Mučedníci (2008)

Tohle se kurde fakt těžko hodnotí, chápu ty, co tomu napálili plnej počet, ale stejně tak chápu i ty, co to švihli do odpadu. Martyrs jsou prostě kontroverzním filmem, což ve svém žánru je určitě dobře, zároveň jsem se pořád nemohl zbavit pocitu, že je to všechno vlastně jedna velká nuda, sice dobře natočená, ale pořád jen nuda. Poslední čtvrtina filmu už však byla silný kafe i na mě a to ani ne tak kvůli detailnímu zobrazování všeho toho násilí, jako spíš kvůli tomu, na kom a jak bylo pácháno. Ano, nesnáším násilí na ženách, nevadí, mi přehnané scény s usekáváním končetin, ale těžko rozdýchávám, když dvěstěkilovej chlap sype jednu pěst za druhou do dvacetikilový holky... Jak už jsem psal, dokázal bych si obhájit hodnocení z obou jeho spekter a tak zůstanu u zlatého středu s tím, že francouzská hororová kinematografie fakt není nic pro mě a tak už se jí budu do budoucna záměrně vyhýbat, ať jí tu zbytečně nekazím hodnocení...

The Collector (2009)

Spíš "malinko" krvavější thriller než horor, ale o to výživnější a napínavější. Už dlouho se mi nestalo, že bych držel pěsti hlavnímu kladnýmu hrdinovi, ale Arkin, v podání Joshe Stewarta, byl prostě sympoš, navíc s fakt hodně tuhým kořínkem. V závěru sice malinko ztrácí dech (ehm myslím film, ne Arkina :-), resp. začíná se trošku zbytečně natahovat, ale i tak hodnotím tohohle Sběratele vyloženě kladně, už jen za tu super muziku (mj. KoRn) a vůbec jako celek mě to fakt nadchlo. Pobavila i (ne)děkovačka v závěrečných titulcích, to se taky nevidí často :-) 4 hvězdy a nebýt toho vodfušovanýho konce, šel bych snad i do plnejch.

Půlnoční vlak (2008)

Film drsnej jak Jonesova držka, film ocelově chladnej jak prostředí metra, no prostě film, kterej mi fakt sednul, i když po dějový stránce to není nic extra. Naopak jeho provedení je prostě brutálně skvělý, ten anglickej fotbalista mě fakt baví a jeho krvavý rubačky jednoduše fungujou. Závěr je sice úlet, ale do tohoto podivného béčka tak nějak sedí.

The Dead (2010)

Po delší době jsem dostal chuť na nějaký aspoň trošku šťavnatější zombie horor, The Dead mi však můj apetit zahnal tak napůl. Ono ne snad, že by se jednalo o slabej film, jenže on je tak hrooozněěě moooc zdooouhaaaveeej a rozplizlej jak zombánův mozek na tej prašnej silnici, až to bolí víc než přesná rána mezi voči. Každopádně alternovat chaosem zasažené město rozžhavenou africkou divočinou byl hodně dobrej nápad a přidává jinak celkem nudnému hororu pár bodíků navíc. Škoda jen toho mizivého procenta akčnějších scén a když už se přeci jen nějaké objeví, jsou zabity zpracováním- v černočerné tmě je fakt hovno vidět...

Det okända. (2000)

Vypadá to jako Blair Witch, ale není to Blair Witch... :-) Přesto je Det Okända slušná podívaná, která může děkovat hlavně nekonečným lesům, kteří dokáží navodit perfektní hutnou atmosféru, která se s přibývajícím časem mění čistě na paranoidní. Přesto jsem čekal, že to TO bude o něco překvapivější, stejně tak závěr jen tak prošumí do ztracena. Ale kamera, herecké obsazení nebo i utlumená hudba tu fungují na jedničku.

Deadgirl (2008)

Divnej film, kterému se sice nedá upřít jistá dávka originality a to navíc v žánru, kterej už je mrtě vylouhovanej (zombies), ale po většinu stopáže jsem se ukrutně nudil. Nevím přesně, co tím chtěl básník říct, jestli chtěl vypíchnout, že všichni máme možnost volby a každej si za svoje jednání zodpovídá sám, ale jakž takž zajímavej námět zabíjí jeho provedení. Ty dvě hvězdy jsou teda za jinej pohled na zombie horory (i když těch žánrů se tu mísí víc) a taky za fajnou hudbu, jinak spíš zklamání.

Plague Town (2008)

Slušnej nízkorozpočťák, kterého sice malinko táhnou ke dnu (ne)herecké výkony, ale jinak atmosféra je hustší než všudypřítomné mlhy a tma. Co naopak musím vyloženě pochválit, jsou skvělé masky hlavně těch harantů, libové gore a taky trefně zvolená hudba a strašidelný zvuky (safra už je to tu zas- už mě zase vyděsil dětskej smích :-). Dějově nic objevnýho a pomalejší tempo by mohlo někoho možná i nudit, já si však tohle městečko pošuků užil maximálně, silné 3*

Autopsy (2008)

Pokud se vám, tak jako mně, z nemocničního smradu zvedá žaludek a celkově je vám to prostředí protivný, tenhle film vám k tomu, abyste svůj názor přehodnotili, moc nepomůže. Ale horor je to fajnej, některý scény vyloženě libový (některý už na mě byly docela dost- !SPOILER! třeba když ten maník šťoural palcem tej babě do lebky, bušil do ní pěsti a ona pak vrhla oběd do výstřihu :-), T-1000 si svoji roli Dr.Mengeleho docela užíval a na celým filmu je nejspíš to nejlepší. Slušné 3*

Noc v domě hrůzy (2007)

Tak návštěvu takovéhoto strašidláckého domu bych si teda nechal taky líbit a klidně bych se obešel i bez těch oživlých atrakcí, hotovej Spookyland :-) Fajnej horor, zaměřenej sice hlavně na diváka pubertálního věku, ale nedá se mu upřít jistá dávka originality a hlavně povedených masek (hrobník vede, ale i klaun byl výživnej). Scéna po skončení závěrečných titulků snad naznačila, že bychom se mohli někdy do budoucna dočkat i pokračování. Já bych se mu nebránil.

Hatchet (2006)

Začne to Robertem "Freddym" Englundem, Mansonovým hitem This is the New Shit, pokračuje nadhledem, poctou žánru všech těch slasherových vypalovaček, vtipem, fajn postavičkama (vede čínskej průvodce), slušným gore a končí opět Mansonovým This is the New Shit (jen jinou verzí)- a vy se po celou tuto dobu nemáte šanci nudit. Kdyby takto vypadaly všechny hororové komedie po roce 2000, vůbec bych se nezlobil. Je to fakt skvěle krvavá ulítlá jízda. 3,5*