Ellmariachi

Ellmariachi

okres Svitavy
Fanoušek především akčních filmů. 35 let.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 24.5.2020  15:47

Problém mám jen se dvěma věcmi. První je hlavní hrdina. Neříkám, že je špatně zahraný, že mi nějak vadí, jenže borec má zjev 17ti letého kluka a hůř se mi věří to, že je obávaným superagentem. Další věc je ta, že mi zde chybí nějaká epická, osudová bitva, událost nebo chvíle která by uvízla v paměti. Kdyby alespoň jedno z toho ve filmu bylo, dal bych klidně 4. Takhle musím zůstat na třech hvězdách. Jenže přiznávám, že krasných a poměrně silných. Je to přesně ten film, který doporučím, i když ho neohodnotím extra vysoko. Vše vypadá poměrně dobře, s vizuálem nemám nejmenší problém. Díky chytrému úvodu věřím, že to takhle někde někdy klidně může být. Svět jak naznačuji vypadá věrohodně a vcelku bavil. Dám tedy 65 procent s tím, že jsem s touhle neškodnou zábavou spokojený.

• 22.5.2020  11:29

Kdo na toto mohl dát prachy? Vždyť to ani na papíře snad nemohlo vypadat úspěšně. Zábavně snad. Ale o vtípek tu až na kopanec do koulí nezavadíme. Jelikož se to celé bere dost vážně. Jenže to co jinde kritizuji, tedy onu vážnost, tak zde vlastně sedí. Celý snímek zachraňují herci. DC hraje drsoně fakt skvěle a HF se snad ani nemusí snažit a jen diky vlasům ve větru poznáte jakou emoci má právě vyjádřit. No prostě pan herec. Olivia je kočka, ale ty šaty po kotníky voe to snad ne... Příběh je takový jaký čekáte, tedy emzáci na divokém západě. Škoda, že tenhle ansámbl nenatočil čistý western. Docela bych si ho dal. 65 procent za pohodovku, která ale neměla šanci na nic víc než fajn průměr.

• 19.5.2020  10:39
    Daredevil - Season 3 (série) (2018)

První třetina série je fakt špatná. Po polovině už to začíná trošku fungovat a poslední 3 díly to všechno tak nějak napravují. Matt je zde neskutečně otravný.Není díl, kdy by si na něco nestěžoval. Všichni se mu snaží pomoct a on se chová jako debil a občas jako ocas. Celý úvod jsem protrpěl, protože všem bylo jasné, že Fisk něco chystá, takže kdyby řada měla jen 10 epizod a celé to uvedení by bylo ve 4ech bylo by to fajn. Střed je místy zajímavý, ale taky mě nijak extra nezaujal. Vybudování záporáka aspoň trošku funguje. Ale z dua Fisk - Dex se dalo vytřískat sakra víc. Poslední díly až na ten s Karen šlapou na pedál, ale za mě už bylo pozdě. Pro mne nejslabší série a 70 procent.

• 8.5.2020  09:17

Můžu říct, že jsem se asi 2x opravdu zasmál. Což je, nezlobte se na mě, na tuhle výkladní Francouzkou výkladní skříň zatraceně málo. Když snímek skončil ve stylu robotických autíček, přišla první vlna pocitů, že tohle se moc nepovedlo. Když jsem si o pár vteřin později uvědomil, že to byl vlastně Asterix dost bez Asterixe a Římanů tak jsem věděl, že tentokrát to šlo mimo mě. Pár vtipných scén, dvě opravdu dobré jinak ale podprůměrný díl. 55 procent.

