Venkovský učitel (2008)

Česká filmová škola se opakuje ve dvou základních nešvarech, a těmi jsou nevhodně napasovaná hudba přehlušující mluvené slovo (mnohdy klíčové věty) a vulgarita po vzoru prvních porevolučních vlaštovek typu Slunce, seno... nevím snad jako kompenzace pokulhávající kvality za západní produkcí. Tím samozřejmě nejen ničeho nedosáhne, ale zákonitě posílá téměř každý snímek unisono do maxima průměrného dna, bez ohledu na kvalitní výkony herců jako Bydžovská či Liška, bez šance vyškrábat se nahoru.

Cesta (2009)

I když svou jasnou vizí, silným apelem na lidstvo jako rána palicí do hlavy, perfektní hutnou atmosférou, výborným herectvím obou hrdinů (syna o něco víc), hmatatelnou beznadějí a drsnými scénami prakticky po celou dobu putování do neznáma plného nástrah, snímek aspiruje na nejvyšší sazbu, přesto mi něco nehmotného nedovolí tak učinit. Asi právě ta jasnost nezvratného osudu a neoddiskutovatelného konce civilizace, jež klepou na dveře se stejnou naléhavostí jako zbytečností, když není snahy to zastavit. Stačí se podívat na přeplněné krámy, rozežraná banďora, tuny zbytečných reklam na ještě lepší, novější účinnější debiloviny a tak by se dalo pokračovat a točit a točit a skončit.

Prodloužený víkend (2013)

Už se mi to stalo. Vypnula jsem do té doby nudný film s 50 neodpustitelnými chybami, celkově zralý na odpad, před poslední třetinou. Dnes jsem s donucením dokoukala, přece jen zvědavost jak to skončí, spíš jak bude vypadat od počátku jasný závěr, zvítězila. Takže z odpadu je díky poslední půlhodince pěkná dvoječka jak ve škole. Když bych šla do hloubky kdo byl hlavní viník, dá se pominout frustrovaná vyprahlá maminka i odsouzenec z nešťastné náhody, čímž to břímě padlo na 13letého hormony zmítaného syna. Nejde o první holku, našeptávačku, o pocit druhých houslí, ale o totální nepochopení potřeb svého rodiče, tady matky. To je strašně sobecké, ale naprosto běžné, bohužel. Nechtěla bych nést na svých bedrech 25 let tíži svého ukvapeného nerozvážného rozhodnutí, které prakticky zničilo nejlepší léta života jeho už tak dost zničené a utrápené matce.

Lítám v tom (2009)

Překvapení. Konečně americký film o americké, potažmo celosvětové, realitě dneška. I když šlo o jediné veskrze smutné depresivní téma "jak co nejelegantněji někoho nakopnout do zadku", všude lítaly různé emoce a životní moudra, co byly vše ostatní jen ne klišé nebo trapnost. Film hezky šlapal bez jediné skulinky pro nudu, naopak scénu v Chicagu snad nikdo nečekal. I když se většinou zdálo, že jde o agitku na manželství a partnerství, nakonec vyšlo na povrch nenásilnou invenční formou, že komu není dáno v páru, tomu může být dobře singl. Úplně největším surprise byl pro mě osobně George, který nejen výtečně hraje, ale opravdu musím uznat, že má i neodolatelný úsměv. Když mě něco překvapí až ke změně pohledu na daného člověka, potěšení se násobí a musí se náležitě ocenit.

Láska na hlídání (2004)

Líbil se mi Marc Blucas, líbila se mi Katie Holmes. Utáhla celých 102 minut na jediné barevné pentli, která ji zdobila jak malované vejce. Katie je bezesporu očarující bytost, ani se nedivím, že dokázala oblbnout Toma Cruise. Za to, jak zvládla reprezentovat ženskost ve vší kráse a přednostech, si zaslouží 3*, aniž by padl jediný prásk rákoskou.

Garfield 2 (2006)

Bylo to sice dost pod průměrem, pokud jde o hlavního kocoura a nepomohlo tomu ani jeho rozdvojení. Ovšem ultra super záporák a klíčová scéna napříč zámkem mi opět po čase obrátila vnitřnosti vzhůru nohama, takže pálím tři jak z kanónu. "Copak tihle lidi nikdy nespí?" Bravo bravissimo.☺

Garfield ve filmu (2004)

Po opakované projekci zvedám hodnocení, zas tak špatné to nebylo. I když je Garfield vyloženě otravný přežraný děsně ukecaný kocour už od pohledu, nakonec se umoudřil a vnesl tak do snímku určenému dětem potřebnou výchovnou ideu a to se nedá než ocenit.

Předtucha (2007)

Moje skromná vize je asi taková. Americká líná panička, co stěží ráno vstane, aby odvezla bezpečným fárem děcka do školy, jinak nedělá v podstatě nic užitečného, PŘEDSTAVUje typický obrázek dnešního kapitalismu. Už to stačí k totálnímu nasrání, ale nechci tento sebedestruktivní způsob živoření dál pitvat. Co je pro mě nejvíc iritující je zřejmá zásadní myšlenka a tou je úmysl připravit rozmazlenou neschopnou paničku na nečekanou událost, jinak by se sesypala jak domeček z karet a stáhla s sebou i nevinná děcka. Protože až by se to stalo, nebyla by tak vyrovnaná, netěšila se na nový přírůstek a nemohla by si v klidu a pohodě s bohatě zajištěnou famílií užít bezstarostný zbytek dlouhého pohodlného života.

Přísně tajné prázdniny (1991)

Povedená záležitost. Zápletka ve stylu jeden debil přebíjí druhého za účelem dokázat, kdo je větší debil a tak dokola, ale vždycky dojde k nečekanému rozuzlení a (ne)pochopení situace. Když se k tomu přidá pár hlášek, slušná herecká sestava a nápad typu tajný superagent učitelka francouzštiny, pak nemám námitek. Sexy Grieco nevím proč se někam propadl, jsem zvědavá na jeho novou roli s Tatumem a Jonahem, snad se tam mihne víc než na pár se-kund.☺

NON-STOP (2014)

Nevím, bylo to takové nemastné neslané, obyčejný průměr. Stejně nemastný neslaný je můj koment. Asi tak.