Ellmariachi

Ellmariachi

okres Svitavy
Fanoušek především akčních filmů. 35 let.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 30.4.2021  10:54

Po Peppermint, konečně přišla na řadu další ze silných žen, co se umí ohánět bouchačkou i lokty. Musím se ale přiznat, že z mírného zklamání. Vždy se snažím na omáčku okolo nahlížet z několika úhlů. Zde ji však nerozumím. Linka s alkoholem? K čemu... Linka s rodinou, k čemu? Nic nebylo dotažené. Přitom stačilo jen málo. Příběh s otcem měl být natočený. Ne převyprávěný. Na to by mohl navazovat střípek života plný drog a alkoholu hlavní hrdinky a poté trénink vedený Malkovichem (náhradním otcem). Tím by se dostal do podvědomí vztah, jaký musel mezi Avou a jejím mentorem vzniknout. 8 - 10 minut záběrů? Příběh by hned dostal jiný rozměr. Akce je fajn, ale nemohl jsem se ubránit dojmu, že je až příliš strojově navržená dopředu a nesmělo se uhnout ani o píď. Třetí hvězdičku dávám za to, že film neukazuje, po dlouhé době na to, že hlavní postavou je žena ve světě mužů. Ale že to je prostě žena a víc není třeba říkat. V dnešní době extrémů je to velmi příjemné. 55 procent.

• 29.4.2021  12:15
    DOTA: Dračí krev (TV seriál) (2021)

Hry mám nahráno pár hodin a pamatuji ještě první verzi, která vycházela z postav Warcraftu. I tak mě ale ve velkých uvozovkách známé prostředí nalákalo a pustil jsem se do toho. Celé to má velký potenciál, ale zde na ploše pár dílu se zatím nestíhá. Náznakem je nám vysvětleno pozadí konfliktů a některé postavy by si zasloužili více uchopit. Jedno mě ale hrozné láká. První série mi pocitově přišla jako prvních pár dílů GoT, kdy jsem cítil, že by to mohlo být asi fajn, a tvůrci mě zatím jen lákají na to co má přijít. Pokud to tak je, nemůžu se dočkat. Zatím 75 procent.

• 29.4.2021  11:35
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Když s někým trávíte podstatnou část života, tak nějak k němu a on k vám přirostete. Časem zapomenete, že tam někde je , ale nastanou chvíle a situace, kdy se připomene. Někdy je dotyčný(ná) někde u srdce a jindy hluboko v zádeli. Ale jsou tam. Tahle partička pošuků se pomalu a nenápadně prodrala do první skupinky a loučení v posledním díle, bylo příjemné a útok na dojetí byl silný. Jasně, dál se budeme potkávat na TV obrazovkách, ale člověk už ví, že tam někde je konec. Nezbývá než bandě kolem Leonarda, Sheldona, Penny a ostatních poděkovat za super vtipný a bláznivý okamžiky. A i když poslední série už měly své limity a začaly být možná až moc "dospělé" , lepší výraz mě nenapadl, celé je to parádní a za plný počet. 95 procent.

• 20.4.2021  11:14
    Blade 2 (2002)

Kdyby se mě někdo zeptal, jestli jsem Blade 2 viděl a já si s ním pak začal povídat, tak by si myslel že jsem idiot. Nevím jak je to možné, ale při sledování , krom scény s Vašutem, jsem si uvědomil, že si vlastně nic nepamatuji a co ano, tak špatně. Na mou obranu, je to další film, který jsem viděl 15 let zpět, líbil se mi a od té doby ne. A líbil se mi i teď. Super postavy, příběh, který má určitou nadstavbu a svižný děj, prošpikovaný akcí. A jasně že potěší legendární soundtrack. Mínusem je dnes už trošku slabší CGI, ale to buď chcete obrblat nebo vám je to fuk. Zásadní výtku ale hodím, Ron Perlman výborný, hlavní parchant skvělý, ale taťka upír nestojí za nic. Kdyby ještě on udělal pár problémů, hned by to mělo jinou příchuť. Celkově ale dám 80 procent za parádně odsýpající komiksárnu pro dospělejší publikum, která obstojí i dnes.

