• Western

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Tentokrát se autoři úplně odtrhli od reality, takže víc než první díl připomíná Turnaj šampionů kdysi tolik populární Hry bez hranic či Pevnost Boyard. Ani tady nebyl cítit strach a vypadalo to víc jako by se parta kamarádů přihlásila do podobné dobrodružné televizní soutěže.

The Hole in the Ground (2019)

IMO v dnešní záplavě okoukaných hororů tento poměrně snadno vyčnívá. Za mě jeden z těch lepších žánrových kousků roku 2019.

Random Acts of Violence (2019)

Docela zajímavé, ale taky hrozně zrežírované. Nejlepší na filmu je název.

Pokoj 1408 (2007)

Poctivě natočený strašidelný pokoj (dům). Připomnělo mi to stylem Carpenterovo Šílenství. Spousta skvělých nápadů na malém prostoru, v paměti uvízne dvojník, nekonečná římsa, živé obrazy, sníh.... Napětí je dobře gradované, úvod je nejsilnější částí, strašení ve středu víc znepokojivé než děsivé. Největší slabinou je tak trochu závěrečné rozuzlení.

Balík dolarů (1966)

Někde mezi 3 a 4. Díky přehrávajicímu Hunterovi a Silvovi je to zapamatovatelné. Morriconeho soundtrack je též zábavný. Časem mi film připomíná jiný SW - Návrat Ringa.

Hrůzná minulost (2012)

Dalo mi práci film dokoukat. Skoro nic se v něm neděje a snad každá scéna je zbytečně natažená. Hezky natočené, ale to je tak všechno. Potenciál tu byl, avšak režisér neumí pracovat s napětím, tak je to takové unylé. Co ten duch? Proč vždy musí komunikovat v hádankách? To mě nebaví, protože to.nedává smysl a je.to oslí můstek jak z videohry.

The Dark and the Wicked (2020)

Skvělá atmosféra a kamera, herci jsou též dobří, ale bohužel též velmi zdlouhavé a nezvládnutá gradace sledu událostí. Vyloženě pomalý film, na který musíte být naladěni.

Vlk ze Snow Hollow (2020)

V rámci mysteriozního žánru to mohl být klenot, kdyby bylo podrobnějšího vysvětlení. Samotná zápletka je dostatečně záhadná a režie a hudba vynikající, film se ale věnuje víc postavě šerifa a jeho vztahům než samotnému vyšetřování. I tak mě film velmi bavil.

Host (2020)

Seance po internetu a někde v půli přijde i ten bubák... Zajímá tohle vůbec někoho? Žádný příběh, ploché charaktery, zkrátka nic, co by zaujalo, takže i ta necelá hodina mi přišla zdlouhavá.

Lov (2020)

Pátá hvězdička za výstižný popis Demokratů....