Dnes neumírej (2002)

Jedna z nejhorších bondovek. Natočená jakoby bez zájmu, bez citu. Navíc už je ve filmu cítit jistá scénáristická křeč, kdy autoři už poněkolikáté sahají do stejné studny nápadů...Ani ten Pierce nemůže vyšvihnout tenhle film do nadprůměru.

Na ostří nože (1997)

Takto by měl vypadat každý správný dobrodužný film. Plný napětí, skvělých hereckých výkonů i krásné přírody.

Drž hubu! (2003)

Už jen kvůli těm Renovým "koňským" očím :))

O myších a lidech (1992)

Výborné převedení Steinbeckova díla do filmové podoby. Malkovich by za Lennieho zasloužil Oscara.

Silent Hill (2006)

Hororové orgie se nekonají. Je to jen další ze záplavy novodobých hororů. Baví to celkem uspokojivě, atmosféra slušná...Některé scény byly ovšem vynikající, to se filmu musí nechat. Dávám za tři...a na film už se asi v životě nepodívám:) Jednou stačilo.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Hned na začátku bych chtěl říct, že tohle není film pro každého. Ocení ho hlavně příznivci Boba Dylana (díkybohu, že jsem jeden z nich). Je to rozhodně originálně natočené, často jsem se však v ději (jestli se tak dá nazvat) ztrácel, možná mělo být nějak jednodušeji podané vystupování těch 5-6 herců, kteří měli hrát Dylana v různých životních obdobích. Rozhodně to však není špatný film, jen to chce se do něj ponořit, přemýšlet nad ním, nad charakterem všech postav...Některé ze situací však byly geniální - viz.povídání s Ginsbergem z jedoucího auta:) U mě by to bylo za 3*, hudba film však staví o stupínek výše. P.S. Osobně dám ale vždy radši přednost No Direction Home od Scorseseho...;)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis dokazuje, že je stále ve formě i na stará kolena. Film hýří neskutečně krásně natočenými scénami, které někdy sice jsou trochu přitažené za vlasy (stíhačka x kamion), ale spolu s výborným příběhem se na celý film dívá jedním dechem.

Maratónec (1976)

Ještě nějakou dobu po skončení snímku mi lezl po zádech dost brutální mráz...Skvělý Hoffman a snad ještě lepší zubař Olivier, kterého můžu vždy a všude. Jeden z nejlepších "napínáků" v dějinách!

Malý obchod hrůz (1960)

Mám z tohohle filmu dost rozpolcený pocity. Dost vtipů je hodně povedených, dost je "trapných" (jak řekl dobytek, vtipné byly maximálně v éře grotesek). Jack Nicholson ovšem pohladí po duši, možná škoda, že jeho šílenec nedostal ve filmu větší prostor. Rozhodně by to snímku jen prospělo. Takhle jen slabší 3*.