• 7.5.2020  19:18

A hele! Další velký překvapení. Díky Netflixu, jsem si tenhle kousek o kterým jsem neměl ani šajn dal do seznamu filmů, které chci vidět. Očekávání nula, výsledek hodně dobrý. Film na mě působí, ve všech ohledech. Parta mariňáků, kdy se mi v první půlce pletl jeden přes druhého, vykrystalizovala v bandu, která zachránila LA a celý svět. To že se mi ze začátku vlastně pletli mělo velké plus. Věřil jsem, že jsou dobří, ale že jsou zranitelní a mohou padnout. A taky že ano. Osazenstvo, které se dožilo konce se vyhnulo nespočtu klišé. A těm co ne, na mě perfektně fungovaly. Společný sešup z vrtulníku, nebo třeba vyříkávání si nevyřčeného. Ty emoce umě byly. Další co u mě bylo a fungovalo, byl pocit, že "tentokrát se to třeba nepovede". Ano opravdu díky atmosféře bojů, jsem měl pocit, že kdyby tenhle film nedopadl dobře nešlo by se divit. Protivník byl tentokrát opravdu silný. A neznámo s kým se vlastně vojáci střetli vše jen umocnilo. Když jsme u bojů, akce vypadala opravdu dobře. Vojákům z ní navíc přibývaly šrámy a únava. No to jsem se rozepsal..tak to ukončíme. 90 procent za hodně slušný vojensko/Sci-Fi snímek.

• 3.5.2020  16:59
    Kazatel (2011)

Film je plný kdyby. Představte si, kdyby bylo na film trochu víc peněz. Protože to CGI je odporné. Představte si, kdyby se daleko víc povedl casting. Protože bych nekoukal na tři stejně se tvářící postavy celou dobu. Jediný Karl Urban za něco stál. Nebo kdyby to celé nebylo furt v jakémsi šeru a tmě. To vše dokáži určitým způsobem v rámci trojhvězdy odpustit, jenže kdyby se to sakra nebralo celé tak smrtelně vážně. Jenže bere. Navíc finále je vysloveně slabé. Čekal jsem průměrnou zábavu s podprůměrným filmem. I díky stopáži jsem věřil, že to bude jednohubka která uteče. Bohužel. 49 procent za to, že jsem se až tak nenudil.

• 25.4.2020  21:19

Tenhle film od prvopočátku nehrál na nic jiného než na hodně slušně béčkovou notu. Od prvních informací, přes fotky z placu až po trailery. Takže hned úvodem bych chtěl říct a to bez urážky. Nasrat některým do ruk a nepustit k vodě. Sympaťák Chris si to dává od začátku. Projdeme si klišé jako, chlastám a vezmu to, protože nikdo jiný by to nevzal. Pak si namaže na chleba partu blbců a jde se na věc. Parádní jízda s poměrně přehlednou akcí, 90kově nesmrtelnými hlavními postavami a vším co k tomu patří. U mě velký plus že mladej je postava , které opravdu fandíte ať se z toho dostane. Já Netflixu tleskám. Dovolil udělat něco pro ty z nás, co se rádi vrátí v čase a zabalil do moderního kabátku. A že to něco stálo je vidět. 90 procent.

• 23.4.2020  12:06
    Daredevil - Season 2 (série) (2016)

Druhá série je ve své první polovině trošku nuda. tedy do nástupu naprosto božího Punishera. Pak vše nabere určitý drive. Ten trošku upadne aby poslední díly série nabídly vynikající akční podívanou s trochou mystiky. Ruku k dílu a pomoc přidají kočka Elektra, starouš Stick a nakonec i Frank. Jeho scény mě tedy musím říci bavili rozhodně nejvíc a jeho nekompromisní jednání je výkladní skříní série. Ale postupně a odbočkami rozvíjející se linka Dardevila, Elektry a starouše je taky vynikající. 90 procent za ještě lepší podívanou než nabídla úvodní řada.

• 23.4.2020  11:56
    Daredevil (TV seriál) (2015)

První sérii jsem prolétl tak nějak po shlédnutí naprosto božího Punishera a ať se Matt snažil jak mohl, Frankovi se nevyrovnal. Na druhou stranu se rozhodně jedná o hodně dobrý seriál. Seznámíme se s postavami a vůbec světem okolo Ďábla z Hell's Kitchen. Sem tam se mihne postava pro budoucí znovupoužití. Vyzdvihnout určitě můžu akci. Někdy je opravdu skvělá a krvavá. Gangy v rámci světa působí věrohodně a vše do sebe zapadá. 80 procent. --- 2 řada. se rozjíždí pomalu a slušelo by ji o dva díly méně, má ale něco co na mě platí. Franka Castla. Můžete se na mě zlobit nebo ne, ale když je s Mattiem na scéně, tak se čert nechytá. Možná je to tím, jak jsou postavy napsané, ale pro mě je Jon Bernthal v roli Punishera boží a daleko lepší než Charlie v roli Dardevila. Ale pozor není to kritika. Linka jeho a Elektry je super. S vynikajícím finále. Takže rozhodně ne jen za Franka, ale celkově mi druhá série sedla daleko více. Více akce, více postav a více tak nějak všeho zde zabralo skvěle. 90 procent. --- Třetí série už zdaleka tak nešlape. Její úvod je otravný, stejně jako hlavní hrdina. Záporácké duo jen naznačí jak mohlo být silné. Vedlejší postavy se ale dostávají hodně do popředí a dozvídáme se i něco o jejich rodinách. Mezi tím se buduje podklad pro poslední díly, ale je to zdlouhavé a často zbytečné. Finále ujde, ale jedná se jednoznačně o nejslabší řadu, kdy kolikrát máte problém nefandit aby Matt nedostal pořádně přes držku. 70 procent.

