Zpátky do ringu (2013)

Rocky 7 jak vyšitý do americké vlajky s nezbytnou dávkou patosu, ale stylem, který si zaslouží obdiv. Takhle nějak si představuji splnění amerického snu, dobytí Hollywoodu, což obě Legendy jasně dokazují na plátně i mimo něj. Nechyběly zajímavé až bizarní scenérie, viz město z ptačí perspektivy nebo bydlení pod mostem(doslova), ukecaná černá huba, vulgární stařík, femme fatale, vztahový propletenec bez většího zauzlení a pochopitelně morální dilemata ušitá přímo na míru každému z hrdinů. GentleMana Slye netřeba dál ohledně superlativ rozebírat a zuřivý býk Niro v mých očích překvapivě stále roste výš. Za nostalgií nabité scény příprav do ringu a samotného zápasu pěkně natvrdo po staromilsku nemůžu jít níž, ani kdybych neviděla na obě oči, natož jediný díl hvězdné boxerské série.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Průměrná záležitost. Film splňuje všechny atributy jež má v popisku - dobrodružný, fantasy, horor, komedie. Herecká sestava příjemně potěšila, hlavně Heath, který už nikdy v ničem novém nevystoupí a je to velká škoda. Pohádkové momenty mě bavily o něco méně, než ty hororové, byť nejsem fanoušek ani jednoho z těchto žánrů. Holt už jsem asi definitivně vyrostla z princeznovských střevíčků, minimálně do doby seniorského věku... ;-)

Nevyřízený účet (2013)

Jasně, že to bylo opět těsně pod hranicí únosnosti, ale taková zářná jména jako Sly, Isham, Statham, Franco, poslední jmenovaný v poněkud netypické roli úlisného záporáka, mě holt vždy nějak ukecají i beze slov. Jason kromě nasraného pohledu dost často "sekal hlavy", takže nač kritizovat a hledat blechy. Holčička se chovala statečně a byla moc milá a krormě akce došlo po Slyovsku též na pár kořeněných i vtipných scén jako např. v závěru: "Budu na tebe čekat." Já taky, na další podobné role a filmy mnou milované a opěvované. ;-)

Čtyři bratři (2005)

Slabota bez šťávy se slaboduchou akcí. Po včerejším zhlédnutí už dnes ani nevím o čem to bylo. Tomuhle filmu fuckt nerozumím! Dvě hvězdy si vysloužili Mark a Chiwetel a to pouze a jen za účast.

Mafiánovi (2013)

Je to o odřené psí uši, protože jak to hezky crazy začalo, viz stěhování, sousedé (nej scéna o nalodění a vylodění v Normandii se starým bardem, co u toho zřejmě byl osobně) a jiné ptákoviny, tak se to později mlelo mezi absurditou a ničím, až to skončilo jak skončilo. Mafiánoviny jsou sice můj oblíbený žánr, ale tady prostě té správné porce, co mi vyhovuje, bylo buď málo nebo příliš. Je fakt, že Niro čím je starší tím víc mafiánovití, takže jeho part sem patří jak klan do Sicílie, ale kdyby se celá linie filmu, kde pochopitelně není na přemýšlení místo, táhla ve stejně rozjetém crazy duchu ála Ritchie nebo Tarantini, chrochtala bych jistě blahem. Takto jsem si jen zavzpomínala na staré velké pecky a osobní slabosti, s čímž se jaksi automaticky počítá při konečném zúčtování (hodnocení).

12 let v řetězech (2013)

Zpočátku mě spontánně napadlo, jasně jde o zneužití svobody na úkor běžného otrokářství té doby, ale proboha co chce autor narvat do dvou dlouhých hodin?! Že natočí režisér bílého jména černé pleti tryznu na historii, kterou nelze ničím smazat, velmi dobře, neboť má v krvi dědičnou touhu po pomstě, mi bylo jasné hned a ještě tomu díky entitě přidává hodnotu navíc, což splnil do puntíku. Morálku a zpytování svědomí neřeším a myslím, že ani Steve to řešit nechce, jen využil slušný scénář a prostě natočil film. Co se cení a čemu dávám plný počet je strhující drama, nádherný vizuál, dokonalá kamera, úchvatná hudba a fakt, že jsem byla najednou tam, mezi otroky, v době před cca 200 lety, jasně jsem to cítila a vnímala a za to všem do jednoho děkuji. Nic víc a nic míň, protože to titěrné nehmatatelné si musí každý zpracovat dle svého vlastního já.

Špinavý trik (2013)

Instinkt mi říkal raději po tomto kufru nesahat, ale nešlo odolat. Jak tu mnozí psali, táhlo se to nebetyčně (děsné slovo) nekonečně až do ztraceného konce. Bale je třída o tom žádná, i když tady svůj potenciál zbytečně promrhal, z tak dutého scénáře holt nic vytřískat nešlo, i kdyby měla Amy jeden dlouhý táhlý výstřih(k) po celou stopáž (ach to slovo), Bradley natáčky i na hrudi a Chris přehazovačku na druhou či stokrát jinak. I když Jennifer předvedla vlasový tanec století, Jeremyho díky tupé jsem poznala až těsně před titulema a jedinou skutečně vtipnou scénou byla povídka o rybách, co na tom, že bez pointy, prostě kde nic není, ani ryba nebere či smrt nebo nevím kdo, nic mě pro samou blbost nenapadá. Kdyby aspoň don Tellegio poslal na tu nudnou bandu spršku střel nebo udělal pořádný ohňostroj, možná bych ožila a jinak skvělé výkony lépe ocenila, takhle mají smůlu, prostě nemůžu.

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad) odpad!

Moravče Moravče ty starý krkavče, platí tě za to aspoň dobře? ;-)

Pošli to dál (2000)

Buď je to tak lajdácky zahrané, nebo obsahem prázdné, doslova duté. Pro mě neuvěřitelné, což by mělo, jak bylo zřejmě tvůrci myšleno. Závěr zpackaný, už vím, co chtěl tady někdo říct, že došlo na (a)typické klišé a že herci ani moc nehráli. Plný souhlas.

Tři králové (1999)

Prvních 65 min. o ničem, respektive trapná fraška hraní si na něco nic neříkající, kam tím rejža vlastně míří. Jediný rozhovor mezi dvěma obětmi v bunkru, alias mučení Marka, řekl vše, čímž předchozí dlouhé nic mohlo být řečeno v pouhých 5 min. se stejným výsledkem. Tím se stal snímek průměrným, protože přes všechno pozlátko k zakrytí skutečného záměru tvůrce nalít si čistého vína, aby kritický film zaujal většinové publikum, vyšel nakonec do ztracena. Jediné pozitivum pro mě je výborný netradiční výkon Clooneyho. Russell umí trefně rýpat, cení se odvaha poukázat na nesmyslnost veškerého válčení (vměšování do cizích konfliktů) a naivitu jeho služebníků, co se řídili NUTNOSTÍ. Touto přehnanou alegorií ale dokázal jen to, že problém sklouzl po povrchu a málokoho doopravdy oslovil. Navíc tomuhle bude těžko jen tak něco konkurovat!!