• Krátkometrážní
  • Hudební

Frankensteinova nevěsta (1935)

V podstate rovnako kvalitný ako predchádzajúci diel s ešte epickejším a pozoruhodnejším dejom. Skvostná filmová perla nielen hororového žánru.

Frankenstein (1931)

Nedostižná klasika s ikonickým monštrom s nádhernou pochmúrnou atmosférou a výpravou. Boris Karloff tu vytvoril postavu s neuveriteľným nasadením a talentom, je to jeden z najlepších hereckých výkonov v histórii.

Mlha (1980)

Príjemne strašidelné, aj keď občas nedosahuje maximálnej geniality ´´carpenteroviek´´ ako HALLOWEEN či VEC. Určite nadpriemerná ukážka žánru a jeden z vrcholných Carpenterových trhákov. Z doby, keď vedel vyvolávať v ľuďoch strach a hrôzu.

Flash Gordon (1980)

Neuveriteľne štýlový sci-fi s hviezdnym obsadením a spektakulárnou trikovou výbavou. Krásne naivnučké a hlavne veľmi zábavné dobrodružstvo, ktorému dominuje legendárna Flashova téma od skupiny Queen. Dá sa povedať už kultový film.

Paco - stroj smrti (1986)

Vzorová talianská vykrádačka známeho hollywoodskeho námetu. Béčkové a lacné. Občas vás to pobaví svojou naivitou, väčšinou však nudí. Video klasika, ale jedna z tých horších.

Ohnivé oči (1984)

Na filme je najlepší jeho spektakulárny ohnivý záver, no pokiaľ sa k nemu dostaneme musíme vydržať dosť nudný a málo napínavý zvyšok.

Fantastická cesta (1966)

Trikovo a výtvarne grandiózna cesta do hlbín ľudského tela. Napínavý a občas aj poučný výlet, ktorý ešte aj po takmer pol storočí zaujme a rozhodne nenudí.

Vymítač ďábla (1973)

Drsné, strašidelné, do morku kosti zaliezajúce, zimomriavkové hororové dielo, ktoré šokovalo vtedajšiu verejnosť a ešte aj dnes, po toľkých rokoch, v prívale rôznych hororových filmov všetkých možných kvalít, si drží neodbytnú pozíciu jedného z najlepších hrôzu vyvolávajúcich snímkov v histórii. Všetky oscarové nominácie mali byť premenené na víťazné sošky.

Excalibur (1981)

Videné prvýkrát ešte veľmi dávno, v dobách prvých satelitných staníc u nás. A bola to pre mňa bomba. A vlastne ňou je aj dnes. Krásny a magicky vyrozprávaný príbeh o Artušovi a jeho družine, je výnimočným fantasy filmom, ktorý právom patrí k nezabudnuteľným dielam minulého storočia.

Vozka smrti (1921)

Atmosfericky veľmi pôsobivé dielo. Je to veľmi temný, až depresívne ladený, miestami skutočne hrôzostrašný film. Na prvý pohľad pomalý dej však ubieha veľmi svižne, k čomu dopomáha obdivuhodná výtvarná stránka a vo verzii, ktorú som videl - 107 min, štýlová, pod kožu lezúca, strašidelná psycho hudba od elektronickej hudobnej skupiny KLT. Dokonalý a strhujúci divácky zážitok, ktorý môže slabším povahám spôsobiť nemálo nespavých nocí. Jednoznačne odporúčam.