Strážci Galaxie (2014)

Tak tohle ne dámy a pánové, tohle se fuckt nijak moc nepovedlo. Sedla mi akorát dvojka neokoukaný další z řady nejvíce skloňovaných jmen s příjmením Pratt a pochopitelně naprosto originální Groot. Mýval, křeček a potkan v jednom se sice snažil, oč mu raketové trysky stačily, ale mě to nestačilo, neboť mi silně připomínal Teda. Tenhle rádoby světélkující barevný mišmaš měl být vtipný, parodující, akční, sci-fi, ale bohužel měl z každého pod 11% a s tím se holt nic nenadělá. Asi v tomto případě budu mít osinu v zadku, ale víc nedám, ani kdyby mě honila celá galaxie. "I am Groot", a to by mělo sakra stačit. ☺

Most (2011) (seriál)

Radost z toho, že jsem se konečně nalepila na jeden ze stovek seriálů, mi kazí jedině vědomí, že další díly třebas nestihnu. I tak šlo o příjemné setkání a docela napjatou atmosféru...Vyšlo to ani nevím jak, viděla jsem všech 10 dílů. Já vím, že to jde stáhnout, ale přišla bych tím pádem o vynikající český dabing, především skvělé deviantky Ságy. ;-) Dodatek 09/15: 2. série je ještě o něco šťavnatější, hutnější a temnější než 1. řada. Napětí a zamotaný děj napříč různorodým zdánlivě nesouvisejícím spektrem lidiček nenudí ani sekundu a celá složitá peripetie krimi zápletky se dá nazvat jedním párem slov: par excellnece

Magický hlas rebelky (2014)

Paní Marto, nejen že jste byla krásná kdysi zamlada, Vy jste krásná dodnes - na těle i na duši! Smekám.

Holka s prknem (2011)

Bylo to svěží jak čerstvě napadlý horský sníh s trefně vybraným castingem, zejména potěšíli jako obvykle Bill a Brooke, přestože zápletka ničím novým nepřekvapí. Je to holt o správně namíchaném koktejlu, co jednomu pošimrá chuťové buňky i uši a polahodí oku, samosebou podle individuálního nastavení jedince, jak jinak! Když mi v závěru této slaďárny ukápla slzička nad extrovní produkcí holky s prknem, nemůžu jít níže, i když se ze své nížiny v životě nevyškrábu na žádnou z viděných výšin a prkno znám leda tak z praktických lekcí žehlení.☺

Píseň pro nevěstu (1998)

V ponižující sebekritice a házení černých perel do prostoru je Sandler naprostá jednička. Když dostane nečekaně kopačky, pak jeho žal nezná hranic, viz vlastní utápění se v něm a útoky do jiných nejlépe aktuálně pohodových lidiček - spolek bizarních postav nemá co nabídnout, viz stolek č. 9 !;-) Odkaz do 80.tek potěšil jako obvykle a pohled na ty dva mladé pěkné jakbysmet. Můžu je holt vidět 50x stále a poprvé a furt půjde o lahůdkový extra zážitek i bez větší snahy a námahy.

V oku tornáda (2014)

Normálně za tři, ale vzhledem k zážitkům zvedajícím mě z gauče, viz mj. papírna a kanalizace, dám tomu béčku o jednu * navíc. Zvláštní, jak se to někdy opakuje, v momentě kdy jsem chtěla, po cca 10 min. začátku projekce, film vypnout a vrátila jsem se k němu jen tak z pudele, to začlo nabírat na obrátkách stejně jako vír tornáda, který skončil až se závěrečnými titulky, bez ohledu na účast béčkových herců a jiných "podprůměrů."

Jesse Stone: Nový začátek (2006) (TV film)

Ano, je to jeden z těch projektů, jenž sází na charisma hlavního protagonisty - jako lákadlo na ženy zabírá skvěle. Navíc jde zde víc o charakteristiku osobnosti postav a místa "činu", než o prosté krimi, čímž snímek získává na zajímavosti a poutavosti o stupínek navíc. Přesto si nechám volbu vyššího hodnocení na další díly, které doufám nepropásnu, jak mi obvykle hrozí při pravidelnosti, jež je typická pro seriály, a proto je prostě nesleduji, i když bych moc chtěla.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Klasické krimi bez pořádné akce mě moc nebere, takže nuda. Navíc sáhodlouhých "příběhů" o alkáčích a jejich sebezpytování svědomí tu byla už horda a lepších. Všecko tu už několikrát bylo a jestli měl divák ocenit Liamovo herectví, tak já to vím už dávno, ale jsem holt poněkud náročnější divák, čili očekávám o hodně více...

Úsvit planety opic (2014)

Zvláštní, nevím na koho tento paskvil svést, když scénáristé jsou stejní, takže to odnese rejža. I když opět se volky nevolky vrátím ke scénáři, který byl jedním slovem otřesný. Naivní, neuvěřitelný, umocňující rozpor mezi možností opic dotáhnout to do světa lidí co do myšlení, mluvy a akce, dokonce napříč žánrem sci-fi, a to je už fakt moc. Není třeba se příliš rozepisovat, vše klíčové napsal trefně Išervúd, pod jeho slova se podepisuji a vyjadřuji tím velké zklamání. Jediný, kdo mě trošku zajímal, jinak emoce nulové, byl Caesar, ale spíš z nostalgie k minulé povedené pecce, což se neopakovalo, ani kdyby kůň na opici jezdil! Takovou předvídatelnost jsem nezažila ani v nedávném maratónu animáků... Dávat za tři jen za efektní formu a humanolídra opic je hodně laciný ústupek, o prakticky nulovém zážitku raději nemluvím.

Lásce na stopě (2001)

Správné načasování pro mě osobně právě teď! ;-) Ale celkově je romantika na vysoké tvůrčí úrovni, protože plyne s naprostou lehkostí, s příjemným hudebním doprovodem a moc dobře vybraným castingem. Moc jsem si přála, aby se ti dva osudoví neminuli, tak hodně jsem se nechala nenásilně vtáhnout dějem, což je nejlepší zpětnou vazbou pro autory a tak to má ve filmovém světě být.