Ve jménu Krista (2016) odpad!

Připomnělo mi to italské, náboženské, televizní filmy z osmdesátých let. Děsná nuda. Ale k uzoufání. Umyté vlasy Fiennesovy, jak na na cvičišti, tak na bojišti, mě doslova vytáčely v každém záběru.... Slabota. Tohle se nepovedlo.

Máří Magdaléna (2018)

Předně: Joaquin Phoenix je v roli Krista famózní! Takto si ho představuji. Démonický, charismatický, na hranici šílenství a navíc živočišně přítažlivý. Už jen kvůli němu stojí film za shlédnutí. Celkově: Roony mě přesvědčila a bavila, dokonce se dá napsat, že se mi líbila. Celý příběh je inteligentní, logicky vystavěný, samozřejmě předpokládá aspoň jakous takous znalost když už né přímo Bible, tak historie, ale řekla bych, že by mohl být schůdný i pro ateistu. Hudba Johannsona je tradičně vynikající, škoda ho, veliká škoda.... Vyhovovalo mi komorní pojetí a líbila se mi dobrá kamera. Závěrem chci vyzdvihnout, že se snímek obešel bez padesáti litrů prolité krve, (jak jsme mohli přes dlaně na očích sledovat ve filmu Umučení Krista) a také docela zajímavé vykreslení postavy Jidáše. Mezi filmy k danému tématu patří jistě mezi to nejlepší, co bylo natočeno. Samozřejmě na Život Briana to nemá. K postavení žen v době raného křesťanství: někteří historikové se domnívají, že zpočátku šířili víru jak muži, tak ženy. Dokonce, že ženy vedly i mše. Církev toto samozřejmě popírá, neboť je jasné, že jim představa žen, které mají rodinu a mužů, kteří také chtějí mít rodinu celá staletí neseděla ekonomicky do krámu. Zavedl se tedy celibát a ženy -kněžky se označily za nesmysl. Přestože feministickým hnutím naprosto opovrhuji, osobně mi úloha žen v raném křesťanství smysl vcelku dává. Takže v pohodě.

Vražda v Orient expresu (2017)

Ale tady pozor! Keňák jako Poirot vůbec není špatný! Naopak! Podívala jsem se na toto zpracování s počáteční skepsí, mám ráda počiny s Ustinovem, Fiennym i Suchetem a nakonec jsem mile překvapena. Hvězdné obsazení nezklamalo, v druhé půli to protagonisté rozbalili doslova jako na velkém jevišti, nádherná hudba, strhující finále (přestože všichni víme..., ale tohle Branagh prostě umí...) a navíc příslib dalšího pokračování, konkrétně Smrti na Nilu. Se těším! A Orient Expres si někdy zase ráda pustím.

Blade Runner 2049 (2017)

Problém je, že mě to nebavilo. Na třikrát a stále nic, čili to vzdávám. Ale uznávám, vizuálně, zvukově a hudebně to nebylo špatné.

Noční hra (2018)

Zábava! :-) Inteligentní dialogy, vkusný humor, sympatické obsazení, svižné tempo, Rachel mě bavila ve všech záběrech. Povedený film. Více takových!

Tomb Raider (2018)

Alička má sice silnější krk než pas, ale jinak se mi líbila ohromně! Celkové pojetí alá Indiana Jones je osvěžující a fajn. Dobrá zábava, předčilo to mé očekávání. Pochvala za hudbu, za neukecaný scénář a za civilní look Lary!

25. Český lev (2018) (pořad)

Vladivojna la ...a- otřesná. Arogantní, nesympatická, nevychovaná, to, co předvedla se svým "hudebním tělesem" byl děs. Hudba byla pěkná jenom v momentě, když hráli Mišíci . Adéla výborná, jako vždy, ocenění herci i tvůrci mi vyhovují, i když( nic proti Petře Špalkové) Sabině Remundové jsem lva přála více. Politika. Tak je jasné, že vzhledem k tomu, co se v naší společnosti a na Slovensku momentálně děje, že se k tomu lidé rádi vyjádří. Nevadilo mi to. Ale hudební vložka byla vážně děsná sračka.

V pasti (2016) (seriál)

Luxusní, hustá, mrazivá, v mrazu se odehrávající, poctivá, klasická islandská kriminálka. A ta hudba! Johannssona je vážně veliká škoda! Těším se na druhou sérii! Vyšetřovatel- viking v hlavní roli byl TOP!

Nit z přízraků (2017)

Naprosto zbytečné dvě hodiny mého života. Jedna hvězda za záběry na ruční šití velkých rób. K filmu: odporní všichni, nesympatičtí všichni, děj nula, nechutné záběry na hnusné ksichty, Krieps škaredá jak noc, Day- Lewis smrděl z plátna, Manville byla na ránu vždy a všude.. Panoptikum zoufalství! Andersona za Magnolii nesmírně obdivuji, ale tohle se mu vážně nepovedlo. Jeden z nejpřeceňovanějších filmů letoška. Toto a The Florida Project. Dvě totální sračky.

Velká hra (2017)

Bezesporu zajímavé téma. Holka je vychcaná jako mraky, nevěřím absolutně vůbec, že s mafiánama netáhla, verdikt soudu je mi toho důkazem. Tahle Molly má hooodně dlouhé prstíčky, pohybovala se roky mezi vlivnými, to by pochopil i blbec... Jessica vypadá jako coura od cesty, ale hrála dobře. Co mi nesedlo, bylo psychologické rozpitvávání jejích běsů z dětství, tahle linka tam být neměla, ale po Jobsovi, kterým mě Sorkin doslova vytočil, dávám za 4.