Já, robot (2004)

#37 Až nečekaně dobrý film, na který jsem se konečně měl čas podívat. Naprosto parádní Will Smith (ať už se do toho hraní zas dá, tohle je naprosté plýtvání jeho dobrými roky) mě tentokrát hodně dostal, už konečně vím proč si ho obsadily do filmů jako Já, Legenda. Sci-fi mám rád, tohle bylo ještě navíc poměrně chytré (sice celkem jasné, ale přesto do sebe zapadajicí kousky skládačky mi vždy udělají radost) takže příběhu nemůžu nic namítnout. Triky taky fajn, hlášky taky byly, vtipné momenty jakbysmet - takže snad jediná věc, co se mi moc nelíbila a to samotný vzhled robotů. Připadaly mi prostě tak "dětsky" udělaní (i když zrudly), že jsem z nich neměl ani trochu respekt. Mohly mít na můj vkus trochu "dospělejší" a trochu víc "cool" look. Ale jinak velká spokojenost a zasloužených 5 hvězd i když na procenta to je tentokrát "jenom" 90%. Sequelem bych nepohrdnul :)

Světová invaze (2011)

#34 Hodnocení musím přece jenom sundat o ten stupínek níž, to ale neznamená, že je tento film snad špatný. To vůbec ne. On je dobrý, jen jeho potenciál je nedostatečně využitý a nemám takový ten pocit, že se ve mě film "rozležel". V kině spokojenost, pocit blaha. Ještě ten večer jsem téměř srovnával s Dnem Nezávislosti (oba jsou to defacto jiné filmy, ale tématicky podobné a čistě z diváckého pohledu jsem Invazi hodnotil téměř stejně dobrou jako Den Nezávislosti) ale dnes už vím, že kvalit jeho staršího nevlastního bratříčka prostě nedosahuje. Jako instantní záležitost na zahnání nudy dobré, jako film, který vám něco dá, uspokojí nějaké vaše tužby nebo o něm poté budete sáhodlouze diskutovat - to určitě ne.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

#32 Velmi dobrý seriál - ve smyslu zajimavá zápletka, kvalitně natočené a + velmi, velmi sympatické obsazení. Bohužel jeden z těch co se nechytly a po kvalitní ale málo profláklé první řadě se už pokračování nedočkal.

Zelený sršeň (2011)

#31 Když jsem si na začátku říkal "ó bože, to zase bude pitomost" měl jsem kompletně pravdu. A jaká ! Ještě, že to je ten dobrej druh pitomosti, u které se můžu smát a stále si říkat "no to snad ne" a mít u toho spadlou čelist - ano, tenhle druh pitomostí mám moc rád :)

Událost (2010) (seriál)

#30 Takže co to tu vlastně máme ? Nesympatického hlavního hrdinu. Sympatickou zápletku. Sympatické vedlejší postavy - jak by vypadal Obama, kdyby měl koule / správně chladnej šéf národní bezpečnosti / charismatická ufonka coby lídr opozice - k lidem / neskutečně sexy žoldačka / srabáckej více prezident, kterýmu máte chuť strašně ubalit, aby se skácel a už nevstal atd. Hodnocení: první polovina seriálu *** / druhá polovina seriálu ***** -> tudíž za ****. Bohužel další série se nedočkáme (ani mnou touhle dobou už podepsaná petice nejspíš nepomůže), finále bylo výborné, tak jak se na takový seriál sluší a patří. Předpoklady pro skvělou druhou sérii by tu i byly, bohužel to ale nestačí, takže nezbývá než si počkat na příští seriálovou sezónu a zkusit si picknout něco ambicioznějšího. Kdo to ale chce zkusit, určitě do toho jděte - já nelitoval.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

// Vážně třeba komentovat seriál, jehož obsazení, název a obsah mluví za vše?

Tuxedo (2002)

#27 Jackieho Chana nemusím, ale co předvádí tady už u mě balancuje na hranici absolutního výsměchu jeho "hereckým" schopnostem. Ale svalovat vinu za debilní scénář, mizerné triky a něco co se nedá nazvat ani slabým humorem jenom na něj by nebylo fér, všichni zúčastnění měli radši natočit reklamu na tuxeda než film s jedním v hl. roli. Fraška to ale není, to by ještě bylo dobré, tohle je spíš dno filmové trapnosti a nebýt Zdeňka Trošky a jeho komedií tak to zařadím mezi odpady, takhle jedna hvězda a teď musím rychle začít hledat způsob jak tu hodinu a půl života vrátit zpět.

Ztraceni (2004) (seriál)

// Seriál, který ani po letech neztrácí nic na svém kouzlu. Abrams byl jistě už v té době neskutečný workoholik, o to víc se ale uměl soustředit na jeden projekt a je to znát, obzvláště pak na Ztracených, kde si společně s Lindelofem přecevzali, že každá epizoda, každý flashback bude mít svůj smysl. S odstupem teď jednotlivé řady hodnotím zvlášť poté, co jsem je znova nakoukal. Jako celek si ale budu stát za tím, že Lost je jedinečným projektem, s jedinečným obsazením a jedinečným příběhem, který už nejspíš jen tak někdo nezopakuje. Jo, ve finále pořád stále platí: "And they still haven't told us shi* about what happened on that island.", ale ztratit se s Jackem, Kate, Sawyerem nebo Charliem za to stejně stojí i podruhé. I potřetí. A vsadím se, že i v budoucnu ještě naponěkolikáté.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

#21 Můj nejoblíbenější akční hrdina je zpět. Doopravdy.

Dannyho parťáci (2001)

// Jednička Dannyho parťáků je jednoduše ten nejuvolněnější Hollywoodský film všech dob a jestli ne, tak další díly už zcela jistě ano. Film, který jednou musel vzniknout a za daných okolností už to prostě lépe dopadnout nemohlo. Film, na který se můžu dívat kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Přičemkoliv. Doopravdy. Po tolika shlédnutích právem v mé top.