• 21.4.2020  01:32

Škoda. Docela jsem se na dokument těšil. Věděl jsem, že to na začátku, respektive v dětství s fotbalem neměl snadné. Ale čekal jsem, že právě z období před Atl Madrid a nebo právě start tam, bude v dokumentu daleko víc do hloubky. Nebo třeba aféra okolo námluv s Barcelonou. Bohužel se tak neděje. Až na výjimky sledujeme jak AG všichni chválí a sestřihy z MS v Rusku. No a protože to točí Frantící, tak si i popláčeme. Griezmanna mám vcelku rád, je to sympaťák, ale dokument je slabý a nic nového neříkající. 60 procent

• 20.4.2020  11:57
    Dredd (2012)

Kdysi jsem si řekl, že dám 3em filmům ještě jednu šanci. Predátoři se ji celkem chopili. Dost výrazně jsem si u nich zvedl mínění. Další je Dredd. Kdysi jsem film viděl a pamatuji velké zklamání. Ani eRko, ani story alá Raid to tenkrát nevytrhlo. No a nevytrhne to ani tentokrát. Moc nechápu to, že je zde tolik chválený Karl Urban. Ano ten chlápek je drsoň, ale tím, že zde kbelík, pardon, helmu nesundá z jeho charismatu máte kulové. Holčina vedle se určitě snaží, ale ve finále snad nemám moment, díky kterému bych si ji zapamatoval. Lena jako záporačka nejdrsnější na světě se zmůže jen na vyhrožování trosce u počítačem. Co bych ale vytkl nejvíce je to, že na rozdíl od Raidu, jsem zde necítil onu stísněnost. Což asi byl logický záměr. Na konec ať jen nebrblu, akce občas byla fajn a a proto přidám pár procent a tu třetí hvězdu dám. 55 procent za pro mne nadhodnocený film.

• 16.4.2020  16:56

Začnu klady. Charlie Hunnam mě osobně prostě bere. Nevím čím to je, ale když on je v nějaké "hlavnější" nebo hlavní roli, jeho postavě věřím, že to vše zvládne a mě to bude bavit. Stejně tomu je i zde. Jenže, jenže, jenže... Později. Další věc je výprava. Když jsem měl být v divočině, byl jsem tam, když jsem měl být v Anglii - byl jsem tam. Když jsem měl trpět na cestě s posádkou - trpěl jsem. Jenže, jenže, jenže... Ale jo, teď si to už dáme.Charlie se může snažit, ale když ho vyprávění příběhu prakticky pustí jen k tomu, že už je blízko, ale musí se vrátit a vy si říkáte: Vážně musí? Nešlo by ještě den pokračovat? A v tom je u mne celý problém. Vydáváte se na první cestu, tam ještě s hrdiny žijete a trpíte. Druhá už je tak zkratkovitá, že jediná emoce je směrem k tlusťochovi. No a když má přijít vrchol a třetí cesta, která má parádní zakončení, tak vás to za prvé tolik nezajímá a za druhé je opět nesmyslně krátká. Právě vztahu otce se synem měli tvůrci dát daleko víc prostoru, aby konec bolel a zanechal ve vás stopu. Jinak zde v komentech často zní slovo nuda. Ta se u mě nedostavila a proto v klidu těch 60 mohu dát.

