Mama (2013)

Zajímavý atmosférický horor o dvou vlčích dětech a nesmrtelné mateřské lásce je založený na náznacích zla a vzrůstajícím znepokojení. A příjemně jsem se při sledování opravdu necítila, navzdory obsazení Nikolaje Coster-Waldaua. V závěrečných patnácti minutách však bohužel mění žánr a stává se tak trochu v Mrtvou nevěstou Tima Burtona. (A trošku vyhrožuje sequelem.)

Julie a Julia (2009)

Reklama na máslo a poctivou kuchařku Juliu, bohužel naprosto zabitá bloggerskou linkou nesnesitelné hysterky Julie.

Iron Man 3 (2013)

...aneb jak byl tentokrát hrdinou Tony Stark, nikoli Iron Man... Krutý pád na dno, zpochybnění vlastního statutu superhrdiny a hledání sebe sama v souboji s opravdu nepříjemnými padouchy. Úplné nadšení však brzdily neodbytné otázky, jako například: Kde se flákal Shield, když se Tony topil v největším průšvihu své Iron-Maní existence?

Spirit - divoký hřebec (2002)

Po stránce výpravy chudší anti-western o bojích jednoho sympatického koníka s osidlováním divokého západu. Hudba Hanse Zimmera je pro film snad až příliš epická a působí nepatřičně.

Nic nás nerozdělí (2012)

Síla filmu pramení především z nálepky "podle skutečné události" a citově vyděračských momentů. Však vedle toho ční scéna s "vlnou", na kterou nemůžu zapomenout doteď.

Profesor v ringu (2012)

Jauvajs... po sto padesáté osmé a maximálně nevkusně.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Vlastně neskutečně hloupý a děravý příspěvek do kategorie transformované pohádky pro dospělé. Ale narozdíl od Červené karkulky a Sněhurky krátký, svižný a se super úvodními titulky.

Lawrence z Arábie (1962)

Utopit se v očích Petera O'Toolea a přesýpajícím se písku - pak zapomenout na to, že se v bezmála čtyřhodinovém filmu převážně konverzuje o emancipaci a národním uvědomění je nesmírně snadné. Velkolepý film Davida Leana. Jeden z těch, které je dobré vidět na velkém plátně.

Černý vlk (1971)

Bez psího hlediska (POV), nejzajímavějšího prvku předlohy Karla Fabiána, tento námět nemůže mít grády. Nemá. Ale Peterkovi jsem toho hulvátského dřevorubce bezvýhradně věřila.

Železný obr (1999)

Velký věčný příběh o King Kongovi a jeho malém ochránci, velmi dojemný, především proto, že z tohohle podobenství zase jako největší svině vycházejí lidé, kteří nesnáší jinakost.