• 12.4.2021  18:34
    The Matrix (1999)

Po LotR jsem se ve svých návratech v čase a po čase pustil do trilogie, jejichž první díl mi změnil náhled na film. Byl to totiž film, který přišel na konci jedné VHS éry. Do té doby, pokud nebyl na obale kazety Sly, Arnie, JCVD a nebo prostě zabiják s bouchačkou, málo kdy prošla sítem. Tenkrát jsem z prvního dílu trilogie byl doslova hotovej. A dnes? Matrix je nadčasový. Jeho myšlenka je dnes ještě aktuálnější. Možná tam hledám něco co tam není nebo nebylo zamýšleno, ale já si to tam našel. Akce mě pořád baví a Carrie-Anne Moss je stále neskutečně sexy. Fakt sexy. Jako celek to funguje dokonale. V roce 2021 nemá smysl víc vypisovat. Matrix je průlomem kinematografie a já mu dávám 99 procent. PS: Další díly jsem nikdy neměl rád. Uvidíme co mi ukáží po tolika letech.

• 11.4.2021  08:33

Jsem duší rocker. Mám metr 72, nekouřím a nechutná mi pivo. Takže možná nejsem z nejvostřejších, ale rocker rozhodně ano. Proto jsem si musel BR dát. Když si vybavím ten hype, který kolem snímku byl, tak se musím oklepat. Byl to důvod, proč jsem se k tomu nehnal. Sobotní nuda tomu ale dala a O2 mi Queen s Malekem nabídl. Přiznám se, že mi zpočátku vadila zkratkovitost ve vyprávění. O těch začátcích bych chtěl vědět i víc. Postupně jsem ale začal chápat , proč se tvůrci hnali do určitého období. Děj pomalu gradoval a proměna FM byla vystavěná chytře a společně se sílou davu zakončena sprintem mrazu po mých zádech a to hned několikrát. Miluji živé koncerty a jestli mě něco dokáže spolehlivě dojmout je to síla davu. Pokud bych měl hodnotit jen film dal bych pět kytarových strun z pěti, ale to nejde. Mrzí mě totiž dvě věci. O zbytku kapely vlastně nevím z hola nic. Fakt škoda. Ale to hlavní je zaměňování některých faktů. A jeden je vůbec zásadní a filmaři si ho až příliš překroutili pro své potřeby. Každopádně ale BR zanechá stopy ne jen ve vašich očích a uších, ale kdo má rád ne jen rychlejší a drsnější tóny, tomu i na jeho zádech. 85 procent.

• 7.4.2021  09:00
    Tombstone (1993)

A cenu za knírek měsíce získává... Film stojí a naštěstí do prachu nepadá s hereckými výkony. Ty jsou naprosto skvělé. Kurt si to dává levou zadní s dvěma výrazy za celou stopáž. A není to výtka. Když na to ten chlap jednoduše má, tak proč ne. Divácky nejvděčnější je ovšem postava Vala Kilmera. Jeho Doc Holliday je svým způsobem hybatelem událostí a je zahraný fakt dokonale. Tím ale za sebe se superlativy končím. Ne že by děj a vše okolo nebylo fajn. Ale asi mi nesedí to z mého pohledu civilní pojetí. Zkrátka jen málo která situace mě donutila se do snímku jak se říká ponořit. Ti zlí byli zlí. Ale když padali držkou k zemi necítil jsem takové to zadosti učinění, které prostě cítit chcete. A pokud ne, je lepší pustit si dokument. Cítím vzhledem k obsazení a síle materiálu mírné zklamání. ale přesto 70 procent.

• 5.4.2021  17:19
    Spolujízda (2019)

Příliš se mi do toho přiznám se nechtělo. Náčrt je jasný. Dva rozdílní hrdinové, jak povahou tak vzezřením, postupem času a během řešení různých a často vtipných situací, k sobě najdou cestu a stanou se z nich přátelé na život a na smrt. Vyčerpávající věta. Pokud to není blbě napsaný vždy to funguje. No nic. Je sobota večer tak sedám do elektromobilu společně s Dejvem a Stubem. Překvapení v podobě Ika jako záporáka je fajn a pomalu se to rozjíždí. Pochválit musím, že se jede rovně a neuhýbá se ani doleva ani doprava. Jede se na trojku, ale není to žádná utahaná jízda. Vtipné situace střídají akční kousky a vše ubíhá dobře. Občas se zařadí čtyřka a eRko filmu zatraceně sluší. Protože když to sviští, kompromisy nechcete. Škoda jen, že jak se blížíte k horizontu, na pětku se zařadit nepodařilo. Myslím, že za rok si na cestu nevzpomenu. I když hláška: Postřelili mě! Do toho místa jak mi teče krev. Mě rozesmála ještě druhý den ráno . 70 procent za svižnou ale ničím nevyčnívající cestou se dvěma sympaťáky.