• 15.4.2020  20:48

Přidávám se ke kladným ohlasům. K těm nadšeným už tolik ne. Vše funguje vcelku dobře. Jak hlavní zápletka, kde pomalé budování paniky mezi gangy slušně graduje. Tak i linka s Noomi. Tam mě ale mrzí, že moc rychle vypadne z role, kdy jediná cesta k pokoji je pomsta. Tempo mi sice sedělo, ale o jednu dobrou akční scénu víc, bych přeci jen snesl. Důkazem je i to, že jsem to musel dát na 2x. A je to škoda, protože akce je hodně slušně řemeslně zvládnutá. Nepostrádá napětí a takovou tu špetku realičnosti. Colina jako herce můžu. Na druhou stranu ale nemám rád role jednoho xichtu po celou dobu stopáže. Noomi zde předvede o X víc hereckých poloh, než její protějšek. Co filmu ale dávám hodně do plusu krom zmíněné akce je atmosféra, kterou si drží na vysoké úrovni celou dobu. 75 procent za řemeslně povedený film, který přeci jen mohl lehce přidat tempo.

• 15.4.2020  10:26
    Legendy staré Prahy (TV seriál) (2013)

Asi chápu, že nejsem věková cílovka. Na druhou stranu jsem žánrová cílová skupina určitě. Pověsti, příběhy a báje mám moc rád. Tady jsem ale narazil. Osobně jsem si přišel jako by mi někdo otáčel listy obrázkové knížky a na každé stránce přečetl tři řádky. Vyprávění není 2x zábavné, povídky jsou strašně krátké. Připomínalo mi to večerníček. Jen možná pro 10ti leté a starší. Jenže tyhle děti by asi nejspíš nebavila animace. Tu jedinou pochválím, protože v rámci rozpočtu je určitě fajn. Ještě jednou se vrátím k délce povídek. Tenhle formát by se hodil třeba na prohlídkách hradů nebo míst , kterých se týká. Ovšem mě jako diváka nedokáže pořádně zaujmout. Než jsem se do nějakého příběhu dostal, už běžel úvod k dalšímu. A jak píše jeden z kolegů v komentáři, vlastně téměř vše končí tím, že v Praze straší... Za animace dám 40 procent.

• 12.4.2020  15:20

Druhá sezóna je jiná. Je z pohledů dvou hlavních chlapíků v čele klubu. Ti mění zajeté koleje otupělých zaměstnanců. Přináší spousty iniciativy do práce s fotbalisty, klubem i fans. Mít takové majitele by měl být sen každého fanouška. Osobně bych jim rozhodně vytkl najmutí kouče. Myslím, že Coleman by se pro nižší soutěž hodil dokonale. Sledujeme sezónu 18/19 a v ní vzestup fénixe z popela. Uvidíme zda Netflix přinese i další řadu :-)

• 11.4.2020  13:18
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Máme to dokument s nejvíc idiotským českým překladem. (název) To je ale jediná kaňka. Přiznám se že PL mě nikdy moc nebavila. Klub jako Sunderland mě nikdy nezajímal. I přesto jsem všemi osmi díly první série proplul parádně. Vidět jak v reálu, v rámci možností, probíhá sezóna profi klubu, jak vypadá přestupové okno chudého a nezajímavého klubu, jak vypadají jednání s hráči, propuštění a najmutí nového manažera je naprostá pecka. A pro fotbalového fandu asi i povinnost. Když se k tomu přidají pohledy nejobyčejnějších fanoušků, jejich pocity marnosti, ale i nadějí a hlavně neustálé oddanosti... Není co dodat. V rámci formátu, 100 procent. --- Druhá sezóna je natáčena s pohledu majitele a jeho pravé ruky. Je to hodně osvěžující a vy vidíte jak se nemocný klub uzdravuje. Nic ale nejde hned a i chlapíci ve vedení poznávají, že čas i fanoušci umí být nekompromisní. Klub každopádně dostávají do finanční stability což je prostě v nižších soutěžích stěžejní. Kór u který chce nahoru. 95 procent za druhou řadu.

