Telefonní budka (2002)

Že sa môže z filmu, ktorý som si len kvôli nude zapol v jedno víkendové ráno v televízií, vykľuť tak úžasný a strhujúci počin s perfektným scenárom, rovnako kvalitnými výkonmi hercov na čele s charizmatickým Colinom Farrellom a predovšetkým úžasnou atmosférou, tak to som teda skutočne nečakal. Joel Schumacher dokázal zo zdanlivo tuctového nápadu vyťažiť absolútne maximum a mne nezostáva nič iné, len zložiť jeho schopnostiam a celému filmu hlbokú poklonu. (85%)

Jumper (2008)

Zo slov kamarátov, ktorý tento film vychvaľovali do nebies, som čakal skutočne poriadnu bombu, no dostalo sa mi nakoniec len malého delobuchu. Jumper je síce efektný a oplýva kvalitnou hudbou, no to je tak asi všetko. Príbeh jednoducho zlý, niekedy doslova nelogický a výkony hercov takisto nič svetoborné. Film spoliehajúci sa skôr na zaujímavý motív, ako na skutočné kvality. Jeden krát pozrieť, OK, ale vracať sa k nemu, to by som nedokázal. (45%)

Judge Hatchett (2000) (pořad)

1* za to, že ma niektoré prípady dokázali dobre pobaviť. (20%)

Opravdová kuráž (2010)

Osobne filmy s podtónom westernu nejako zvlášť neobľubujem, preto som sa ani o True Grit príliš nezaujímal. Presvedčili ma až pozitívne hlasy kritikov a 10 nominácií na Oscara a musím povedať, že zhliadnutie tejto snímky rozhodne neľutujem, hoci prvú polhodinu preplnenú siahodlhými rozhovormi som sa vyslovene nudil a premýšľal nad prerušením sledovania. Akonáhle sa však hlavní hrdinovia konečne vybrali hľadať Toma Chaneyho, film nabral na obrátkach. V prvom rade by som chcel vyzdvihnúť skvelé herecké výkony, či už sa jedná o Jeffa Bridgesa, Matta Damona, Josha Brolina alebo Haille Steinfeld, ktorá má pred sebou viac než sľubnú hereckú kariéru. Film taktiež perfektne zachytáva prostredie doby, v ktorej sa odohráva a oplýva vynikajúcim príbehom. Taktiež nesmiem zabudnúť na čierny humor, predovšetkým dvojice Bridges a Damon, rovnako pozitívne pocity si odnášam aj zo zvukovej stránky filmu. Rozhodne by mu však neuškodilo trochu viac napätia, najmä vo veľkom finále. Slovenský dabing je pomerne kvalitný, prekvapením je voľba Zuzany Porubjakovej, ktorá bola v čase jeho výroby takmer dvakrát taká stará ako Hailee Steinfeld v čase natáčania filmu, avšak vzhľadom na danú postavu to bola vhodná voľba. Potešilo aj obsadenie Ivana Šandora na Matta Damona, keďže obsadzovanie dvorných dabérov je v poslednom čase pomerne často neobľúbenou činnosťou dabingových režisérov. (80%)

Návrat do Modré laguny (1991)

Z pohľadu ♀ sa jedná o nádherný a dojemný romantický film z exotického prostredia, z pohľadu ♂ to je presladená hlúposť, ktorá sa oplatí pozrieť len kvôli nádhernej Mille Jovovich. Patrím do tej druhej skupiny a Milla by u mňa bola jediným dôvodom vyškrabať hodnotenie aspoň na tú 1*, ale nechcem si pohnevať precítené ženské osadenstvo a tak to vytiahnem na 2*. (35%)

Sám doma (1990)