• 4.4.2021  18:28

Jeden z těch rozporuplných snímků. Klidně by se daly dát 4 hvězdy. Sice by to bylo s odřenýma hranama ale dalo by se. U týmovek mám ale jedno pravidlo. Buď mi jsou jeho členi čí členky sympatické a nebo je to hvězda dolů. A to nemluvím o holčíně co byla pod ochranou HQ. Mohl bych to zaplácnout univerzální trojkou. Vždyť jsem se přece nenudil. Jenže celé to pozlátko a rozpočet nedokázali schovat to, že se jedná o naprosto prázdnou schránku bez obsahu. U akce jsem se dokonce vlastně chvílemi i bavil. Jen mě štvalo, že se neustále musela pokoušet o nějaký cool a in momenty. Chtě nechtě jsem se dostal k těm dvěma hvězdám a i když jsou přísné, víc dát takto ambiciózní popcornovce nemohu. 49 procent za film, který není vysloveně průser, ale zklamání téměř ve všech směrech cítíte.

• 29.3.2021  09:56

A ono to vlastně funguje, když se chce. Přiznám se, že první polovina a kousek mě bavila opravdu hodně. Vystavění příběhu, představení postav a formování týmu. Z původního sestřihu jsem si nepamatoval lautr nic. Přečetl jsem si tedy svůj komentář a zjistil, že přesně to mi chybělo. Škoda, že se tvůrcům nepodařilo víc polidštit postavy. Vytvořit takový ten urýpaný pár. Jako příklad uvedu Gimliho a Legolase z LotR. Komediální stránka mi tu maličko chyběla. Nechci taškařici ve stylu Thora 3 Ale sem tam nějaký vtípek, který by situaci odlehčil a další vyhrocená by díky němu získala na vážnosti by špatný nebyl. Když jsme u té vážnosti. Celkem značnou část jsem si pustil v černobílé verzi a přiznávám, ta osudovost tam byla několikanásobně vyšší. Závěrem chci říct, že naprosto souhlasím s názorem, že toto přijít o 8-10 let dříve byl by to masakr. Dnes to na úrovni A1 tak tak obstojí. Ale za mě obstojí. 80 procent.

• 22.3.2021  10:28

Můj návrat do Středozemě a to po více než dekádě, došel konce. Když se ohlédnu zpět, nejsilnější pro mne bylo asi Společenstvo, které s vystavováním děje pracuje dokonale. Návrat krále je velkolepý. Je tu bitva, která možná stále nemá obdoby. Jsou tu dokonalé dialogy, skvělé herecké výkony spousta akce, ale dovolím si dvě rýpavé poznámky. Základní stavební kámen vítězství v bitvě, nemrtvá armáda, mi přišla jako kdyby mimoděk našroubovaná. Možná má v knize více prostoru, to nevím, ale zde mi to přišlo jako berlička. Druhá věc co si dovolím trošku popíchnout jsou chvíle strávené s Frodem. Odskakování k němu mě chvílemi až rušilo. Každopádně se ale jedná o drahokam ve filmové dnes už trochu historii. A možná jednou přijde den, kdy bych dal skvělému Fantasy filmu méně než plný počet. Ale dneska, dneska to nebude!!! 90 procent. Trilogie celkově 97 procent.

• 12.3.2021  10:20
    Stráž (2021)

Fakta před: Vycvičená vojanda. Film o pomstě za znásilnění sestry. Stopáž 80 minut. Tak akorát pro akční béčko. Všechno dobrý že? Pocity po: Prvních deset minut slibovalo fajn podívanou. Šlo o úvod a představení postavy Olgy. Takže by nám mělo zbývat 70 minut na vystavění zápletky a pak hurá na cestu za krvavou odplatou a spravedlností. Ještě mi dovolte odbočku. Znáte to když koukáte na předpověď počasí a říkají: Bude 1-3, ale pocitově mínus 6? Tak pocitově ze 70ti minut asi takto: 120 minut sledování Olgy jak chodí nebo běhá po pláži a žere prášky. 5 minut vyšetřování na vlastní pěst. 10 minut akce, 25 vteřin zabití padoucha- konec. Zábavných a neotravných je pouze těch 10 a půl minuty. 40 procent za další zklamání od červeného eNka.