• 11.4.2020  13:10

Dokument jsem si zapnul, když světu vládlo fotbalové sucho díky upgradu chřipky. První série rozjíždí pozvolna. Vidíme start ročníku 17/18 kdy S padá do druhé anglické ligy. Začíná předsezónní příprava a vše vypadá dobře. V prvním přátelském utkání se ale ukáže to legrace nebude. Vše se navrší mizérií v přestupovém okně, kdy z mého pohledu víkendového hráče FM, sleduji asi nejlepší díl. Gradace výměnnou manažera, kdy Coleman vypadá jako spasitel, kterým možná je, ale i tak S prožívá velmi špatnou sezónu. S hodně připomíná současné AC Milán a i proto mě první řada neskutečně bavila. 90 procent.

• 5.4.2020  11:26
    Ušák (TV pořad) (2018)

JB už dávno není tím nedotknutelným a všemi oblíbeným komentátorem. Někdy mám i já chuť vypnout zvuk. Na druhou stranu je to přes všechny námitky velký profesionál. Což dokazuje především svými vědomostmi. Navíc v něj mají jeho hosté očividně důvěru a často odpoví i na nepříjemnou otázku. Fajn pořad, který sleduji jen se sportovními hosty. 70 procent.

• 2.4.2020  13:34
    Castlevania - Season 3 (série) (2020)

Začnu zápory. Opět to mohlo být o díl, možná dva kratší. Asi. Sám si nejsem tolik jistý, protože pak by možná nevynikl přerod nálad, povah a další změny charakterů. Příběh se poměrně dlouho rozvíjí. Sice od začátku je jasné, kam směřuje, ale jistí si nemůžete být tak úplně ničím. Linka ve Štýrsku ale byla geniální. Lenore s Hektorem udávají muziku a to mě baví. Na rozdíl od druhé série mě právě vedlejší linky hrozně brali a to i Isaak, který mi stále tak nějak nepřirostl k srdci. Jestli se to takhle dá říct. Finále opět epické, jak v hlavní tak ve vedlejších rolích. K tomu skvělá hudba a můžu třetí řadě dát s klidem 90 procent. OT: Shodou okolností můj 666 koment.

• 30.3.2020  01:07
    Castlevania - Season 2 (série) (2018)

Velká spokojenost. Parádní finále které mělo vše co mohlo. Poslední epizoda potom poměrně umě ukázala co dělají přeživší postavy. Celkově je druhá série opět hodně povedená. Bohužel má už pro mne hluchá místa. Klidně bych se obešel bez jedné epizody a některé úseky zkrátil. Pochválit musím rozhodně animaci, protože jsem se několikrát přistihl jak se kochám dokonalým provedením. Vše rozmanitější a větší než skvělá první řada. Někdy to škodí, jindy je to skvělé. 88 procent a jen o fous nepadne pátá hvězda i zde.

• 29.3.2020  10:47

Konečně epizoda, která dává vzpomenout na první sérii v celé kráse. Akce, napětí, intriky. Pátou hvězdu si ale zatím schovám.

• 28.3.2020  10:30

První díl nám představuje druhou stranu barikády. Plus je naťuknutý prapůvodce všeho.

• 28.3.2020  10:00
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Kdyby se mě někdo před rokem zeptal, jestli bych nemrknul na seriál s animovaným Drákulou, řekl bych mu, že upadl na hlavu. První série je ale parádní. Naťukla svět, ve kterém se nacházíme, ukázala silné postavy a přidala temný a krvavý příběh. U mě až nečekaná spokojenost. První sérii dám s klidem plný počet. 90 procent.--- 2S/ Parádní finále které mělo vše co mohlo. Poslední epizoda potom poměrně umě ukázala co dělají přeživší postavy. Celkově je druhá série opět hodně povedená. Bohužel má už pro mne hluchá místa. Klidně bych se obešel bez jedné epizody a některé úseky zkrátil. Pochválit musím rozhodně animaci, protože jsem se několikrát přistihl jak se kochám dokonalým provedením. Vše rozmanitější a větší než skvělá první řada. Někdy to škodí, jindy je to skvělé. 88 procent a jen o fous nepadne pátá hvězda i zde.---3S /Začnu zápory. Opět to mohlo být o díl, možná dva kratší. Asi. Sám si nejsem tolik jistý, protože pak by možná nevynikl přerod nálad, povah a další změny charakterů. Příběh se poměrně dlouho rozvíjí. Sice od začátku je jasné, kam směřuje, ale jistí si nemůžete být tak úplně ničím. Linka ve Štýrsku ale byla geniální. Lenore s Hektorem udávají muziku a to mě baví. Na rozdíl od druhé série mě právě vedlejší linky hrozně brali a to i Isaak, který mi stále tak nějak nepřirostl k srdci. Jestli se to takhle dá říct. Finále opět epické, jak v hlavní tak ve vedlejších rolích. K tomu skvělá hudba a můžu třetí řadě dát napálit 90 procent.

