Pozemšťan (2007)

Já nevím. Původní myšlenka jistě dobrá a neotřelá, ale způsob jakým byla podána zdál se mi poněkud laciným.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Nejlepší díl trilogie!(vlastně tetralogie)...Skvěle zrežírovaná zápletka s hledáním Svatého Grálu, krásný vztah mezi Fordem a Connerym plný narážek a dvojsmyslů:) A taky jedinečný humor, který hlavní hrdiny neopouští ani na hranici smrti. Jeden z TOP filmů.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Dvojka Indiana Jonese není tak dobrá jako suverénní trojka, ale (až) po několikerém zhlédnutí mi přijde kvalitativně zcela na úrovni jedničky. Indy v nejlepší formě v souboji s velmi solidním plešatým zlounem.

Americká kletba (2005)

Přiznám se, tenhle film jsem si pořídil hlavně kvůli mému oblíbenci Donaldu Sutherlandovi. A ten zahrál nadprůměrně a nezklamal....Ale co se týče filmu nejsem z toho nějak unešený. Do zhruba půlky filmu jsem měl příjemný čtyřhvězdičkový pocit, pak se příběh začínal zamotávat a konec šel nějak mimo mě. Škoda...mohlo to u 4 hvězd zůstat. Jinak jsem překvapen jak režisér dokázal skvěle zpracovat taková klišé jako vrzání podlahy a dveří, otevírání oken atd. Při tom mi běhal mráz po zádech. Ale jen to bohužel film nedělá. Tak snad příště Donalde.

Východní přísliby (2007)

Vůbec jsem nevěděl co od tohoto filmu čekat. S Davidem Cronenbergem jsem zatím neměl moc zkušeností. Tento film jsem viděl na základě hodnocení tady na čsfd. A nezklamal. Režisér popisuje velmi naturalisticky londýnské podsvětí, ukazuje krutost a špínu, kterou je Londýn prolezlý právě díky mafii a gangům. Příjemně překvapil mě výkon Vigo Mortensena. 4 hvězdy

Záhada Blair Witch (1999) odpad!

Ani záchvěv, ani maličký vyděšení, nic z toho u mě nenastalo. Maximálně tak nuda...

Simon and Garfunkel: Concert in Central Park (1982) (koncert)

Hello darkness, my old friend,I've come to talk with you again, Because a vision softly creeping, Left its seeds while I was sleeping, And the vision that was planted in my brain Still remains Within the sound of silence. Tahle píseň mě vždycky dojme....a na tomhle koncertě je podaná naprosto precizně, jako všechny písně...

Pahorek (1965)

Bezprostředně podané a skvěle obsazené. Skvělé převedení Pahorku z písku na stříbrné plátno!

Než si pro nás přijde (2007)

Příběh o nezlomném přátelství a kamarádství, příběh o lidské nezdolnosti a o tom, že není třeba bát se smrti. Příjemný film s pomalejším rozjedem, avšak s o to emotivnějším koncem.

Čarodějky (1990)

Kniha je absolutně skvělá a film rozhodně není o moc horší. Výhrady by se našly, ale jinak nejsem nespokojen.