• 23.2.2021  18:28

Když jsem se před několika týdny po dekádě a kousek vracel do Středozemě, byl jsem z prvního dílu nadšený. Čekal jsem, že k "Věžím" se dostanu prakticky ihned. Nakonec pauza byla delší než jsem čekal. Když jsem prostřední část trilogie pustil, nějak jsem se do toho nemohl dostat. Ty nejzásadnější věci jsem si totiž pamatoval a proto nebylo snadné se do děje ponořit. Nakonec se to povedlo díky vedlejším nitkám v příběhu. Například zamilovávající se princezna, fanouškům se omlouvám, ale jméno zapomenuto, kdy ji chuděře nejde nepřát a vy víte, jak je to beznadějné. Dilema Pána Elfů, kdy mu rozumíte, že chce to nejlepší pro svůj lid a ví, že ať bude rozhodnutí jakékoliv může mít nedozírné následky. Hněv Entů, kdy zjistili, že i oni jsou součástí zkázy. Ano, opět silný zážitek plný epických momentů a silných pocitů. Druhý díl je o něco slabší než první, ovšem je to stále silné veledílo a i po letech nestárne. 92 procent.

• 1.2.2021  19:24
    Dračí prokletí (TV seriál) (2020)

Není to špatné, ale z trojlístku do kterého spadá ještě Diova krev a Castlevania nejslabší. Až příliš se drží video herního náčrtu kdy po cestě za hlavním úkolem splní pár vedlejších. Epizodická struktura celku trochu ublížila. Stejně jako názvy jednotlivých epizod, které vyzradili pointu. Jinak ale nemám problém. Celé je to krvavé, násilné a plné dalších scén u kterých si stále zvykám, že jsou v "animáku". 4 hvězdy nakonec dám, ale jen tak tak. 80 procent.

• 25.1.2021  13:27
    Cobra Kai - Série 3 (série) (2021)

Třetí série nabízí téměř totéž co předchozí. Jen to překvapivě skvělé, už není překvapivé. To co bylo divné a někdy i špatné zůstává divným a špatným. Jenže člověk už si zvykl. CK ve třetí řadě umí zatlačit na nostalgii. A ne jen na tu karate kiďádskou. Nabídne výbornou týmovku se dvěma naprosto rozdílnými hrdiny. Nabídne 80kové vykonstruované bitky. Nabídne romantické zpátky do minulosti a nebojí se ve stylu filmů o bojových umění nabídnout až magické chvaty. Linky dospělých mě opravdu bavili a užíval jsem si je. Na rozdíl od linek puberťáků. Děcka se chovají jak zvířata a šílenci. trošku to jde do kontrastu a v určitých pasážích mě to nabourávalo ten svět a vlastně i rušilo. A to nemluvím o přerodu jedné z postav. Proměna Daenerys Targaryen z GoT byl proti tomu geniální maratón. Závěr má koule a příjemné vyústění, ale nemohu se zbavit dojmu, že až přehnaně fanboyovské. Každopádně CK opět bavila. O trochu méně než druhá série a o poznání méně než první. 80 příjemných procent a sem se snad poslední sérií.

• 17.1.2021  10:35
    Za čárou (2021)

Znáte ten pocit, jak máte něco na jazyku, chcete něco říct a možná by to bylo i fajn, ale nakonec to vyšumí? Přesně tohle mi vyřazuje z dalšího zklamání od Netflixu. Protože nápad spolupráce člověka s položivým robotem, nebo jak to pojmout, zní dobře. Ukázat válečný konflikt z několika poloh taky. Jenže. Hlavní hrdina neskutečně otravný a nenápadný. Mackie mě definitivně přesvědčil, že sám velký flák neutáhne. Naťuknutý svět vypadá dobře, ale je zasazen do naprosto šedivých a nudných kulis. A stejně tak na mne působí uchycení příběhu, které se ve své jednoduchosti snaží ke konci tvářit chytře. No a akce? Vytrhne vás sice z nudy, ale rozhodně není na záchranářské úrovni. Film není na dvě hvězdičky, spíše na tři. Ale vzhledem k rozpočtu, promarněné šanci a velkému zklamání dám jen dvě. 49 procent.

