Hvězdná brána - Pokrevní pouto (1997) (epizoda)

Výborný Bra'tac (Tony Amendola), ale to je na tomto dílu tak všechno. Jinak objevíme Teal'covu otravnou rodinu (která se s dalšími díly bude jenom zhoršovat) a navštívíme starý známý Chulak.

37 (2016)

85 minut se táhlo překvapivě strašně dlouho a člověk se musel prokousat strašnou vatou, než se dobral k velmi chabé pointě.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nemám nic proti adventistům a už dávno pryč jsou doby kdy mne náboženský fanatismus zvedával ze židle. Zde mne nicméně vytáčel Andrew Garfield (zatím jsem ho neviděl v roli, kde by mi byl sympatický nebo kde bych si myslel, že to dobře zahrál) a vzhledem k tomu, že je tam většinu času tak to z mého pohledu filmu rozhodně neprospívá. Když se film dostane do fáze bojů na Okinawě tak se to trochu zlepší i když přibude patosu a některé věci si mohl Mel Gibson vyloženě odpustit (voják beží s mrtvým tělem jako štítem, resp jednou rukou drží mrtvé torzo a druhou střílí - v tu chvíli je nesmrtelný a jenom jeho zákrok zastaví kupu Japonců). Nejvíc bych asi ocenil herecký výkon Hugo Weavinga v roli otce hlavní postavy - ten mi přišel z celého ansámblu asi nejpřesvědčivější.

Korunovační klenoty (2011)

Neúměrně dlouhé nezábavné drama plné hromady nesympatických a nezábavných (občas vyloženě mě štvoucích) lidí. A ty podvodní mezihry mě taky dost vytáčely.

Star Trek: Of Gods and Men (2007)

Oproti strašlivým Star Trek Renegades se jedná o solidní (vedlejší) startrekovský film. Jak již mnozí zmiňují rozpočet nebyl velký a je to opravdu vidět (i slyšet) a co se týče hereckých výkonů tak ty jsou tak na úrovni horších dílů The Original Series. Avšak příběh zpracován vcelku solidně a jako hommage to funguje velmi dobře.

Pofoukej mi jahody (1990) (TV film) odpad!

Naprostá šílenost, Petr Markov napsal námět, scénář a texty písní (s hudbou Karla Vágnera) a naprosto nechápu jak mu to mohlo projít. Dialogy i texty písní jsou neuvěřitelně nablblé s rýmy jako "zajíčků/mrkvičku". Také se tam objevují vyloženě bizarní scény jako když Pavel Zedníček hraje na basu (kterou zrovna nemá) ve smyčcovém kvartetu tím způsobem, že vyluzuje jakési citoslovce - případně scéna zpívajícího Císlera, který za zvuků kláves Yamaha komanduje zaměstnance zelinářsko-ovocného velkoskladu. Herecké výkony jsou vyloženě komické a jediný kdo vypadá, že si to aspoň trochu užíval byl Jiří Císler.

MisBehavin' (1978)

Koho by zajímalo co dělal představitel indiána z filmu Predátor, tak ať se podívá tady na to dost divný pseudo příběhový film pro dospělé, kde Sonny Landham hraje postavu Clyda. Ale předem upozorňuji, že stejně jako v Predátorovi je jeho herectví poměrně úsporné a omezí se jenom na pár vět. Jinak film jako takový se dost táhne a vtipy jsou zoufale nevtipné a ano dojde i na vrh dortů do obličeje.

Dr. House - Série 1 (2004) (série)

Nečekal jsem, že tolik oslavovaný seriál má tak schematické díly. Přijde pacient a je mu špatně, přijde jedna dvě diagnózy a příslušné léky a pacientovi je ještě hůř, přijde další kolo diagnóz a léčby a následně buď pacient zemře (v minimu případů) nebo se to ještě zhorší a na závěr je vyléčen. K tomu se často přimíchávají různé nelogičnosti, kdy ani největší baterie testů neodhalí nějakou očividnost nebo relativní banalitu. Nejlepší jsou díly, které zmíněnou schematičnost dodržují nejméně (např. The Socratic Method).

Selský rozum (2017)

Důležitý dokument o likvidaci české krajiny a zemědělství. Ale rozhodně bych vypustil ty divné grafické efekty - proč např. v jedné chvíli vlétávají české vlajky panu Radovi do ucha?