Pings (1997) (amatérský film)

Až na netradičné, no pekné spracovanie animácie a dvoch vtáčích jedincov zahrávajúcich sa s vlastnými životmi nevidím na tomto krátkometrážnom animovanom filme nič zaujímavé. (45%)

Batman začíná (2005)

Batman Begins som na moju veľkú škodu videl až po zhliadnutí pokračovanie The Dark Knight a tak som bol v spomínanom pokračovaní i v následnom zhliadnutí prvého dielu ukrátený o možné pôžitky vyplývajúce priamo z deja. Nič to však nemení na tom, že Nolan týmto filmom sa nielenže dokázal vyrovnať Burtonovým filmom o netopierom hrdinovi, ale rozprávaním príbehu Bruca Wayna v štýle tajomného thrilleru a nie komixu, sa u mňa dokázal umiestniť ešte pred nimi. Batman Begins oplýva v prvom rade skvelým scenárom, úžasnou, tajomnou atmosférou a samozrejme aj bravúrnymi hereckými výkonmi, z ktorých mi okrem Baleovho najviac utkvela v pamäti rola záporného hrdinu v podaní Liama Neesona. Samozrejme nesmiem zabúdať ani na skvelé hudobné podfarbenie, o ktoré sa postarala dvojica Hans Zimmer a James Newton Howard. Po každej stránke je tento film skvele zvládnutý a o to neuveriteľnejší je fakt, že Nolan dokázal v The Dark Knight všetko ešte viac zdokonaliť. Je preto logické, že u mňa vyhráva práve Temný rytier, nič to však nemení na ohodnotení 5*, ktoré odo mňa film Batman začína zaslúžene dostáva. Slovenský dabing je dobrý, celkový dojem z neho však kazí pár spojení dabéra s hercom, ktoré mohli dopadnúť určite lepšie. (85%)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Prekliatie Čiernej perly patrí k mojim najobľúbenejším filmom, Truhlica mŕtveho muža už bol o niečo slabší kúsok, no pozitívne dojmy z prvých dvoch častí ma pri tejto akosi minuli. Herecké výkony na čele s bezchybným Johnnym Deppom opäť kvalitné, prostredia rozmanité, hudba pod taktovkou Hansa Zimmera skvelá, efekty prekrásne. Čaro skvelého príbehu, ktoré ma však doteraz touto sériou sprevádzalo, sa však teraz akosi vytratilo a namiesto neho som dostal len priemerný, miestami kvôli absencií typického humoru priam nudný príbeh a viaceré skutočne hlúpe a zbytočné scény. Práve to, čo je na filmoch najdôležitejšie, tak kazí inak veľmi dobrý dojem z filmu. Vážne som mal chuť siahnuť po ohodnotení 2*, strhujúci záver však stál rozhodne za to a tak celkové hodnotenie navyšujem na 3*. (55%)

Mr. Bean (1990) (seriál)

Ako tu môže dať niekto iné hodnotenie ako 5*? (95%)

Lovecká sezóna (2006)

Lovecká sezóna je priemerný animák, ktorý jednoducho pri veľdielach od Pixaru a skvelých animovaných filmoch z dielne Dreamworks zapadne prachom. Chýba mu hlbšia myšlienka, lepšie spracovaný príbeh a aj trochu viac originality, veď napríklad dvojica hlavná hrdinov tvorená z veľkého, sympatického medveďa a až nadmerne ukecaného jeleňa veľmi nápadne pripomínajú Shreka s Oslíkom. Ján Kroner a Dušan Cinkota sa postarali o vynikajúci slovenský dabing oboch hlavných hrdinov. (60%)

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Pre deti do 12 rokov slušná zábava, pre starších len jednoduchá jednohubka vhodná na nudný večer, ktorá až na skvelé efekty ničím nevyčnieva z priemeru. Slovenský dabing je kvalitný (veď by aj bola hanba, keby ako jeden z mála slovenských kinodabingov nebol). (55%)

Pařba ve Vegas (2009)

Veľmi zábavná ukážka toho, ako môže skončiť zo začiatku nevinne vyzerajúca ožieračka, alebo ak chcete v tomto prípade rozlúčka so slobodou. Z hľadiska kvality filmu sa jedná o skvelú komédiu, ktorej podobné teen zábavky nesiahajú ani po päty. Príbeh a zápletka vynikajúce a prakticky bez hluchých miest, výkony hercov kvalitné a najmä uveriteľné. U mňa sa v pomyselnom rebríčku najlepších filmov roku 2009 zaradil The Hangover poriadne vysoko a to ešte nehovorím o rebríčku najlepších komédií. Slovenský dabing je kvalitný a nemá problém držať krok s vulgárnosťou pôvodného znenia. (85%)

Dokaž to! (2002) (pořad)

Tichému introvertovi prichádza splniť jeho nereálnu túžbu známa celebrita, zo začiatku to vyzerá beznádejne, potom však prichádza zlom v podobe dojímavej uslzenej scény a nakoniec je z najväčšieho loosera obdivovaná hviezda celej školy. Zo začiatku možno zaujímavé, no koho by bavilo dlhšie sa pozerať neustále na to isté? (30%)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Nech sa snažím, ako len viem, jednoducho na tomto tureckom "veľdiele" nedokážem nájsť nič, kvôli čomu by som sa mal zľutovať a dať aspoň 1*. (5%)

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Dr. Ludsky ma veľmi príjemne prekvapil a podľa môjho názoru patrí spoločne s Mestom tieňov na špicu vlny slovenských seriálov, ktorá znenazdajky zaplavila naše televízie v posledných rokoch. Kvalitný scenár, veľmi dobré herecké výkony, perfektné hlášky, prestrihy na naše hlavné mesto v americkom štýle. Viacerí tu prítomní namietajú, že ide o vykrádačku úspešnejších seriálov na čele s Dr. House, no filmový priemysel sa predsa rozrástol natoľko, že v dnešných časoch je už dosť obtiažne prísť so skutočne originálnym nápadom. (70%)