Velká ryba (2003)

// Konečně, po druhém Batmanovi to je teprve druhý film, který se mi od Burtona opravdu líbil. Mimózní, tajemné, dobrodružné, poutavé .. zkrátka přesně takový, jaký by měl dobrý příběh být. Tahle Velká ryba měla totiž i velké srdce a to se mi na tom líbilo nejvíce, palec nahoru :)

Croft (2013)

// Nerad dělám kazišuka, ale tohle si ty pětihvězdičkový hodnocení vážně nezaslouží.

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

// Znáte to, jak je občas něco tak špatné, až je to vlastně dobré? Přesně to je případ písniček z téhle pohádky - oh my god, cítím se hrozně ale .. "až se načančám, až se načančám..." SHOOT ME!

Ten kluk (2007)

// "Evil becomes of age." Není mnoho, co bych mohl dodat, Garfield podává skvělý výkon, rozhodně nejlepší film, který jsem s ním zatím viděl a o to víc mi je líto, že zrovna on měl tu smůlu, aby stvárnil nového Spidermana. Nu což, Boy A je velice civilní britské drama, jako takové tedy oplývá vším, co by jste čekali.. a proto nečekejte nic víc. PS. Měl Peter Mullan vždycky tak cool hlas? Je to boží, možná ještě lepší, jak Freemanův.

2 zbraně (2013)

// Musím říct, že toho bylo dost. Těch podzápletek, no.. solidní, na to v jakém jsme žánru, možná až moc. Vlastně, hlavní dvojice byla perfektní, Paula Patton sexy as hell, Bill Paxton jeden z nej CIA agentů za dlouhou dobu a opravdu mi to uteklo, ale k pořádné trefě do černého tomu přece jenom dost chybělo. Třeba vizuál, vsadím se, že od Baye by to vypadalo mnohem lépe, pak ten děj, zjednodušit to, taky bych se nezlobil. Jestli bych si ale dal dvojku? Hej, asi jo. Hláškujicí Denzel hned tak neomrzí. 3,5*

Ledové království (2013)

// Nový Tangled se sice nekoná, ale i tak to potěší. Spíš je třeba k tomu přistoupit se zvědavostí a bez očekávání, vánoční atmosféra se pak postará o zbytek :)

Drsný časy (2005)

// Americké psycho jsem sice neviděl, mám ale takový pocit, že už ani nemusím. Tohle je tak americké, jak jen to jde, Bale tu taky má hlavní roli a co se toho "psycha" týče, toho tu je taktéž habaděj. Ayer je znát, ale tenhle jeho první režijní kousek mi sedl zatím ze všech nejmíň, škoda. Palec nahoru za Evu Longoriu (a věřte, že bych nahoru poslal i něco jiného, mít ji tak doma.. ale to už odbočuji, nic nic, mám se fajn). 3*

Vánoční koleda (2009)

// Krásná animace, překrásná hudba a perfektní vánoční atmosféra starého Londýna. Po technické stránce nemám výhrady, vyprávění mě už tolik nenadchlo, tempo kolísavé a celkově mě Dickensova Vánoční koleda tolik nenadchla, jako jiné příběhy, proto pouze za 3,5*, za ten úsměv na konci zaokrouhleno nahoru :)

Pryč od pece (2013)

// If there's any moral to the story it's probably this: you don't fuck with Batman even when he's retired. A jinak, herecky to je jeden z nejsilnějších letošních filmů, Woody Harrelson by měl dostat nominaci za vedlejší postavu ("Do you have a problem with me? I got a problem with everybody."). Neskutečně ten film táhla taky hudba, intenzivní a přesná, mňam. Jestli je tedy něčeho škoda, pak toho zakončení, čekal jsem asi silnější závěr, ale těžko to tomu snímku vyčítat, už tak v něm bylo tolik mocných scén, možná to jen chtělo nechat některou z nich nakonec. Rozhodně věc na více zhlédnutí, prozatím silné 4* a můžu jenom doporučit.

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

// Moderní Pulp Fiction, redneck verze. Zábavné, nevypočitatelné, brutální, nechutné - zkrátka boží. Jeden z nejlepších letošních filmů. Paula Walkera je škoda a Matt Dillon by měl dostávat víc rolí. Jooo a Wayne Kramer? You had my curiosity, now you have my attention.