• 15.1.2021  20:38

Možná to bude znít přísně, ale všechno z prvního dílu je pryč. Ta lehkost bytí, atmosféra svobody a napětí když jde do tuhého taky. Tady se prostě dost často střílí slepými. Estevez v roli Kida je určitě fajn, Kiefer se snaží, ale ani jeden nemají z čeho. Zbytek bandy včetně Chaveze je vlastně tak nějak mimo. Přiznám se, že už začátek mě vytrhl ze světa, do jehož návratu jsem se těšil. Film zachraňují některé silné momenty. Jenže je jich žalostně málo a ani téměř dokonalá ženská prdélka to nezachrání. Bylo by snadné film odpálit, ale i nespravedlivé. Jak už jsem říkal. Některé pasáže jsou opravdu dobré a chválit můžu i hudbu. 60 smířlivých procent.

• 14.1.2021  18:15

Jo to byli časy. Krásná příroda, na přechodu pro chodce jste potkávali koně, chlapi nosili kvéry za pasem a film bavil výkony herců a ne digitálním trikem. Skutečně příjemný návrat v čase s velmi dobrou hereckou bandou. Ať už jste určitým postavám v bandě fandily a nebo třeba ne, jasné je, že tam nebyli zbytečně. A když třeba nějaká odpadla mrzelo to. Kiefer Sutherland je zde neskutečný sympaťák a spolu s Charliem film táhnou. Emilio Estevez hraje toho šílenýho Billyho taky výborně. Jestli ho v bandě chcete a nebo třeba ne, je přesně ta zábavná kontroverze. Jo a vybavil jsem si jeho roličku ve Dva a půl chlapa. Film se nese v pohodovém duchu, tedy alespoň na mě tak působil. A to bylo přesně to co jsem v ten večer potřeboval. 77 procent westernu s parádním obsazením.

• 10.1.2021  16:35

Mám krásný horský prostředí. Mám J. Momou. Vymyslím, jestli se tomu dá takhle říct, primitivní zápletku s balíčkem drog. A jde se na to. Uděláme fajn béčko. A neboo, udělám nudnou podívanou kde je snad všechno špatně. Momoa je ty vole zabijácký udělaný hovádko, tak proč si mám myslet, že je to obyčejný taťka od rodiny? Nebo proč, když pominu, že tlupa záporáků vypadá jak vydláci z roku 1991, se chová jako banda blbců? Proč do filmu s minimální šancí na prosazení se dá proboha někdo, nemocného taťku, malou dcerku a ani jeden nesehrají nějakou důležitější roli? Za mě musím říct, že až na lokace a to, že jsem se chvílemi, ale fakt jen chvílemi i bavil, velké zklamání. 55 procent.

• 8.1.2021  09:35

Hned z kraje je nutné si přiznat, že mé hodnocení není zcela objektivní. Tyhle špionážní dramata zkrátka nejsou můj šálek kávy. Skoro celým filmem jsem se vlastně protrápil. V určitých momentech to na mě působilo realisticky, jak se asi v takových kruzích vysoké politiky může pracovat. O to ale na mě působil epic hero konec víc, jako z jiného filmu. Ale co naplat ten mě zase bavil nejvíc. Je to důkaz toho, že rozhodně nejsem cílovka a kdo z vás naopak tyhle kejkle vidíte rádi a třeba čtete můj koment, tak si 15 procent přihoďte. A abych nezapomněl, strašně mě v některých pasážích vytáčela nesnesitelně blbá kamera. Dám nakonec slušných 60, za pro mě zábavných posledních 20 minut.

• 3.1.2021  19:48
    RoboCop 3 (1993)

Začnu podobně jako u RC2. Musím říct, že jsem čekal velký průšvih. Fakt velký. A on se nekonal. Dokonce se konalo i příjemné překvapení. RC3 má totiž fajn zápletku. Vedle ní, vypadá příběh druhého dílu, jako prázdná nádoba. Je bohužel vidět, že trojka je mířena na mladší publikum, než nekompromisní první dva díly. Nutno ale dodat, že to ubírá míň než bych řekl. Co mě mrzí daleko víc je fakt, že se ztratila ona nadsázka a sarkasmus, který hrál prim v minulých dílech. Dále mrzí absence obličeje Wellera, ale v rámci možností je nahrazen. Do trojky se mi původně vůbec nechtělo ale v rámci dosledování další kultovní série a dohnání manka jsem si ji dal. A jsem za to rád. 65 procent za možná až příliš přísně hodnocené zakončení trilogie.

