Vrah mezi námi (1931)

Velmi emocionální, nadčasový snímek, který, i když už je to osmdesátiletý dědula, svojí sílu nezapře. Každá scéna vypilovaná do posledního detailu, navíc absence hudby, čehož jsem si všiml až po nějaké chvíli, že mi tam pořád něco chybí, tomu dodává na autenticitě (samozřejmě s výjimkou pískání "In the Hall of the Mountain King, krásné to skladby). A díky "eMku" se snad konečně dokopu k Langovému slavnému Metropolis.

Hrůzná minulost 2 (2014)

(Pro mě) nejhorší horor járu 2014, víc netřeba dodávat, snad jen- Proč? :-( Takhle dojebat vynikající první díl... Sekat hlavy všem, co to maj na svědomí.

Cesta do fantazie (2001)

Krásná animace, krásná hudba a... to je asi tak všechno. Anime není úplně můj šálek kávy a tak jsem pro jistotu sáhl po jednom z jeho nej, ovšem ani to na mě nijak nezapůsobilo. Netřeba plýtvat slovy, zbytek "za mě" trefně napsala uživatelka Krissty, přečtěte si to :-)

Ples upírů (1967)

Není to kdovíjaká komedie a už vůbec to není kdovíjaký horor, ale jako celek to na mě působí neskutečně příjemným dojmem, takhle krásnou atmosféru jsem ve filmu dlouho neviděl, ta hodina a půl je skoro až žalostně málo. Polanski správný nekňuba, Tate (než jí poctila návštěvou Mansonova Rodina) ani nemusela moc hrát, páč už jen při pohledu na ni se tají dech, ale hlavní hvězdou je tu pro mě "upírobijec s Einsteinovským lookem" Jack MacGowran. Úžasné atmosféře dopomáhají ještě (i když umělé) závěje sněhu a správně gotické prostředí upírského hradu. Jo a abych nezapomněl, místní vampíři jsou taky fajn.

Fízlové, hajzlové (2013)

Jestli to dr.horrible nazval antikomedií, tak já tomu říkám rovnou antifilm, nihilismus ve svý ryzí podobě, aneb natočili jsme si film, kde si (ne)děláme prdel z cajtů (protože už každý malý děcko ví, že EjSíEjBí), je nám úplně ukradený, co na tenhle film bude kdo říkat, vlastně je nám jedno úplně všechno, protože i když se snažíte sebevíc, stejně se vždycky najde nějakej arcidick, co vám to vomlátí o ksicht. A ani to nemusí být fízl. Jinak nejlepší na celým tomhle... filmu je, jak jinak, sám God of Fuck, Marilyn Manson, jehož retardovanej teenager posouvá herectví do novýho kosmíru, che. A já teď nevím, co s tím, že se mi něco takhle weird zatraceně líbilo...

Koupili jsme ZOO (2011)

Snížit své očekávání na minimum, přistoupit na Crowovu hru a tenhle cukr, obalený v cukru, zalitý javorovým sirupem a obalený v druhé vrstvě cukru si prostě snažit užít- v takovém případě si tuhle ZOO zamilujete, nebo se do ní budete chtít aspoň ještě jednou vrátit. Ne, tenhle film fakt nenabízí nic nového, provar už stokrát viděnej, ale všechno je to prostě takový... hezký. A člověk (o to spíš někdo, kdo do sebe láduje jeden horor za druhým) občas potřebuje takové to filmové pohlazení... A jak už to tak u Crowových filmů bývá, prim tu hraje skvěle vybraný casting (a hudba, ofkórs).

Nedotknutelní (2011)

Ano, je to přehypovanej film, páč zas tak dobré, aby se to mohlo válet v tunajší top ten, to není, ale pokud máte chuť na pohodovou, celkem inteligentní komedii, tak... ale co, stejně už Nedotknutelné každej viděl, takže škoda slov (tuše) :-) A Omar Sy dělá tak padesát procent filmu, neskutečnej sympaťák. Ale líbilo se mi, že se Nedotknutelní dokázali vyvarovat zaběhnutému klišé s nerudným arogantním boháčem, Philippe byl správnej rebel. Jo, takhle nějak mají vypadat komedie, při jejichž sledování vám nebude trapně.

Drahý zesnulý (1973)

Věřím, že v sedmdesátých letech to muselo lidi docela nadzvednout, stejně tak věřím, že pro spoustu hororových nadšenců je Arnold srdeční záležitostí (páč z iks důvodů to má náběh na kultovku), ale mě to prostě nijak zvlášť nezaujalo. Kvituju "britský" suchý humor, hezké ex/interiéry a samotnej originální námět. Jinak tohle se s hororem moc nepotkalo, ale jako černá komedie to celkem šlape.

The Night of the Doctor (2013)

Hezká mini-epizoda, škoda jen, že to nejslabší na ní je sám Doctor, McGann mi prostě jako Doctor nesedí. Ale ten závěr byl, slovy Desátého, brilliant! :-) K vidění zde.

Pojďte se mnou létat (2010) (seriál)

Snad ještě lepší než Lucasův a Walliamsův předešlý projekt Little Britain, páč přízemní a trapné vtipy (zvracení apod.) nahradili humorem... ne, nebojte, o sofistikovanost tu ani tentokrát nezakopnete, ale je to zase bžunda nehorázná, tihle dva jsou prostě týpci, jejichž schopnost odehrát tucet charakterů, je neskutečná, hlavně Lucasova černošská prodavačka kafe Precious, to je výkon na Oscara :-)) Ale i Walliamsův imigrační úředník je libovej. Skvělá práce, borci, tak šup lup s něčím dalším.