Dr. House - Série 1 (2004) (série)

Nečekal jsem, že tolik oslavovaný seriál má tak schematické díly. Přijde pacient a je mu špatně, přijde jedna dvě diagnózy a příslušné léky a pacientovi je ještě hůř, přijde další kolo diagnóz a léčby a následně buď pacient zemře (v minimu případů) nebo se to ještě zhorší a na závěr je vyléčen. K tomu se často přimíchávají různé nelogičnosti, kdy ani největší baterie testů neodhalí nějakou očividnost nebo relativní banalitu. Nejlepší jsou díly, které zmíněnou schematičnost dodržují nejméně (např. The Socratic Method).

Selský rozum (2017)

Důležitý dokument o likvidaci české krajiny a zemědělství. Ale rozhodně bych vypustil ty divné grafické efekty - proč např. v jedné chvíli vlétávají české vlajky panu Radovi do ucha?

Darth Maul: Apprentice (2016)

Mnohem lepší souboje se světelnými meči než v The Phantom Menace či v The Force Awakens. Hodně dobře zvládnuté po všech stránkách.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Je sice dobré vědět, že Kevin Sorbo je ještě naživu, ale to je tak všechno. Celý "film" jsem protrpěl až do hořkého a nevtipného konce. Jeden z nejhorších kusů co jsem kdy viděl.

Hvězdná brána - Zmrtvýchvstání (1997) (epizoda) odpad!

Pro mne jeden z nejhorších dílu SG1 vůbec. Strašlivě upatlaný díl, kde se člověk nedozví nic nového (a kdo tvrdí opak tak neviděl původní film) a ani celková příběhová linie se neposune ani o milimetr. Andersonův výkon působí tradičně dost toporně a emocionální scény mu vyloženě nejdou. Největší vata v celé franšíze, když pominu Stargate Infinity.

Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Série nabízí množství bojů, sportovních výkonů, podivuhodných meteorologických vlastností a rychlého cestování. Boje nejsou nic světoborného i když draci si odpracují své, ale jiné jsou až nudné (viz celá část výpravy za nemrtvým). Sportovních výkonů je tu hned několik a to v těchto kategoriích: hlubinné potápění (Jaime), hlubinné potápění se zátěží (Bronn), hlubinné potápění pro otužilce (Jon) a nakonec steeplechase Velká ledová (Jon) (teoreticky by ty dvě poslední mohly být součástí triatlonu kdyby se k tomu připočetl ten tělocvik s mečem před tím potápěním). V extrémní zimě nikdo nenosí čepice jelikož si asi potřebují zachovat chladné hlavy (haha) a shodou okolností se jim ani nekouří od pusy. Westeros se nějak smrskl na velikost tak poloviny středočeského kraje či postavy používají nějaké jiné alternativní formy dopravy, jinak si není možné vysvětlit, že se lidé objevují každou chvíli na jiném místě (např. Jon, Jorah, Theon, apod.) a ještě přesně v kritické chvíli. Povahy postav už se úplně utrhly ze řetězů a bohužel to nelze vysvětlit vážností situací, ale spíše kalkulem a snahou o efekt. To že jsou věci jinak než v knihách (ostatně tady už jsme za nimi) jsem už skousnul, takže mi alespoň odpadlo jedno rozčilování. To že Kit Harrington umí pouze jeden výraz to už mne taky nerozčiluje. Ale abych jenom nekritizoval, sérii jsem si docela užil, i když i ty lepší díly obsahovaly části, které ji srážely dolů.

Guns N' Roses - November Rain (1991) (hudební videoklip)

Nechtěně vtipné a (tím pádem) přehnaně patetické video které hudebně zachraňuje od průměru jenom závěrečné kytarové sólo. Klip který je svým způsobem zábavnější než hudba které má sloužit.