Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Keď som bol mladší, tento seriál som doslova žral a keď bežal v televízií, nenechal som si ujsť ani jednu časť. V súčasnosti si uvedomujem, že to až taký úžasný výtvor nie je, na to by musel oplývať lepším, alebo aspoň reálnejším scenárom, no napriek tomu moje hodnotenie nebude úplne v súlade s tým celkovým. Jednoducho by som si už len kvôli nostalgii neodpustil, keby som išiel pod 3* a navyše sa bojím Chuckovho kopu z otočky. Slovenský dabing je už v našej krajine prakticky neodmysliteľnou súčasťou seriálu, Peter Rúfus je ako hlas Chucka Norrisa vynikajúci. (50%)

Ztroskotaná láska (2005)

Filmy s Amandou Bynes mam rád a myslím si o sebe, že nie som veľmi náročný divák a podobné filmy v štýle jednohubiek si rád v prípade nudného poobedia pozriem, ale toto bolo fakt aj nad moje sily. Primitívny scenár, podpriemerné herecké výkony, exotické, no aj napriek tomu ničím zaujímavé prostredie ostrova. Tú jednu hviezdu dávam prakticky za to, že som v minulosti mal skúsenosti s ešte horšími filmami, ako bol tento. (25%)

Šerif a mimozemšťan (1979)

Nostalgia je krásna, no zároveň i zákerná vec. Dosť u mňa zarezonovala aj po tom, čo som si jedno sobotňajšie ráno zapol televíziu a v nej bežal práve film Šerif a mimozemšťan, ktorý som ako decko doslova miloval a už si ani nepamätám, koľko razí som vkladal kazetu s ním do videoprehrávača a sledoval na všetky strany rany rozdávajúceho Buda Spencera, ktorému osud do cesty prihral malého a z môjho pohľadu dosť nesympatického mimozemšťana. Z pohľadu malého chlapca by som teda neváhal a šupol tomuto filmu 5*, no keď som na tento film natrafil po rokoch, premáhala ma nuda a občas som pochyboval, že ho dokážem dopozerať dokonca. Myslím, že najvhodnejšie bude, keď film zhodnotím zo súčasného pohľadu, do ktorého pridám štipku nostalgie, z čoho mi vychádza hodnotenie veľmi dobré 3*. (60%)

Saltová (2010)

Pán a pani Smithovci, Wanted a teraz aj Salt. Tieto filmy sú skvelými dôkazmi toho, že akčné filmy Angeline Jolie, i keď veľmi dobrej herečke v každom žánri, sedia skutočne perfektne. Pre niekoho, kto od tohto filmu čakal niečo v štýle trilógie o Jasonovi Bournovi, je priveľa akčných scén a nereálny, doslova komixový scenár skôr utrpením ako pôžitkom, ja som sa však rozhodne nenudil a príbeh Evelyn Salt som si užil. (70%)

Prokletý ostrov (2010)

Pre Leonarda DiCapria musel byť rok 2010 z hľadiska kvality filmov, v ktorých si zahral, určite jeden z najúspešnejších, ak nie najúspešnejší v jeho doterajšej kariére. Hoci ma Počiatok, ktorý som videl ešte skôr, po prvej projekcii zaujal o niečo viac, nemôžem tvrdiť, že by Prekliaty ostrov za ním v ktoromkoľvek ohľade viditeľne zaostával. Hlavnou devízou tohto filmu je, ako môže byť vnímavému človeku zrejmé už z názvu, charakteristická atmosféra, ktorá doslova od prvej sekundy diváka pohltí a vydýchnuť mu dovolí až v momente, keď sa pred ním o 140 minút neskôr objavia mená tvorcov. A zabudnúť netreba ani na faktory, ktoré temnú náladu celého príbehu bravúrne dotvárajú - mrazivé prostredie psychiatrickej liečebne a skvelé výkony hereckého triumvirátu DiCaprio, Ruffalo, Kingsley. Ubrať z výsledného hodnotenia čo i len jedinú hviezdu by preto bolo z mojej strany obrovskou chybou. (90%) █ V prípade slovenského dabingu u mňa prevládajú rozporuplné pocity. Na jednej strane vynikajúci Martin Mňahončák ako Mark Ruffalo či Ján Greššo ako Ben Kingsley, na strane druhej nepodarené spojenie Filip Tůma - Leonardo DiCaprio. Dabingový režisérov Štefan Mandžár už bohužiaľ nie je ani zďaleka v takej forme, ako v 90. rokoch minulého storočia.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Alf či Krok za krokom, rovnako komediálne seriály z 80. a 90. rokov minulého storočia, ma vždy dokázali dobre zabaviť, ale tu, či už to bolo nesympatickými postavami, slabšími vtipmi, alebo len tým, že na takýto americký humor nie je moje zmýšľanie stavané, som sa nikdy nedokázal tak schuti zasmiať. (40%)

Partička (2011) (pořad)

Videl som dva či tri diely, no keď mám pravdu povedať, oveľa viac sa mi páči pôvodná, slovenská verzia tohto programu. Kým pri nej sa schuti zasmejem pravidelne, tu mi neraz pripadali improvizované fóry skôr trápne, ako vtipné. (40%)

Jak vycvičit draka (2010)

Pri troch animákoch za rok od Dreamworks sa dalo čakať, že aspoň jeden z nich bude skutočné, takmer bezchybné veľdielo. Kým v podaní Shrekovho epilógu to bol len lepší priemer a Megamozog aj napriek nesporným kvalitám nezožal hlavne u kritikov taký úspech ako výtvory od Pixaru, hneď prvý, ktorý sa z nich dostal do kín, splnil tieto moje očakávania. Ako vycvičiť draka oplýva skvelým príbehom, ktorý sa nezameriava až tak na deti, no snaží sa (a musím povedať, že úspešne) zaujať aj dospelých, animácie sú štandardne veľmi kvalitné, postavy zobrazené sympaticky. Pre mňa filmové prekvapenie a aj druhý najlepší animák roku 2010. Má len jednu smolu a to v tom, že Oscara za najlepší animovaný film mala už vopred vo vrecku tretia a záverečná časť Toy Story. Slovenský dabing je tak, ako u väčšiny animovaných filmov vynikajúci. (90%)

The Man Who Walked Between the Towers (2005)

Netradičná, no o to krajšia animácia, vynikajúci príbeh založený na skutočnej udalosti a Jake Gyllenhaal ako rozprávač. Zaslúžených 5*. (90%)

Mojsejovci (2005) (pořad) odpad!

Nikdy som neklikal na odpad! s takým pôžitkom ako tomu bolo pri tejto reality show. (0%)