdiček z jednoho prostého důvodu. Není to pro mě úplně zapamatovatelný film - jen takové si podle mě zaslouží pět hvězd. Teď ho dávali v televizi a jediné, co jsem si pamatovala (a to jsem to viděla před cca 4 měsíci) byla vražedná scéna a sledování za zrcadlem. Ta byla naprosto skvělá, ale pak jsem netušila, co se bude dít, jako kdybych to viděla poprvý. Každopádně Eastwoodovy filmy se točí jen kolem něj, což je naprosto super, takže mě moc bavilo sledovat jeho herecké nadání. Stejně tak mě potěšila role Eda Harrise. Film je to dost napínavý, místy až dramaticky. A to mě baví.

Kult hákového kříže (1998)

Edwarda Nortona mám fakt ráda a mám pocit, že tohle byl možná nejlepší film, který jsem s ním viděla. A taky nejvíc šokující. Nenávidim zas**** nácky, takže se mě tenhle film dost osobně dotýkal. Bylo zvláštní sledovat, jak největší hajzl a vrahoun se změní po opravdu odporné ponižující akci ve vězení a taky po zjištění, kdo ho pak celý zbytek pobytu ochraňoval. Dokonce jsem ho pak začala mít trochu ráda. Spousta scén byla hrozně šokujících a ztrhujících, např. s chodníkem - to mi vytryskly slzy smutku a znechucení. A na konci jsem si taky dost poplakala, i když to bylo očekávané. Styl filmu, kdy se střídala černobíla "minulost" s barevnou současností a obrovský hákový kříž na prsou Nortona, dodával správný nádech až jsem z toho občas měla husí kůži. A zase je tu opět ponaučení: zlí i hodní jsou jak bílí, tak černí, musí se hodnotit lidé jako jednotlivci, protože nenávist budí jen nenávist a taky tyto odporný hnusný extremistický skupiny, kteří jsou schopní zničit i svoji rodinu pro svoje ubohý přesvědčení!

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Vtipná Sandlerovka, která nezklamala ani nějak extra nenadchla. Opět milý humor. Bonus krásná Jessica Biel.

Vodonoš (1998)

Zas tak špatné to nebylo. Dokonce jeden vtípek mě rozesmál k pláči a záchvat smíchu trval tak 10 minut. Jinak tam spíše byly trapnější momenty, ale svým způsobem mi přišlo dojemné, jak se z "hlupáka" s velkým srdcem stal vlastně oblíbený vzdělaný muž, který pomohl něčemu velkému. Možná díky tomu, že ho hrál Sandler, to nebylo špatné.

Machři (2010)

Milá komedie s milým humorem. Náhodou jsem se dost nasmála. Občas tam sice nějaký trapný vtípek byl, ale to překryly ty kvalitnější vtípky. Navíc obsazení se skládá ze samých super herců, takže co víc ještě chtít. Pěkně strávené odpoledne.

Billy Madison (1995) odpad!

Nerada dávám odpad, ale pardon mentální ksichty a honění za tučňákem mi fakt vtipný nepřišli, naopak to bylo směšný až k pláči. Nechápu, jestli se nad tím někdo smál. Po 40ti minutách jsem to prostě nevydržela a musela jsem to vypnout. Hovadina.

Střelený (1996)

Překvapivě kvalitní a nadprůměrná komedie s opravdu zábavným humorem. Některý hlášky jsou nezapomenutelný. A přátelství mezi těmi dvěmi bylo až dojemný. Moc příjemný filmík.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Překvapivě velmi zajímavý a chytlavý film. Dusno v ponorce by se dalo krájet, strach o život je viditelný všude. Ani nevím, jestli členové posádky byly v ponorce dobrovolně, ale dokážu si živě představit, jak strašné to muselo být. Možná bych radši taky skočila do vln. Od opravy reaktoru jsem byla opravdu smutná a znechucená. Kapitána v podání Forda jsem tam nedokázala ani na konci vnímat dostatečně pozitivně, ale Liam byl jedno obrovské charisma. I mladíci vybraní jako členové posádky zahráli své role přesvědčivě. Film se mi dost líbil. Jen by mě zajímala reakce Rusů, když to Američani natočili.