Niekto si nevie predstaviť vianočný televízny program bez Popolušky, niekto zase bez Mrázika či Perinbaby. Ja však nepatrím ani do jednej zo skupín, pre mňa je neodmysliteľnou súčasťou televízneho vysielania počas vianočných sviatkov práve táto, dnes už dá sa povedať kultová komédia. Ten, kto Sám doma videl, nemusí súhlasiť s najvyšším hodnotením, no určite dokáže pochopiť, prečo som po ňom siahol. Pôvodný slovenský dabing je famózny, nový (zimný) dabing vytvorený pre TV JOJ tiež nie je hodný okamžitého odsúdenia, no už len fakt, že má byť náhradou za ten prvý, ho zráža v očiach mnohých (vrátane mňa) prudko nadol. (90%)

Futurama (1999) (seriál)

Ako obrovský fanúšik Simpsonovcov, ktorý na tento animovaný seriál nikdy nepovedal krivého slova, som sa dosť dlho vyhýbal iným, vizuálne a tematicky podobným seriálom. Keď som však zhliadol drvivú väčšinu častí žltej rodinky, rozhodol som sa siahnuť po ďalšom podobnom diele. A ktorý podobný seriál by bol vhodnejší, ako ten, čo vyšiel z ceruzky toho istého autora, geniálneho Matta Groeninga? Na začiatku som bol skeptický, no všetky moje pochybnosti okamžite opadli po zhliadnutí prvého dielu. Bizarné postavičky tohto skvelými fórami preplneného seriálu zasadeného do 31. storočia na čele so smoliarom Fryom, sexy kiklopkou Leelou a robotom Benderom s nutnými sklonmi k alkoholizmu mi rýchlo prirástli k srdcu. K tomu ešte pridávam skvelé vizuálne spracovania a samozrejme úžasne chytľavú úvodnú zvučku. Nad hodnotením 5* teda nemusím dlho premýšľať a každému, kto má nejaké výhrady, odkazujem: "Bite my shiny metal ass!" (95%)

Ratatouille (2007)

Dlhšie som si lámal hlavu nad tým, ako by som mal toto hodnotenie napísať a vyjadriť v ňom všetky pocity. Nakoniec som však prišiel na to, že žiadne dlhé eseje tu zverejňovať nemusím. Ratatouille je pre mňa osobne skrátka vrcholom tvorby Pixaru a možno dokonca najlepším animovaným filmom, aký kedy vznikol. (95%)Slovenský dabing je po všetkých stránkach vynikajúci.

Stahovák (2009) (pořad)

1* dávam za videá, z ktorých väčšinu som aj tak videl predtým na internete. (20%)

Trainspotting (1996)

Prvý raz som sa pri výbere filmu na základe tu prítomného celkového hodnotenia sklamal. Nejdem tu vypisovať klišé frázy typu "nechce sa mi veriť, že som videl ten istý film", ktoré sú tu veľmi obľúbené, pretože viem pochopiť a hlavne rešpektovať pozitívne názory väčšiny na Trainspotting, bohužiaľ zdieľať ich už nedokážem. Najprv však pochválim pozitíva, ktoré som na tomto filme videl ja. V prvom rade je to skutočne famózny výkon Ewana McGregora v hlavnej úlohe, v tom druhom je to skutočne kvalitná hudobná stránka filmu. Ani to však u mňa nezachráni hodnotenie, pretože to najdôležitejšie, čím je samozrejme príbeh, v tomto prípade akokoľvek hlboký a rozoberajúci vážnu tému vážne i humorne, ma jednoducho nezaujal a nudil natoľko, že som ledva dokázal film dopozerať. Osobne som mal chuť siahnuť po ešte nižšom hodnotení, po uvážení som však tento prvotný úmysel, ktorý by úplne vytlačil mieru pozitív pričiňujúcich sa na celkovom ohodnotení, zahodil za hlavu. Hodnotenie 3* sa síce vymyká ostatným, oveľa lepším hodnoteniam, no myslím, že ako hodnotenie človeka, ktorému film aj napriek nespočetným chválam okolia jednoducho nesadol, je dôležité tak, ako každé iné. (55%)