• Krátkometrážní
  • Hudební

Hněv duší (2004)

Hororom väčšinou pristane historický plášť. Aj v tomto prípade. Jeho zasadenie deja do minulosti mu dáva lepší a strašidelnejší náboj, aj keď tej strašidelnosti tam mohlo byť o čosi viac.

Stíny z lesa (2005)

Nie veľmi výrazná, ale obstojná zombie sekanica, ktorá ponúkne zopár krvavostí a fanúšikov neurazí.

Klub sráčů (2000)

Ešte podradnejšie ako ostatné komédie tohto typu ( napr. by som tu zaradil také snímky ako sériu SCARY MOVIE ). Spústa nevtipných vtipov.

Rodinný podnik (1989)

Veľký potenciál sľubovalo už len ústredné herecké obsadenie. Tým sa ale jeho klady skončili. Akčná komédia, ktorá je málo akčná a málo vtipná.

Nováček (1990)

Na Marlona Branda sa veľmi dobre pozerá - teda na jeho herecký výkon, ktorý výborne paroduje svoju najslávnejšiu postavu. Broderick sa síce pri ňom len vezie, ale dôstojne. Dobrá komédia, ktorá pobaví.

Válečné hry (1983)

80tková kultovka s príjemným retro štýlom. V dnešnej dobe by som asi ani veľmi nečudoval, keby sa niečo takéto udialo, keďže svet je jeden veľký prepletenec káblov a sietí.

Projekt X (1987)

Veľmi príjemný snímok, ktorý mi v dávnejšej minulosti sprostredkoval jeden z najkrajších kino zážitkov. Sympatické postavy ( jednoznačne vyhrávajú opičí predstavitelia ) a dojímavý príbeh, dve z ingrediencií ktoré definujú skvelý rodinný film.

Hrůza v Connecticutu (2009)

Režijne zvládnutá ducharina, ktorá prinesie zopár zimomriavkových scén a zaženie hlad po podobne ladených snímkoch, ak teda nemáte po ruke POLTERGEISTA alebo AMYTIVILLE HORROR ( uprednostňujem remake z roku 2005 ).

Karanténa (2008)

A máme tu zase snímok, ktorý využíva populárny námet, ktorý definoval aj snímky ako MONŠTRUM, VITAJ V DŽUNGLI alebo PARANORMAL ACTIVITY. Nie zlé, Jennifer Carpenter by mohla byť častejšie obsadzovaná do hororov ( čo dokázala aj v MOCI DIABLA ) a záver je naozaj tutovkový, ale...ale aj napriek prijateľnej minutáži pôsobí film v niektorých momentoch nejako zdĺhavo.

Maturitní ples (2008)

Dlhé roky som tento mainstreamový slasher podceňoval. A dnes, v roku 2013 zisťujem, že to má svoje kvality, napätie aj atmosféru, síce sa nepribližujúcu voči svojim excelentným prapredkom ( HALLOWEEN a spol. ), ale dáva to svoje pravé z nového milénia.

Časové pásmo bylo změněno