• Krátkometrážní
  • Hudební

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Už by bolo trápne sa stále opakovať, že ´´po kom to dítě je´´. Síce neoriginálna, ale celkom slušne odsypajúca televízna zábava.

Utíkejme, už jde! (1986)

Genialita sama o sebe. Námet, ktorý asi let tak niekto nevymyslí. Perfektné herecké výkony, a spústa nezabudnuteľných scén ( vo výťahu ). Slovenská komédia s minimálnou konkurenciou.

S tebou mě baví svět (1982)

Komédia storočia. No ako pre koho. Ale hovoriť o filme v zlom by teda bolo nespravodlivé. Skvelá srandovná komédia, plná zľudovelých hlášok a senzačných hereckých výkonov.

Blueberry (2004)

Iba nudná prehliadka pekných obrázkov. Čo viedlo tvorcov ku takej plytkej a hlavne frigidnej akčnosti tohto snímku, a hlavne pri takomto námete? Rozpočet? Myslím, že bol dostačujúci. Úmyselné zahodenie potenciálu? Alebo je samotná predloha takto sucho podaná? Neviem. Snímok, ktorý je zbytočný. A ešte spomeniem ten záverečný vizuálny miš maš, ktorý akoby bol z iného filmu. Skôr by sa hodil do 2001: VESMÍRNA ODYSSEA, ale to som asi tento Kubrickov snímok teraz urazil.

Zelený sršeň (2011)

Tento snímok asi nebudem môcť dostatočne vychváliť, ale zhrniem to asi takto. Je to pre mňa jednoznačne jedna z najvydarenejších filmových oddychoviek za posledných veľa rokov. Svojou intenzitou zábavnosti, skĺbením viacerých žánrov a v neposlednom rade aj komediálnou Cameron Diaz, mi veľmi pripomenul CHARLIEHO ANJELOV z roku 2000. Seth Rogen je neskutočný hláškar, Jay Chou mu skvelo sekunduje, Christoph Waltz asi pravdepodobne skončí v Hollywoode ako predstaviteľ ultra coolových záporákov - ale to bude len dobre - a mini camea hercov ako James Franco alebo Edward Furlong sú na zožratie. Prosím, prosím ešte minimálne dve pokračovania.

Varovné stíny (1923)

Formálne zaujímavý, ale obsahovo neuveriteľne nudný filmový experiment. Takisto aj tempo snímku nieje aj napriek striedmej minutáži závratné. Súčasný divák v tomto prípade nemá šancu a aj ja, čo mám vo veľkej obľube nemé snímky som sa dielom prekusal ťažšie. No v dnešných art kinách by sa uživil slušne.

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Dokonalá dvojica v takmer dokonalej sci-fi komédii. A práve to, že je podaná tak lacne a ´´sídliskovsky´´ umelo, jej dáva šmrnc.

Muž z Hongkongu (1965)

Humor a zase len humor. Komédia, ktorá dokazuje, že komédie staršieho dáta určite a jednoznačne niesu a nikdy nebudú zastaralé.

Muž z Ria (1964)

Belmondo v spektakulárnej komédii, plnej humoru a akcie. Presne ako ako to Jean - Paul vie.

Poloviční šance (1998)

Dvojica ( trojica ) superhviezd v mierne nadpriemernej akčnej dráme.