Freemind

okres Karviná

homepage

1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50
    • 5.4.2016  09:19

Scéna honičky (která zabírá dobrou 1/3 filmu) je sice parádní, ale je to taky jediná věc, která ten film vytahuje z hluboké podprůměrnosti. Od začátku je vidět, že šlo o zoufale amatérský počin - herci, scénář, zvuk, střih... Technicky je to na úrovni sedmdesátkového porna. Nahlas jsem se zasmál u jedné noční honičky, kdy je celých 10 minut vidět jen tmu a reflektory aut, takže divák většinou neví, zda aktuálně sleduje policisty nebo zloděje. Takže pro fandy dobrý, ale jinak nebrat. Skutečné, mistrovsky natočené "autoklasice" - filmům typu Vanishing Point, Bullitt atd. - to nesahá ani po kotníky.

• 30.3.2016  07:52

Chápal jsem z toho tak jednu třetinu, ale stejně se mi to líbilo. Hezký, dvouhodinový výlet do světa finančnických hajzlů.

• 29.3.2016  20:18
    Náklad 200 (2007)

Thriller s lehkou příměsí gore - hnusně natočený hnusný příběh z hnusného prostředí. A v pozadí snad nejvíc iritující soundtrack v historii kinematografie.

• 23.3.2016  16:56
    Fúsi (2015)

Příběh dobráckého obra ukazuje, jak hnusně se společnost dokáže chovat k lidem, jejichž jediným proviněním je to, že nezapadají do škatulek. Jakž takž je přijmeme, pokud jsou cool - tichý, nenápadný Fúsi si to ale vyžere doslova od všech. Čím víc se snaží, tím větší lejno dostane na oplátku. A přesto to zkouší dál. Krásně smutný film.

• 21.3.2016  07:56
    Berani (2015)

Dojemná i groteskní dramedie se silnou převahou hořkých okamžiků. I když i ten chlad podivným způsobem hřeje. Jeden z těch filmů, který je tak hluboce srostlý místem původu, že by nemohl vzniknout nikde jinde na světě.

• 16.3.2016  11:48
    Švadlena (2015)

Australská kinematografie je hodně zvláštní - někdy ten mix klapne, jindy zkolabuje. A tohle je spíš ten druhý případ. Takže jen heslovitě: Přímočará, jen místy vtipná komedie. Ledabyle vystavěné drama. Hezká kamera a australské krajinky, příjemná hudba.

• 15.3.2016  14:24
    Room (2015)

Taková normální fritzlovština. Naprosto nenápadný film, který ale dokáže překvapit, dojmout i zrychlit tep. Velmi, velmi silné čtyři.

• 15.3.2016  14:16

Na papíře to vypadalo velmi slibně - Weira mám rád, exotická prostředí taky, filmy o naivních útěcích od civilizace taky... Přesto to nezafungovalo. "Pobřeží moskytů" má zajímavou atmosféru, ale zápletka je přitažená za vlasy, po celou dobu pořádně nenaskočí a nakonec dospěje do přemrštěného finále. Posledním hřebíkem do rakve bylo jako vždy ultrahnusné synťákové kvílení Maurice Jarre'a. No nic. Odškrtnuto, brzy (snad) zapomenuto.

• 10.3.2016  17:07
    Spotlight (2015)

Instant classic. Vážné téma je naservírováno s Fincherovským šmrncem, takže divák zkousne i mírnou ukecanost tohohle dvouhodinového honu na przniče ministrantů. Bravo.

• 10.3.2016  17:04

Jak nemám rád soudní dramata, tak tohle mi sedlo. Dokonce i Nicholson - kterého jinak považuju za herce jednoho ksichtu - se tady dost vytáhl. Díky vypiplané kameře film dodnes prakticky vůbec nezestárl, pár vrásek mu přidává jen úděsná synťáková hudba. Solidní čtyři.

• 28.2.2016  19:57

Hahaha. Not. Pár světlých okamžiků to má, ale je to jako lovit perly v hnoji.

• 28.2.2016  19:54

Jedničku jsem ještě nějak protrpěl, tohle jsem už ale nedal. Neny ftypny.

• 24.2.2016  21:01
    Humr (2015)

Surrealistická černohumorná perlička. Celkové tempo sice hodně kulhá, ale nálož rozkošně jeblých nápadů je tak silná, že jsem nakonec přestal hnidopišit a bezvýhradně si to užil. Plameňáci v lese. Kvílící sebevražedkyně. Muchlování na kytarovém koncertě. Elektro diskotéka. Komunikace pomocí tajného tělesného kódu. Plně souhlasím s hodnocením, které se tady někde mihlo - je to nejvíc autistický film, jaký kdy vznikl. Nechápete? Podívejte se, pochopíte.

• 21.2.2016  09:18
    Trumbo (2015)

Ještě horší než Suffragette. Klíčová událost dějin XX století, strhující, skutečné osudy... a ta hovada to natočí a zahrajou na úrovni "Sám doma 3". Ostuda.

• 21.2.2016  09:08
    Steve Jobs (2015)

Slabé jako Jobs po chemoterapii. Boyle je schopný rejža, Sorkin je schopný scenárista - přesto spolu vytvořili perfektně vytvarovanou ledovou kostku, která nevyvolává žádné emoce.

