Trestanec (2017)

Bývalý makléř nyní potetovaný pornomotorkář Coster-Waldau a s ním banda polonahých pražských taxikářů. Hodnocení nakonec dávám lepší, než by se mohlo z předchozí věty zdát. Film se dá dokoukat a celkem si ho i užít a to i navzdory absenci logiky a celkové nevěrohodnosti hlavního představitele.

Sejmout zabijáka (2011)

Solidní mafiánské retro s dobrým obsazením, tedy Ray Stevenson mne tedy moc nebral, ale v podpůrných rolích Christopher Walken, Linda Cardellini, Vincent D´Onofrio, Fionnula Flanagan a dokonce i Val Kilmer byli velmi dobří. Na to, že šlo o film o Irovi z Clevelandského podsvětí, které ho jsem předtím neznal, jsem si ho užil, stejně jako dobré dialogy pronášené tu s irským tu s italským přízvukem. Trochu mne překvapilo, že na židli výkoného producenta tu seděla Tara Reid.

Přísně tajné! (1984)

Pro mne příjemné překvapení, obával jsem se bůhví čeho, ale nakonec je to asi nejlepší film s Val Kilmerem jaký jsem viděl. Parodie na kdeco, od bondovek přes filmy s Elvisem až po Modrou lagunu, je dost povedená a obsahuje je i přidanou hodnotu v podobě podvodní westernové bitky a několika zajímavých vedlejších rolí (škoda že nedostali o trochu víc prostoru) Petera Cushinga a Omara Sharifa. Také mne překvapilo, že hudební čísla opravdu nazpíval Val Kilmer.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Je to dlouhé, tmavé (černoši (i číňani) v tunelu), chaotické (extrémně) a tvrdí to, že to má něco společného s artušovskou legendou. Možná kdybych to viděl na velkém plátně ve 3D, že bych tomu nasolil o jednu hvězdu víc za akci, ale takhle jsem většinu času nevěřícně kroutil hlavou a věřím, že tohle je opravdu jeden z filmů, který mi v hlavě rozhodně dlouho neuvízne.

The Ghazi Attack (2017)

Tvůrci si vzali za úkol, že zpracují jednu z částí Indicko-Pákistánské války z roku 1971. Vzhledem k tomu, že si vzali část týkající se ponorek, tak provedli podrobnou přípravu - podívali se na několik filmů o ponorkách (minimálně viděli The Hunt for Red October, pravděpodobně Das Boot a možná velmi možná ještě viděli Wing Commandera). Od každého si vzali něco a následně natočili tento film. Výsledkem je zvláštně zastaralý film - ne technologicky, ale způsobem vyprávění - ať už jde o extenzivní používání textových vysvětlivek (extrémní úvodní monolog s varováním byl fantastický), dialogů (pokud tedy titulky nelhaly), digitálních efektů (ty byly snad ještě horší než u toho Wing Commandera a ten je přece jenom z roku 1999), apod. Herecké obsazení bylo solidní (i když ani jednoho z herců jsem předtím neznal), Kay Kay Menom jako Sikhský kapitán je vynikající, Rana Daggubati jako jeho zástupci je o trochu horší, ale pořád velmi zábavný a Rahul Singh jako pákistánský kapitán byl správně sveřepý (i když mne chvílemi zneklidňovalo, že mi připomínal Ilju Racka). Stopáž je na indické poměry milosrdná a dobře využitá. Kdo překousne notnou dávku nacionalistického patosu, dostane solidní firm o ponorkách, který se sice zdaleka nemůže rovnat svým předchůdcům, ale stále se jedná o zábavné dílo.

Žraločí tornádo 5 (2017) (TV film) odpad!

V tomhle díle to schytává kdeco a celkem nevybíravě, škoda, že je to tou nejtupější formou a vždy aspoň třikrát zdůrazněné aby to i ti největší retardi pochopili a mohli si u toho spokojeně zahýkat jak pochopili pointu. Tara Reid vypadá čím dál tím hůř a možná by tvůrci mohli pro příští díl zauvažovat o tom, nahradit ji opravdovým robotem - výsledek by přece jenom mohl být snesitelnější. Opravdu mne mrzí, že po lehkosti prvního dílu zde již opravdu není ani památky.

Dead Awake (2016)

Průměrný (a nepříliš hororový) film, scény plné klišé, podprůměrný strašák, nudní a nezajímaví hrdinové (kteří se navíc všichni bůhvíproč obětují pro hlavní běhnu) to celé zabalené v plných 100 minutách. Víc než jednu hodně omlácenou hvězdu opravdu nemohu dát.

Probuzení (2007)

Hayden Christensen mě zatím nepřesvědčil o tom, že by jako herec za něco stál a stejně tak i Jessica Alba na tom u mne není o mnoho lépe - i když ta má za sebou alespoň Sin City. To by u tohohle filmu nebyl ten hlavní problém, tím je rutinní zpracování a (alespoň u mne) jasná předvídatelnost. Potom člověk jen zdlouhavě čeká než se postavy konečně dostanou k nepřekvapivému finále. Za mne jde o horší a hlavně nudnější průměr. Škoda, věřím, že kdyby téma bylo zpracované jinak šlo by o zajímavou podívanou - viz kupříkladu Johnny Got His Gun z roku 1971.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Super výběr hudby a skvělé záběry prostředí. I ty bojující potvory jsem si užil, i když podle mne ty dvounohý ještěrky za moc nestály. Co mne ovšem vadilo dost, byly hrozné dialogy a obzvlášť postava Prestona Packarda (S.L. Jackson), ten cokoliv co vypustí z úst je buď těžko uvěřitelné, bez logiky, naprostá hovadina, rádoby drsná hláška a nebo libovolné kombinace předchozích čtyř. Tvůrci si nehrají na žádné velké umění (což je v tomto případě jedině dobře) a sází na zábavnost, kdyby lépe zvládli práci s postavami (buď je zpracovat lépe, nebo naopak je trochu seškrtat a nechat víc prostoru fauně) tak bych dal i vyšší hodnocení.

Rytíři (1981)

Hrozná stopáž je to co v tomto případě zabíjí všechna malá pozitiva, která tento film mohl mít. Dívat se skoro dvě a půl hodiny na varianty stále téhož (v tomto případě rytířská klání na motorkách) je samo o sobě dost hrozné, ale dívat se jak to dělá moralizující Ed Harris a jeho parta cirkusáků, je přímo otřesné. Film má i pár vtipných momentů, ale bohužel je jich jako šafránu.