• 28.3.2020  09:37
    Castlevania - Season 1 (série) (2017)

• 27.3.2020  18:37

Příjemně tajemná druhá epizoda toho tolik nepřináší. Ale představuje novou postavu a rozšiřuje nám neznalým svět Castlevanie.

• 27.3.2020  18:06

Tomu říkám ukázat koule hned na startu. Pro mě dost netradiční výběr seriálu, ale první díl zaujal okamžitě.

• 26.3.2020  19:20
    Blíženec (2019)

Trailery se mi hrozně líbily. Reakce od známých a i uživatelů CSFD moje očekávání sundaly na nulu. No a asi je to kolikrát to nejlepší s čím do filmu můžete jít. Willa mám rád. Baví mě. V akci mi přijde přirozený, jeho obličej umí emoce na povel a herec je to prostě skvělý. Stejně tak mám rád i šablonu postav kterou hraje. Zabiják s emocemi a svědomím. Příběh který se odehrává před námi je pro mě vcelku a svým způsobem originální. Co bych si dal líp je asi konec, kdy by mě bavilo se o postavy víc bát. Na druhou stranu se to vyvarovalo záchrany kohokoliv v poslední možné vteřině apod. Na akci se pěkně dívalo a já si marně lámu hlavu, proč tomu tu pátou nedat. A asi jsem na nic nepřišel. 90 procent za film ušitý mi tak trošku na míru.

• 22.3.2020  18:27

Po špatné druhé sérii je tenhle animák balzám na duši. Dost mě to celé bavilo Sice je to tak trošku vytrhlé ze světa, který je v obou řadách seriálu, ale nevadí to. Příběh není složitý a závěrečné odhalení není kdo ví jaké, ale je tomu uzpůsobená délka a to je dobře. Akce je krvavá, mohla být určitě přehlednější. Takeshi je zde 100x více Takeshim než v celé druhé řadě seriálu. A ostatní postavy i když nejsou živé taky baví. 80 procent za fajn výplň.

• 22.3.2020  12:13
    Pád anděla (2019)

Buďme upřímní, celá první polovina je vlastně neskutečně přiblblá. Jak se vše děje, proč a kdy se to děje. Ale to je vcelku o podobných kousků normální. Jen zde je to vše nahečmáno moc za sebou. Film mě začal opravdu bavit od chvíle setkání s taťkou. Nejen, že nesmyslů v jednání postav ubylo, ale začalo to mít koule. Pak už jsem se nechal unášet čistou lepší béčkovou jízdou. Co mě naopak bavilo je, že tvůrci i Gerard vedí že chlapák stárne a klička v podobě zdravotního stavu je super. Navíc se nestane debilní klišé s migrénou v nejméně vhodnou dobu. Jinak je ale Mike Banning stále mašinou, kterou nezastaví naprosto nic a je to dobře. Protože to jsem od filmu chtěl. Nejlepším dílem je pro mě asi dovjka, ale i zde můžu v klidu napálit 75 procent za poctivou podívanou pro nás, akční dinosaury.

• 21.3.2020  19:49

Tak tomu říkám sešup, nadějně rozjetého projektu. Kde začít? Tak třeba světem. Vše je minimálně o level niž. Kde je ten svět, který jsem viděl v první sérii? Teď se díváte na odporné kulisy a špinavé ulice. Další věc je naprosto nepovedený casting. Do příchodu původního Takeshiho mě nezajímala a nebavila ani jedna z postav. Sympatickou Ortegovou nahradila nesympatická lovkyně odměn. Poe se polovinu času lituje a zamilovává se do dalšího stroje. A Mackie jako hlavní postava? Šílený provar. Stejný xicht od první do poslední minuty. Děj je místy fajn, ale předfinále mě vše co nabídla první série pokazilo. Poslední díl zachránil třetí hvězdu. Alespoň ten si určitým způsobem zasloužil nějaké měřítko. 60 procent.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23