• 12.2.2016  20:54
    Catching Milat (TV seriál) (2015)

Kluci australští se vcelku pochlapili - asi dobře věděli, že Milat se za ty roky stal temnou legendou, a tak do toho šli naplno. Televizní kořeny tady vyčnívají jen u některých hereckých výkonů (včetně titulní role), jinak je to solidní krimi drámo podle šablony "masový vrah mezi námi". Slabší čtyřka.

• 12.2.2016  20:47

Bídná zívačka s vizuálem - sice zručně, ale přece - nakradeným od Scorseseho.

• 12.2.2016  20:45
    Sufražetka (2015)

Zajímavý kus historie, vážné a důležité téma... a hluboce podprůměrná produkce. S takovou tu rovnost pohlaví nevybudujeme.

• 11.2.2016  20:31
    Suburra (2015)

"Suburra" je vizuální bonbónek natočený naprosto sebejistě a bez mindráků, scénář jde přímo na solar, ani jedna věta tady není navíc. Plný počet nedám jen kvůli lehké klišovitosti některých klíčových momentů, ale to je maličkost... Takhle mají vypadat evropské thrillery, panstvo!

• 3.2.2016  14:07
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Hloupý pokus o resuscitaci mimomemské mrtvoly. Vizuálně i obsahově to stále smrdí devadesátkami, na rozdíl od originálních řad to ale není ani trochu roztomilé. Trestuhodně líné technické provedení doplňuje debilní, přestřelená zápletka, která splácala dohromady snad všechny dnešní konspirační teorie. Nasaďte si alobalové čepičky, jedeme z kopce.

• 29.1.2016  17:28
    45 let (2015)

Slušné vztahové drama lehce bergmanovského rázu. Ústřední motiv iracionální žárlivosti a bezmocnosti v souboji s dávno mrtvou sokyní je naprosto perfektní nápad, takže jsem se ani trochu nenudil; naopak - užil bych si to víc, kdy byl děj ještě o něco pomalejší a protkaný jemnějšími nuancemi. Celkem ale spokojenost, spravil to chmurný, otevřený konec (prý "happy end" - svatá prostoto!).

• 22.1.2016  11:48
    Město (2010)

Příjemný, ale trochu ukecaný mix mezi dramatem a akčním filmem. Tři hlavní výtky: dlouhá stopáž, absence jakékoliv sympatické postavy, rozviklaný dramatický oblouk. Až jednou Affleck přestane používat své filmy jako záminku pro prezentování bicáků, bude z něj hodně dobrý režisér.

• 22.1.2016  10:54
    Mokřina (2014)

Nevšední kombinace temného thrilleru a vyprahlé, sluncem vysušené španělské vesnice. Dvojice detektivů se musí poprat nejen s brutálními vraždami mladých holek a pletencem vztahů mezi obyvateli prašného zapadákova, ale taky se stíny vlastní minulosti. A byla by to průměrná krimi, kdyby ji neopepřila retro atmosféra, většinou hezký, místy úchvatný vizuál a hlavně několik intenzivních scén s kultovním potenciálem (noční honička, závěrečný hon v rákosí). Jo, a horda něžných hipísaček. Me gusta.

• 20.1.2016  11:35

Sám o sobě je to poměrně zdařilý thriller, příběh o schopnosti sebeobětování. Ve srovnání s francouzským originálem ale tento americký remake nakonec vyznívá dost rozpačitě - pár silných okamžiků (rozloučení s otcem, všechny sekvence útěků) se nakonec utopí v záplavě hluchých míst.

• 12.1.2016  18:08

Tom Hooper i Eddie Redmayne mají - na rozdíl od hlavního hrdiny, chňo, chňo - koule, že se pustili do téhle látky. "Dánská dívka" je esteticky úchvatné, bravurně natočené drama, které bylo bohužel sestřeleno za letu nedomrlým scénářem. Nu což, stejně doporučuju, protože taková okénka do historie mě baví.

• 12.1.2016  17:58

Slušně natočený, ale ve všech ohledech průměrný špionážní "thriller" - v uvozovkách, protože napětí byste tady hledali opravdu marně.

• 3.1.2016  23:18

Po "Birdmanovi" jsem nad Iñárritem téměř zlomil hůl, ale ono to s ním možná nebude až tak špatné. Frajeřinky ho sice nepustily (jen vyměnil one-shotový běžící pás na dogmácké pravidlo "bez umělého osvětlení"), na rozdíl od ptákochlapa jsme se ale tentokrát dočkali i kvalitního scénáře. A ještě že tak, protože promrhat Glassův epický příběh na artovou masturbaci by byl obrovský hřích. Výsledek? "Revenant" je úchvatné, brutální drama - drsné jako příroda, ve které bylo natočeno. Prst nahoru pro Hardyho a Gleesona, Di Caprio dobrý průměr.

• 3.1.2016  23:05
    Osm hrozných (2015)

Tříhodinové samplování Il Grande Silenzio. Po Djangovi jsem si myslel, že nic horšího už Tarantino nenatočí. A helemese - překvápko.

• 26.12.2015  18:25
    Marťan (2015)

Napínavé, zábavné, slušně natočené vesmírné drama, které si nehraje na žádné velké umění. Nenudilo, jednou stačilo.

• 26.12.2015  10:31
    Birdman (2014)

Trapná artová pozérština. A to mi artové pozérštiny obvykle nevadí.

1 2 3 4 5 6 7 13 26 38 50