• 3.1.2021  10:23

Tak jsem si dal tuhle klasiku po několika letech. Odhadem tak 15? A musím říct, že se zuby nehty budu držet, aby nešlo hodnocení o jednu dolů. Když to vezmu postupně. Máme tu partu nesympatických hrdinů, kdy jediný Arnie za něco stojí, ale protože ví , že se ocitl někde, kde být moc nechce, tváří se zde všelijak. A pózy alá kulturista nezachrání vše. Zbytek tlupy je fakt velký špatný. Souboje jsou o dvě třídy dole oproti jedničce. Celá atmosféra jakbysmet. Příběh, motivace postav a vše okolo je naprosto hloupá. Ale OK jde o béčkovou fantasy. O triky mi přijde, že se snad už ani nikdo moc nepokoušel, aby se náhodou nějaký nepovedl. Za sebe říkám, že jsem si několikrát s láskou vzpomněl na všeobecně neoblíbenou Rudou Sonju. 50 procent .

• 1.1.2021  18:55
    Colombiana (2011)

Ale jo! Sympatické béčko se sakra sympatickou a hlavně sexy hrdinkou. Cesta za pomstou byla výživná a zábavná. Děj předvídatelný, ale to je přesně co chci, když si podobný kousek pustím. Furt jsem přemýšlel, kde jsem to ženskou viděl. Pamatoval jsem si hlavně její oči. Pak jsem pochopil proč. A docela mě rozesmálo, když jsem si kdysi říkal, že se někdy musím na Gamoru ze Strážců Galaxie podívat jak vypadá bez masky a podíval jsem se až teď. Záporem je jednoznačně akce. Ne že by tu nebyla a za jistých okolností by mohla být fajn. Jenže je šíleně sestříhaná. No a odpověď je patlal na režisérské židli. Megaton je neskutečně netalentovaný pán. Celkově jsem ale v pohodě a pokud si budete chtít dát béčko s ženskou hrdinkou, klidně doporučím. 65 procent.

• 1.1.2021  18:40
    Interstellar (2014)

Jak k tomu vlastně přistoupit? Film je určitě výborný. Herci, především hlavní dvojce a dcerka jsou vynikající. Děj mě chytil od samotného začátku a to včetně možná pomalejšímu úvodu, který ale dotváří osudovost výpravy. Jak už to tak bývá, přiznám se, že jsem ono tajemství ducha, odhadl prakticky ihned. A tak jsem se vydal na cestu příběhem a čekal zda jsem se trefil a pokud ano, jak mi to Chris Nolan naservíruje. No a musí říct, že tohle je přesně ten snímek na který sedí staré dobré: Cesta může být cíl. Jen zde bych to poupravil na: cesta je víc než cíl. Ano skutečně jsem se bavil a se zatajeným dechem sledoval přistávání na neznámých světech. Hltal napjatě všechny možný nesmysly abych na konci nebyl zaskočený. Byla to opravdová krása, Jenže pak přišel konec a především ta část v knihovně mi přišla... jak to říct. Tak strašně zjednodušená, že jsem byl vlastně zklamaný. Vrátím se ale na začátek. Jedná se skutečně o sakra dobrý film a zaslouží si ode mě hodně silné 4 hvězdy a 89 procent. Skutečně se cítím trošku koncem okradený a tu pátou dát nedokáži.

• 28.12.2020  08:46

Dobrodružství jedné malé galské vesnice a její obyvatel mám všeobecně rád. Poprvé se mi ale stalo, že jsem narazil na dost nudný díl. Možná by mě vtípky bavili v té době, kdy byly aktuální, ale teď jsem se jednou zasmál a asi 2x pousmál. Říkal jsem si jestli dát tři hvězdičky za to, že je to prostě Asterix a Obelix, ale ne. Budu fér k dalším dílům a tentokrát jen dvě. 49 procent

• 27.12.2020  10:04

Je 26. prosince a já neviděl ani jednu pohádku. Tak si říkám, že si nějaký ten rodinný film pustím. A blbnutí s dinosaury mi přišlo jako fajn volba. První část filmu musím říct, že jsem se dost trápil. Hodně pomalý rozjezd, dva dost otravní hrdinové, hlavně ten menší, a čekání na to kdy už konečně... Druhá třetina kdy byl na place v plné síle Chris a dinosauři konečně ukazují zuby a drápy už šla. Když se dopatláme ke konci, tak uznávám, že finále je parádní. Od věty Voliéra byla poškozena, věci naberou spád a já se bavil. No a konec hlavního monstra musím uznat nápaditý a donutil mě se zasmát. Celkově jde ale až příliš vidět, že se jedná o rodinnou podívanou, což respektuji, ale troška napětí by tomu přeci jen slušela. Pobavilo několik pomrknutí po starších dílech. 69 procent .

