• Krátkometrážní

Noční směna (2014)

Páni. Tak tady se toho rejža fakt nebál. Za to já jo. Když opomenu šíleně nudný, nezajímavý, stereotypní scénář, můžu být vlastně nadmíru spokojená, protože strašení jelo fakt od začátku do konce. Začalo se doslova od první minuty a to pěkně od podlahy. Dost mě vyděsil už jen zjev seržanta, co tam sype z rukávu jednu hlášku za druhou. Hlavní hrdinka měla pro strach uděláno a dokonce působila sympaticky, takže mi nedělalo problém se soustředit na okolní dění. Když se vrátím k tomu strašení, v podstatě se tu objevilo úplně všechno z celé škály děsivosti. Trailer mi sice připadal laciný, ale nakonec jsem se dočkala slušné jízdy a jako bonus se objevilo i pár slušných masek. Za mě palec nahoru.

Zkrocená hora (2005)

Brokeback Mountain je asi nejkouzelnější a nejsrdceryvnější romantické drama, které jsem kdy v životě viděla. Kam se hrabe Kate a Leonardo. Tento příběh mě tak strašně dojal, zaujal a pohnul mi srdcem, jako to ještě nikdy žádný nezvládl. Obrovskou zásluhu na tom má samozřejmě neuvěřitelná dvojka a moje srdeční záležitosti Jake a Heath, kteří se svých rolí snad nemohli ujmout lépe. Síla příběhu mě v mysli provázela ještě dobrý týden po projekci a musela jsem se pořád vracet a přemítat o osudu těch dvou nešťastných milenců. Vážně nepopsatelná pecka.

Hidden (2015)

Škoda nevyužitého potenciálu a zvláštně působícího nadpřirozena v závěru. Bratři Dufferovi se nudu v tomto úkrytovém postapo snaží zaplácnout nějakým tím občasným flashbackem, aby si mohl divák k hrdinům vytvořit alespoň nějaké pouto. Bohužel, to se jim moc nezdařilo. Malá chytrá holčička zabíjí svým snaživým hraním tu depresivní atmosféru, protože se divák už jen soustředí na to, jak ho vlastně štve její výstup a přestává vnímat ostatní herce. Jediným zapamatovatelným faktorem pro mě asi bude závěr, kam zasadili Dufferovi něco trošku nového a netradičního. Průměrná zábava, ale nic bez čeho byste se neobešli.

Pohádka pohádek (2015)

Bizarní pohádka pro dospělé o třech prolínajících příbězích se zařadila do letošního žebříčku fantasy ujetin naprosto s přehledem. Prezentovala se bez kosmetických chyb, s výborným hereckým obsazením, avšak se neobešla bez drobností, které mi v závěru trochu pokazily dojem. Vizuálně je Tale of Tales vyšperkována naprosto bez výtek, to samé se týká hudby, kostýmů i výpravy. Ovšem to, co mi zde malinko vadilo, byla nestoprocentní uzavřenost každé té samostatné epizodky a divák tak musí trochu zapracovat na své fantazii, aby si mohl finální zážitek užít plnými doušky. Kontroverzností se zde rozhodně nešetří a každý dílek děje nabízí prostor k přemýšlení, jakou myšlenku se snažil Garrone asi interpretovat. Evropská produkce nám zase jednou naservírovala tučný, krvavý, dobře okořeněný flák na stříbrném podnose.

Creep (2014)

Brice si u mě tedy moc dobrou reputaci neudělal. Tímto svým nevímjaktonazvat dílem chtěl nejspíše ukázat světu, jak se svým kamarádem natočí jednoduchou horrorcomedy s psychologickým nádechem, nedůvěřivým příběhem a znepokojivou atmosférou. Jediné, co mě znepokojovalo byla neubíhající stopáž. Musím přiznat, že příběh byl alespoň pro mě dost nepředvídatelný a sama jsem měla vcelku chybné odhady, jak se děj bude vyvíjet. Super byly taky brutálně vtipné lekačky. Mark Duplass zahrál roli poměrně obstojně, ale to jsou asi jediné klady tohoto filmu. Jinými slovy bych tento výtvor popsala asi jako nevyslovitelnou nudu absolutně bez elánu. Leccos bych Creep odpustila, ale ta nezajímavost je silnější.

Kdo přežije - Guatemala (2005) (série)

Oblíbenci: Rafe, Gary. Řady podle oblíbenosti: Austrálie, Perlové ostrovy, Palau, Amazonie, Guatemala, All Stars, Afrika, Borneo, Vanuatu, Markézy, Thajsko

Lepší pozdě nežli později (2003)

Povedená komedie se skvělými herci, které dost škodí poměrně dlouhá stopáž a postupem času i úpadek na zajímavosti, poutavosti a vtipu. Ale když na ní narazím v televizi, nepohrdnu.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Tomuto pořadu jsem přišla na chuť teprve nedávno jenom kvůli Pohlreichovi, protože mám strašně ráda jeho osobnost, to, jak umí popudit, zanadávat, ale i dobře poradit. V některých dílech jsou ukázány vážné kruté extrémy a to je další důvod, proč to občas stojí za zhlédnutí.

Contracted: Phase II (2015)

Contracted II je akorát o den starší sourozenec dílu prvního a neznamená to, že nabral lepších vlastností, hezčího vzhledu, ani ambicóznějšího charakteru. Je to přesně tak špatné, jako si to pamatujeme už z jedničky. K hlavnímu hrdinovi jsem po celou dobu cítila strašné antipatie, tudíž jsem s ním nedokázala soucítit ani za mák. Pokud si to dobře pamatuji, tento díl byl na gore asi trošku bohatší, ale to k dobrému zážitku nestačí. Jde se sice více do objektivity, vidíme pohledy na věc různých lidí, ale to neznamená, že to Contracted přidalo na kráse. Pro mě je to stejná zbytečnost jako před dvěma lety.

Brouk (2006)

Bug mě navzdory zdejšímu nízkému hodnocení překvapil tak, že jsem ještě pěknou chvíli musela film stravovat. První polovina byla velice příjemným rozjezdem do hlavní sondy dvou paranoiků. Jejich oťukávání působilo už od začátku dost zvláštně a oba herci zahráli nepředvídatelné podivíny na jedničku. Dlouho jsem neviděla tak znepokojivý psychologický thriller, ale znepokojivý tím způsobem, že absolutně nechápete pointu většiny dialogů. S Friedkinem moc zkušeností nemám, ale touto tvorbou mě upevnil, že atmosféru umí budovat na sto procent. A Michael Shannon v sobě ukázal také velký talent.