Vlasy (1979)

#50 Už od začátku filmu, během celého sledování a ještě tak 5 minut po skončení, jsem chtěl být hipíkem - a jestli tohle nemluví za vše, tak už nevím.

Bowling for Columbine (2002)

#49 Tak především tu máme spoustu faktů. Dále také spoustu paranoidních blbů a spoustu ironických ukázek toho, jak moc jsou američané slepí vůči realitě dnešního světa. Co tu je ale také a co mi zároveň nejvíce vadí, je ten jasný tlak, kdy mi autor ukazuje pouze jednu stranu mince a nutí mě tak udělat si zkreslený obrázek o celé problematice. Dohánění věcí do extrému mi vždycky vadilo a zde je toho jasným příkladem třeba sled "faktů" (spíše domněnek) zhruba v polovině dokumentu, který mi ukazuje pouze to špatné, ale nepřidá žádný klad, díky kterému bych měl tu možnost rozhodnout se. Je to sice úsměvné ale je to také podbízívé a nefunguje to na mě ani za mák. Slabších 60%.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

#48 Jurský park to není ale po pár dílech už mě otec ani nemusel nutit si k té televizi sedat. Jeden z mála dokumentů, které mi "něco daly", v tomhle případě jsem si další 2 roky hrál s velkou bandou dinosaurů a ničil nejrůznější města od New Yorku až po Olomouc. Teda, pouze obrazně řečeno.

Policajti z předměstí (1999) (seriál)

#47 Ano, byla to hrozná blbost. Ano, nemělo to v podstatě žádný souvislý děj. Ano, o scénáři mluvit nemůžem. Ano, herecké výkony byly...oprava - nebyly. A konečně, ano ! Moc jsem se u toho nasmál. V danou vysílací dobu se na televizi opravdu nic lepšího nenacházelo a když už je člověk vzhůru, proč ne. Krom toho, mě jako dítěti v tu dobu stačily ke štěstí jenom ty nahé policistky (ne, že by se v tomhle něco změnilo), so...

Doodlebug (1997)

#45 Tohle se nedá vystudovat, s tímhle se člověk musí narodit !

Sledování (1998)

#44 Malý film jednoho velkého režiséra. Krátký ale výstižný. Jednoduchý ale geniální.

Bobule (2008)

#43 Tož nebylo to špatné no. Jako letní a především oddychová záležitost to funguje perfektně. Sympatičtí, neokoukaní herci, několik celkem vtipných (ale přesto nerušivých) momentů a celkem originální příběh o "nápravě" jednoho pražského podvodníčka. Na české poměry, je to velmi slušný film, který českého diváka může jenom potěšit. Lepší čtyři hvězdy a teď dilema zda se pustit do druhého dílu, či si radši nekazit dojem.

Pokémon: První film (1998)

#41 V podstatě ta stejná japonská hrůza stejně jako seriál (a další dvě pokračování), ale i tak mě to jak malého donutilo k vypůjčení VHSky alespoň 3x za prázdniny. Tenkrát mě ten film prostě bavil, na to musím přihlédnout. Obzvláště v době, kdy se na nás chrlí mnohem větší srajdy než (většinou) neškodní mazlíci se super schopnostma, kteří proti sobě občas bojují za doprovodu infantilních hlášek, které jsou tak naivní až jsou vlastně docela vtipné. Žádná převratná animace, žádný poutavý příběh, ale také žádná obscurní zvrácenost, která by lidem působila nemalé žaludeční problémy - pokemoních 30%.

Saturday Night Live (1975) (pořad)

// "Live from New York, It's Satuday Night!" TOP cast: Tina Fey, Kristen Wiig, Amy Poehler, Bill Murray, Bill Hader, Kate McKinnon, Pete Davidson, Fred Armisen, Andy Samberg, Jason Sudeikis. Díky nim to bylo a už navždy zůstane boží.

Odpor (2008)

#38 Příběh čtyř židovských bratrů/partyzánů o tom jak zabíjí němce, mstí se za své rodiny, zachraňují další židy, zabíjí další němce, zachraňují další židy a tak ještě dvakrát až nakonec přežijou jednu dlouhou zimu, zabijí ještě pár němců a spokojeně si odkráčí někam do lesa. // čtyři hvězdy za: Cool Craiga, Alenku tentokrát v jiné Říši, Wolverinova bráchu, hudbu a zabíjení němců.