• 27.12.2020  09:48
    RoboCop 2 (1990)

Dle hodnocení jsem se bál velkého úpadku. Naštěstí šlo jen o úpadek mírný. Je to vlastně větší ptákovina ve smyslu, že se to bere ještě méně vážně než díl první. Trošku jsem se bál, že to najede na rodinnou linku a ono to šlo úplně jinudy. Děj je opět poměrně chytrý a servíruje několik skvělých nápadů. Například Alex a jeho osobnost věnující se životnímu prostředí je super. Úplná bomba jsou pak záporáci. Vedle nich je RC jako policajt ze školky. Škoda, že dnes už takhle nekompromisní postavy téměř nedostaneme. Abych jen nechválil. Vše je hodně očesané a neubráníte se dojmu, že to mělo být asi kratší a že tam chybí ta jiskra jedničky. Celkově ale 78 procent za odlehčenou akční řezničinu.

• 26.12.2020  09:32

Byť filmu dám vysoké hodnocení a i ho pochválím, nemůžu se ubránit pocitu mírného zklamání. Ale jak už to tak bývá, můžu si za to sám. Film jsem si pustil na doporučení uživatele Figusek a nic si kolem nezjišťoval. A jak čas plynul já stále čekal na nějakou akční scénu. A ono nikde nic. To je ale jediná výtka a navíc v kontextu celého snímku chápu jak hloupá. Jenže ten pocit tam prostě je. Celkově se ale jedná o vynikající film, který táhnou herci naprosto dokonalými výkony. A to všichni. Scénář je v určitých chvílích naprosto geniální a emoce jakbysmet. Na velmi pozvolné tempo jsem si musel zvykat a přiznám se, že jsem asi 2x film pauznul a projel si sport a kouknul jaké zápasy hraje druhý den anglická liga. Ale zvykl jsem si a gradace na konci byla fajn. Konec vůbec byl velmi příjemný a inteligentní. 80 procent za vynikající žánrovku.

• 24.12.2020  20:08

Film sám o sobě určitě není špatný. Jenže mi vlastně nepřijde ani ničím dobrý. Jak Denzel tak Ryan film táhnou. Oba ve svých rolích podávají přesně co mají. Mlaďák je vystrašený nervózní, ale na druhou stranu je vidět, že má výcvik a neztratí se. Washington jako protřelý mazák jdoucí si za svým je více než přesvědčivý a baví. Příběh vám je tak nějak jasný od začátku a jen na vás je, jak si vyložíte signály, které vám tvůrci dodávají a odhalíte kdo ze tří variant nehraje podle pravidel. Vím, kdy film nebude na 4 a více. Je to tehdy, kdy nejsem schopný dokoukat stopáž alespoň na dva zátahy. A zde je to přesně ten případ. Dokoukáno až na po třetí. Celkově lehký nadprůměr v žánru a 65 procent.

• 18.12.2020  09:53
    RoboCop (1987)

Tak jsem se pustil do další velké klasiky, která mi unikala. Respektive je to další z těch filmů, kdy víte, že asi bude fajn ale trvá asi tak 20 let než se odhodláte. Musím říct, že mě to celé příjemně překvapilo z několika pohledů. Hlavní je to, odkloňme se od triků, že film skvěle funguje i po těch letech. Emocionálně, po akční stránce, svou tvrdostí a bez kompromisu ukázaného násilí. Tady bych se pozastavil. Navazuje na to totiž další aspekt. Je vidět, že film je v některých částech schválně přepálený, což v dnešní zasr..., pardon, podělané době vyznívá naprosto parádně. Stejně jako v určitých chvílích geniálně vtipně podaných momentech. Například u zpráv jsem se musel vyloženě smát a tleskat s myšlenkou na blbce z TV Novin na Nově a dalších českých kanálech. A to prosím žijeme v roce 2020/21. Popravdě jsem očekával z pohledu dnešního diváka, takové béčko. A dostal jsem až překvapivě chytrý film, s akcí a výbornou nadsázkou. 90 procent.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26