Mrňous a čarodějnice (1980)

A jaké ponaučení z teho plyne? Okrádejte staré nebohé seniorky... :-)

Leprechaun: Origins (2014)

Asi to nakonec nebyl ten úplně nejlepčejší nápad, načít tuhle hororovou legendu (hm, asi trochu eufemismus, prý legenda... :-) tímhle novým flákem, sáhnout po dvacet let starším kousku, možná že bych teď nemusel vofrňovat nos nad tím, jak jsem zase jednou viděl ryze moderní horor- tedy se vším, co k tomu patří a beze všeho, co k tomu patřit mělo... Těšil jsem se na hláškujícího smrada ve vysokých botách a v ikonickým klobouku a namísto toho jsem dostal jakýsi mix Predátora, teho mutanta z Pádu do tmy a já nevím čeho ještě. Vyzdvihnout se snad dá jen docela povedený gore (hlavně dvě scény jsou tu fakt vydařený, že neuhádnete, který? ;-) a pak (ne)délka filmu, kdy závěrečný titulky začnou už víc jak deset minut před koncem stopáže- což, přiznejme si, bylo také menší vysvobození ;-)

To (1990) (TV film)

To si vždycky cestu najde... Legrační týpek, tenhle Pennywise, škoda, že to všechno kolem něho je taková docela nudná užvaněná omáčka a to především v okamžiku, kdy nám ta parta pubescentních dětí vyroste a vrátí se do městečka Derry skoncovat to s klaunem (opravdu s klaunem? ;-) jednou provždy. Jako horor To rozhodně nefunguje (i když ve svých osmi devíti letech jsem to viděl jinak), takže tu máme spíše takový dobrodružný snímek, mírně líznutý fantasy. Což taky není vodvjeci. Ale pokud chcete opravdu Klauna k popukání, zkuste raději tohohle ;-)

Jessabelle (2014)

Rok 2014 duchařským hororům zrovna dvakrát nepřeje (za což stejně může James Wan, kterej svýma dvěma mástrpísema v loňském roce nastavil laťku setsakra vysoko) a po "druhé Belle" tu máme další hrózně děsivej horor, u kterýho vám bude po chvilce úplně jedno co, kde, kdy, proč a jak... Škoda slov, pusťte si radši toho Wana ;-)

Kristy (2014)

S Home Invasion se v poslední době docela roztrhl pytel, máme tu ty profláknutý (první Očista anebo You're Next), pak ty méně známé, ale o to lepší (Home Sweet Home) a pak takové, jako je tady Kristy, které kdyby se nikdy nenatočily, prd by se stalo. Vlastně stalo by se to, že bych jím nezabil... wait for it... jeden sobotní večer (plantážníci! :-). A ty alobalový masky? Bitch please :-)

Děs po setmění (2014)

Nejblbější na těhle vyvražďovačkách je to, když ten hlavní madafaka nemá žádný charisma, což je žel bohu příklad i tady toho synka, co tam běhá s pytlem od brambor na hlavě (zdravíme do Crystal Lake). Páč a protože by byl tenhle film "co má tak dlouhej název, kterej si prostě nezapamatuju" jinak dobrá poklona všem slasherům, co se jich v silných létech sedmdesátých a hlavně osmdesátých natočilo, především ten retro vizuál tomu dodává to správně špinavý kouzlo. Průměr, nic víc.

Kmotr (1972)

Tři hodiny jsou slušná nálož, takže jsem dal Kmotra na dvě pokračování, ale jinak... co dodat k filmům jako je Kmotr, když už bylo řečeno vše? Jsou špatné filmy, jsou dobré filmy a pak jsou filmy jako tady Kmotr, co se vymykají všem kategoriím. Tenhle Coppolův spektákl se bude citovat ještě hodně dlouho, protože jen málo filmů dokáže takto strhnout. A na to, abych tu vychválil nekompromisní závěr a ženiální hudbu, mi už jaksi dochází slova, o strhujících výkonech Branda a Pacina ani nemluvě. Kult.

Hory mají oči (1977)

V tomto případě fakt platí, že remake předčil originál (já vím, stávají se i horší věci), protože tam kde jsou Ajovi Hory, co mají oči děsivé, brutální a hlavně prostě zábavné, jsou ty od páně Cravena takové... nijaké, bez šťávy, bez krve... Navíc ti degeni, co tam po těch horách běhají, tu vypadali jak nějací členové motorkářskýho gangu ( jen s o něco mastnějšíma vlasama... no i když :-), takže moc strachu taky nahnat nedokázali (no i když :-). Ale na Halloween jako když najdeš, o to spíš, když se na tebe z knihovny šklebí tebou vyřezaná tykev, che :-)

Žena v černém (1989) (TV film)

Při srovnání knížka-verze '89-verze '12 je tato určitě nejslabší, příběh je tak nějak halabala převyprávěný a přestože se snaží držet věrně knižní předloze, tak ty nejpovedenější okamžiky ignoruje. Na body s mladším vydáním pak prohrává jak v atmosféře, tak i v příběhu samotném, tam kde je Radcliffe a spol. opravdu děsivý, je toto spíše takové... úsměvné. Jedná se však o televizní film, navíc z osmdesátých let, takže při přimhouření obou očí jde stále o docela působivý horor, o to spíš, když si jej pustíte v předvečer Halloweenu :-)

Annabelle (2014)

Dokázal bych si to představit jako slušnej retro-horor, když už se jeho děj odehrává v šedesátkách, dát to do šikovných ruk Ti Westa a mohl vzniknout velice "příjemný" prequel/spin-off výtečnému The Conjuring. Bohužel to nedostal na starost West, ale John R. Leonetti, ten se sice podepsal pod nejlepší horory posledních let (Insidious 1, 2, The Conjuring), ale pouze jako kameraman (ve svém režisérském cévéčku má takové skvosty, jako je Mortal Kombat 2 nebo Walker Texas Ranger). A ve výsledku je to zatraceně znát, protože takhle stupidní horor (horor, jehož pověst ho měla jakože předcházet) tu dlouho nebyl. A i ten Bishara, kterého budu za OST k Insidious do konce života proklínat :-), jako kdyby věděl, že tohle bude shit, tak k tomu složil i velmi nemastný neslaný soundtrack. No a herci... když už jsme u těch panenek, hotová Barbie s Kenem, faktžejo :-) Zbytečný spin-off, zbytečný horor, zbytečný všechno :-)